freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

e-thraki.gr ενημερωτικό site για τη Θράκη

Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Σας παρουσιάζω την σελίδα μου
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 2 [30 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: ΚομοτηνήΘράκηενημέρωσηΑλεξανδρούποληΟρεστιάδα Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2
ΑποστολέαςΜήνυμα
Catalyst

Μέλος από: 06 Μαρ 2009

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 18 Ιουλ 2009 17:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

εμενα σε Ubuntu με Firefox 3 ειναι οκ

snapshot1.png
 Description:
 Filesize:  991.98 KB
 Viewed:  224 Time(s)

snapshot1.png

dimsis
Reporter

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 18 Ιουλ 2009 17:58    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Χμμ περίεργο... οπότε παίζει να είναι πρόβλημα και με τα fonts του CyberCr33p. Ευχαριστώ για το screenshot. Όπως και να'χει από Δευτέρα θα αλλάξω λίγο τη δήλωση της γραμματοσειράς του μενού και βλέπουμε.
korgr
Honorary Member

Μέλος από: 07 Οκτ 2008
Βοηθήματα: 5
Scripts: 2

Περιοχή: Corinth
View users profile
portfolio skype 
ΜήνυμαΣτις: 18 Ιουλ 2009 18:37    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ρε συ Δημητρη, μιλαμε για linux, για ...τεχνητη νοημοσυνη! "Verdana? πφφφφ... Κατσε να δω αναλογα τα κεφια μου τι γραμματοσειρα να δειξω σημερα"

Μέλος από: 06 Μαρ 2009

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 18 Ιουλ 2009 18:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

μμμ κρυε
CyberCr33p
Honorary Member

Μέλος από: 06 Νοε 1999
Νέα: 1

Περιοχή: Αθήνα
View users profile Visit posters website
blog portfolio facebook twitter skype 
ΜήνυμαΣτις: 18 Ιουλ 2009 19:15    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

korgr ανέφερε:
ρε συ Δημητρη, μιλαμε για linux, για ...τεχνητη νοημοσυνη! "Verdana? πφφφφ... Κατσε να δω αναλογα τα κεφια μου τι γραμματοσειρα να δειξω σημερα"

Εφόσον δεν υπάρχει η γραμματοσειρά στο σύστημά μου λογικό είναι να εμφανίζει μια default.

Εάν μου πεις τι γραμματοσειρά χρησιμοποιείται μπορώ να κοιτάξω εάν την έχω εγκατεστημένη.

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 19 Ιουλ 2009 11:26    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Verdana,Arial είναι του μενού, αλλά αυτή του screenshot δεν είναι καμιά από τις δυο. Υπάρχει περίπτωση να μην έχεις καμία από τις δυο στο ubunutu cyber;
CyberCr33p
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 19 Ιουλ 2009 12:03    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πέρασα τις γραμματοσειρές που είπες και τώρα φαίνεται κανονικά.

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 19 Ιουλ 2009 13:30    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ok thanx
korgr
Honorary Member

View users profile
portfolio skype 
ΜήνυμαΣτις: 19 Ιουλ 2009 13:52    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Η δικη μου απορια ειναι (ασχετος απο Linux), οταν εγκαθιστατε αυτα τα λειτουργικα στις διαφορες εκδοσεις, ως default δεν περναει classic fonts οπως Verdana & Arial?
Δηλαδη απλα ετυχε στο συγκεκριμενο pc ή θα ειναι ο κανονας και για οσους αλλους θελουν να δουν με Linux το site?

ΜήνυμαΣτις: 19 Ιουλ 2009 14:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αυτά τα classic fonts είναι της microsoft link to microsoft και τουλάχιστον στο ubuntu δεν είναι προεγκατεστημένα. Μπορείς όμως εύκολα με 2-3 κλικς να εγκαταστήσεις το πακέτο ttf-mscorefonts-installer το οποίο περιέχει τα εξής fonts:

κώδικας:

Andale Mono
  Arial Black
  Arial (Bold, Italic, Bold Italic)
  Comic Sans MS (Bold)
  Courier New (Bold, Italic, Bold Italic)
  Georgia (Bold, Italic, Bold Italic)
  Impact
  Times New Roman (Bold, Italic, Bold Italic)
  Trebuchet (Bold, Italic, Bold Italic)
  Verdana (Bold, Italic, Bold Italic)
  Webdings

View users profile
portfolio skype 
ΜήνυμαΣτις: 19 Ιουλ 2009 15:22    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Τουλαχιστον Linux βαζουν power users οποτε λογικα θα τα εγκαθιστουν, γιατι απλα ΠΡΕΠΕΙ και εξηγουμαι.

Τα standards μπορει να μην τα θετει η Microsoft link to Microsoft αλλα σιγουρα τα θετει η πλειοψηφια και αυτη ειναι οι ...users της.
Θελω να πω, πως αν εσυ (και ο οποιοσδηποτε) με Linux δεν βλεπει σωστα μια ιστοσελιδα, δεν φταιει η ιστοσελιδα αλλα εσυ που αποφασισες να πας κοντρα στο ...ρευμα

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 13 Οκτ 2010 11:20    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Χθες ο Λαζόπουλος έπαιξε ένα βιντεάκι από το e-thraki: http://arm.in/kOj δείτε στο 33:14 " ... Μεγαλεία μιλάμε αλλά έκοψαν το λογότυπο. Ίσα ίσα φαίνεται στο τέλος.

Τα βίντεο με τους παππούδες είναι από εδώ:
http://www.e-thraki.gr/cgs.cfm?areaid=1&id=183

Έγινε και μια συνεργασία με το Πρώτο Θέμα στην προσπάθεια του να αναμεταδίδουν ειδήσεις από την περιφέρεια (έχει σχετικό εικονίδιο και στην κεντρική τους σελίδα): http://www.protothema.gr/greece/article/?aid=83772 για τον Ν. Έβρου.

Είναι ωραίο συναίσθημα όταν βλέπεις να προοδεύουν projects που δούλεψες πάνω τους.
fiskilis
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 13 Οκτ 2010 22:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

δεν μπορω να μπω
εγω εχω το προβλημα η ειναι κατι αλλο?

Reporter

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 14 Οκτ 2010 09:30    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Τώρα είδα το μήνυμα σου. Ακόμα δεν μπαίνει; εγώ μπαίνω κανονικά τώρα που το δοκίμασα.
fiskilis
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 14 Οκτ 2010 09:53    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

dimsis ανέφερε:
Τώρα είδα το μήνυμα σου. Ακόμα δεν μπαίνει; εγώ μπαίνω κανονικά τώρα που το δοκίμασα.

οχι
τωρα μπαινει κανονικα
ισως ηταν κατι εκεινη την ωρα

τηανκσ

θα του κανω μια παρουσιαστη στο http://bestatweb.net

Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 2 [30 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Σας παρουσιάζω την σελίδα μου
Τώρα είναι 11 Δεκ 2016 13:48 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites