freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

e-thraki.gr ενημερωτικό site για τη Θράκη

Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Σας παρουσιάζω την σελίδα μου
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 2 [30 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: ΚομοτηνήΘράκηενημέρωσηΑλεξανδρούποληΟρεστιάδα Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  1, 2 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
dimsis
Reporter

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 17 Ιουλ 2009 11:16    Θέμα: e-thraki.gr ενημερωτικό site για τη Θράκη
Περιγραφή θέματος: Ενημέρωση για Αλεξανδρούπολη, Ξάνθη, Κομοτηνή, Ορεστιάδα
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Οδηγός διασκέδασης, τουριστικές πληροφορίες, ειδησεογραφία, εκδηλώσεις, εφημερεύοντα, φωτογραφίες, μικρές αγγελίες για ολόκληρη τη Θράκη (Έβρος, Ροδόπη, Ξάνθη)

http://www.e-thraki.gr

Διαχείριση περιεχομένου: e-thraki team
Web development: weblogic.gr
Web design: xite.gr
Burned4

Μέλος από: 21 Σεπ 2007

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 17 Ιουλ 2009 11:26    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μπράβο, πολύ καλή κίνηση και ωραίο στήσιμο. Καλή επιτυχία

Απλά δοκίμασα κάποια πράγματα από το μενού και δεν παίζουν, πχ. βγες έξω --> καφέ.

Είναι επειδή δεν έχει data ακόμα?

Μέλος από: 17 Νοε 2003
Βοηθήματα: 8
Νέα: 2
Templates: 3
Scripts: 5

Περιοχή: Hell's Kitchen
portfolio facebook twitter deviantART digg del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 17 Ιουλ 2009 11:43    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πολύ καλό!!!

Joomla ή WP?
dimsis
Reporter

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 17 Ιουλ 2009 11:49    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

@Burned4 Ναι όσο ενημερώνεται με περιεχόμενο θα ενεργοποιούν οι διαχειριστές και άλλες επιλογές.

@ThyClub phpnuke ρε συ, έχουμε μείνει στα παλιά
Σημ:να δεις που θα το πιστέψουν μερικοί
fafos
Script Master

Μέλος από: 30 Νοε 2004
Βοηθήματα: 17
Scripts: 6

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 17 Ιουλ 2009 11:54    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Nice work man...

alla kanei mpam apo makrya oti einai mambo...

Μέλος από: 07 Οκτ 2008
Βοηθήματα: 5
Scripts: 2

Περιοχή: Corinth
View users profile
portfolio skype 
ΜήνυμαΣτις: 17 Ιουλ 2009 14:54    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ρε Δημητρη?
Το γυρισατε σε ...ColdFusion?

Συγχαρητηρια φιλε, πολυ καλο!

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 17 Ιουλ 2009 15:40    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ευχαριστούμε για τα καλά σχόλια παιδιά, παίρνουν κουράγιο οι διαχειριστές για την συνέχεια από τα σχόλια σας (τους ενημερώνω για το feedback που παίρνω από εδώ και από το twitter link to twitter)
Έχουμε άλλα τρια sites έτοιμα στον dev server πάνω στην ίδια "πλατφόρμα" και ίδιου "μεγέθους" (2 Δήμων και 1 που αφορά κάποιους δήμους Ελλάδας και μερικούς Βουλγαρίας) αλλά δεν έχουν ανέβει ακόμα επειδή ακόμα ενημερώνονται με περιεχόμενο. Σύντομα πιστεύω θα ανέβουν και αυτά.

Η επέκταση cfm είναι τρυκ στον IIS για να μην καταλαβαίνουν ότι το έχουμε κάνει σε php (με λίγο joomla, λίγο wp, λίγο drupal και λίγο mambo το site )
korgr
Honorary Member

Μέλος από: 07 Οκτ 2008
Βοηθήματα: 5
Scripts: 2

Περιοχή: Corinth
View users profile
portfolio skype 
ΜήνυμαΣτις: 17 Ιουλ 2009 21:31    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Να σε ρωτησω ρε Δημητρη, για να βγαλετε στον αερα ενα τετοιο project, ποσα ατομα εμπλεκονται στην υλοποιηση? (design & development)

Μέλος από: 06 Νοε 1999
Νέα: 1

Περιοχή: Αθήνα
blog portfolio facebook twitter skype 
ΜήνυμαΣτις: 17 Ιουλ 2009 21:38    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πολύ όμορφος ο σχεδιασμός και η δομή του site. Μόνο ένα πρόβλημα είδα. Αυτό που λέει "Μείνε μέσα" επειδή το κάνει 2 γραμμές δεν το εμφανίζει σωστά, δηλαδή στο χώρο με το μαύρο χρώμα αλλά το πάει και λιγο πιο κάτω.

Μέλος από: 11 Ιαν 2006
Περιοχή: ροδος
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 17 Ιουλ 2009 21:56    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

προσωπικα θεωρω λιγο μεγαλουτσικο το footer. κατα τα αλλα πανεμορφο! συγχαρητηρια στην ομαδα.
dimsis
Reporter

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 17 Ιουλ 2009 22:58    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Νότη πλέον μόνο από 2 έως 4 συνήθως (design / develop πάντα έτσι, βγάζω έξω όσους ασχολούνται με το αρχικό content, πελάτες κλπ), μια και έχουμε εμπλουτίσει αρκετά τη συγκεκριμένη "εφαρμογή" (στην ουσία είναι πακέτο πολλών εφαρμογών) και έτσι μπορούμε και την χρησιμοποιούμε κάνοντας τις απαραίτητες αναπροσαρμογές και ότι έξτρα χρειαστεί ανά πελάτη. Το καλό είναι πως μετά από 10 χρόνια ανάπτυξης, έχουμε φτάσει σε ένα σημείο όπου έχουμε αρκετό κώδικα που μπορούμε να ξανα χρησιμοποιήσουμε και να καλύψουμε πολλές περιπτώσεις χωρίς να χρειάζεται να γράφουμε κώδικα από την αρχή. Εσύ το ξέρεις πολύ καλά πως αυτό είναι ένα από τα μεγάλα καλά της ανάπτυξης εφαρμογών χωρίς χρήση έτοιμων scripts / modules κλπ.

CyberCr33p μπορείς να κάνεις έναν κόπο να ανεβάσεις κάπου ένα screenshot, δεν το βλέπω το πρόβλημα που αναφέρεις σε ie 7,8 ή firefox.
Το footer είναι όντως μεγάλο, και εμένα με παραξένεψε στην αρχή αλλά το συνήθισα όπως και το ορίζοντιο drop down μενού όπου είχα τις αμφιβολίες μου όταν το άκουσα ως ιδέα από τους σχεδιαστές γιατί ήταν κάτι που δεν είχα ξαναπετύχει στο web, δηλαδή fluid full height menu και με σταθερό το λογότυπο του site κάτω κάτω. Μετά που το είδα μου άρεσε αν και δεν άντεξα και του έκανα και δυο αλλαγές, το ελαφρύ transparency και τις γκρι γραμμές αριστερά δεξιά εγώ τις έβαλα γιατί τα παιδιά το είχαν σκέτο άσπρο κάτι σαν σελιδοδείκτη ή χάρακα μου έφερνε.
CyberCr33p
Honorary Member

Μέλος από: 06 Νοε 1999
Νέα: 1

Περιοχή: Αθήνα
blog portfolio facebook twitter skype 
ΜήνυμαΣτις: 17 Ιουλ 2009 23:01    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Είναι με Firefox σε Ubuntu:

Screenshot-1.png
 Description:
 Filesize:  655 KB
 Viewed:  312 Time(s)

Screenshot-1.png

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 17 Ιουλ 2009 23:05    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ταχύτατος! ευχαριστώ. Με μια πρώτη γρήγορη ματιά έχω την αίσθηση ότι το βλέπεις με διαφορετική γραμματοσειρά... κάτι μου λέει πως χρησιμοποιήθηκε κάποια που δεν υπάρχει στο ubuntu και γίνετε αυτό.. το ψάχνω λίγο...
edit: Θα δοκιμάσω Δευτέρα να αλλάξω τα fonts να δούμε το αποτέλεσμα. Kανονικά είναι vedana αλλά στο screenshot σου είναι άλλη γραμματοσειρά...
alexsoft
Φιλοξενούμενος

ΜήνυμαΣτις: 18 Ιουλ 2009 01:38    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μπράβο ρε Μήτσο.... πολύ καλό.

για το κανάλι Θράκη ΝΕΤ είναι;

ωωωωω ρε!!!!!! θα έχουμε γερό ανταγωνισμό

εγώ έχω κατοχυρώσει και ετοιμάζω τα www.e-thrace.gr και www.ethrace.gr
dimsis
Reporter

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 18 Ιουλ 2009 12:38    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Για την εκπομπή e-Thraki του Θράκη Net.
Όσο μεγαλύτερος ανταγωνισμός τόσο καλύτερα για εμάς, να έχουμε πολλές επιλογές από όπου θα μπορούμε να ενημερωθούμε για το δρώμενα στον τόπο μας. Περιεχόμενο να ενημερώνουν και τα όλα τα άλλα έρχονται δεύτερα. Μακάρι να γίνουν και 100 τα sites ενημέρωσης, αρκεί να μην αντιγράφει το ένα το άλλο στο περιεχόμενο
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 2 [30 Μηνύματα] Σελίδα:  1, 2 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Σας παρουσιάζω την σελίδα μου
Τώρα είναι 07 Δεκ 2016 22:17 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites