Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Domain: NeaDimokratia.eu

Πωλήσεις Domain χωρίς περιεχόμενο

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
kostasdr

Δημοσίευση από kostasdr » 14 Σεπ 2009 23:54

Active: Οχι
Περιεχόμενο: Όχι
Κατηγορία Περιεχομένου/Domain: πολιτική/αντιπολιτική
User Database: Όχι (nnnn)
Καταχωρημένο από: 07.04.2009
Ημερήσια επισκεψημότητα 6 τελευταίων μηνών:
Ημερήσια επισκεψημότητα 12 τελευταίων μηνών:
Αλλα στοιχεία: Έχω επικοινωνήσει με το τμήμα web της νέας δημοκρατίας, μου απάντησαν ότι ενδιαφέρονται για το domain, με είχαν ρωτήσει με 2 mails για το πως γίνεται η διαδικασία μεταβίβασης κτλ, όμως στο mail που τους έστειλα αρχές Αυγούστου ακόμα δεν έχουν απαντήσει.
Δεν έχω και πολλή υπομονή για διαπραγματεύσεις, και ειδικά με κόμματα, για αυτό όποιος ενδιαφέρεται είτε για ανάπτυξη, είτε για μεταπώληση ας δώσει την καλύτερη προσφορά του.
(στον τυχόν αγοραστή θα του κάνω προώθηση και τα mails ώστε να συνεχίσει, αν θέλει, την επικοινωνία με τον υπεύθυνο.)
Στοιχεία επικοινωνίας: PM ή απάντηση στο topic

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Σεπ 2009 14:04

αμφιβάλω αν ενδιαφέρετε η ΝΔ για αυτό, ειδικά μετά το υβριστικό blog που υπήρχε στο συγκεκριμένο domain στις Ευρωεκλογές και μάλιστα με το ίδιο template που είχε και το επίσημο site του κόμματος.

όπως και το http://pasok.eu/ το eu TLD δεν είναι στις προτεραιότητες των κομμάτων.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Εικόνα

kostasdr

Δημοσίευση από kostasdr » 15 Σεπ 2009 16:15

Καταρχήν δεν ζητάω αξιολόγηση domain στο συγκεκριμένο post, adm είσαι, ίσως θα 'πρεπε και να το 'ξερες.
Αλλά μιας και το 'θιξες το θέμα, δεν πρόσεξες παραπάνω πως μου απάντησαν ότι ενδιαφέρονται από την ΝΔ και πως στον τυχόν ενδιαφερόμενο θα μεταβιβάσω τα σχετικά ονόματα και διευθύνσεις. Σίγουρα δεν είναι στις πρώτες προτεραιότητες των κομμάτων ένα ευρωπαϊκό site, αλλά το γεγονός ότι σχεδόν όλα τα κόμματα κυβερνήσεις των άλλων κρατών της Ευρώπης έχουν ήδη .eu σελίδα λέει κάτι (σε μένα τουλάχιστον). Αν γίνει η αρχή, είμαι σίγουρος πως την επόμενη μέρα και τα αντίπαλα κόμματα θα ακολουθήσουν.
Όσον αφορά το blog, δεν νομίζω ότι θα αποθάρρυνε την εξαγορά του domain, το κάθε άλλο μάλιστα.
ΥΓ.Το να περιέχει ένα blog λίστα με τα σκάνδαλα που δημοσιεύτηκαν κατά καιρούς, δεν κάνει το blog υβριστικό. Αν τώρα έχεις τους δικούς σου λόγους να σε ενοχλούν τα άρθρα του blog...για αυτό υπάρχουν και οι φόρμες σχολίων.
Η Τιμή του domain είναι 240€, αν δεν σ'ενδιαφέρει μην ξαναγράψεις εκτός θέματος.
Ευχαριστώ
Καταχωρήστε .com με 4,29€ στην www.iName.gr !

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 15 Σεπ 2009 16:34

kostasdr έγραψε:Καταρχήν δεν ζητάω αξιολόγηση domain στο συγκεκριμένο post, adm είσαι, ίσως θα 'πρεπε και να το 'ξερες.
Αλλά μιας και το 'θιξες το θέμα, δεν πρόσεξες παραπάνω πως μου απάντησαν ότι ενδιαφέρονται από την ΝΔ και πως στον τυχόν ενδιαφερόμενο θα μεταβιβάσω τα σχετικά ονόματα και διευθύνσεις. Σίγουρα δεν είναι στις πρώτες προτεραιότητες των κομμάτων ένα ευρωπαϊκό site, αλλά το γεγονός ότι σχεδόν όλα τα κόμματα κυβερνήσεις των άλλων κρατών της Ευρώπης έχουν ήδη .eu σελίδα λέει κάτι (σε μένα τουλάχιστον). Αν γίνει η αρχή, είμαι σίγουρος πως την επόμενη μέρα και τα αντίπαλα κόμματα θα ακολουθήσουν.
Όσον αφορά το blog, δεν νομίζω ότι θα αποθάρρυνε την εξαγορά του domain, το κάθε άλλο μάλιστα.
ΥΓ.Το να περιέχει ένα blog λίστα με τα σκάνδαλα που δημοσιεύτηκαν κατά καιρούς, δεν κάνει το blog υβριστικό. Αν τώρα έχεις τους δικούς σου λόγους να σε ενοχλούν τα άρθρα του blog...για αυτό υπάρχουν και οι φόρμες σχολίων.
Η Τιμή του domain είναι 240€, αν δεν σ'ενδιαφέρει μην ξαναγράψεις εκτός θέματος.
Ευχαριστώ

to na kaneis ypodeikseis ston idiokthth mias istoselidas pou se filoksenei kai esy thn ekmetaleuesai gia na poulas thn pramateia sou to theoro toulaxiston astoxo...

ta forums yparxoun gia na to syzhtame to thema kai oxi gia na kse-poulas esy... opos esy evales tis shmeioseis sou sto proto post etsi kai o cordis evale tis dikes tou.. den nomizo oti xreiazetai thn adeia sou h thn dikh mou gia na grapsei kapoios kati...
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

kostasdr

Δημοσίευση από kostasdr » 15 Σεπ 2009 17:26

Φίλε fafos, τους κανόνες του φόρουμ δεν τις όρισα αλλά ο admin για την σωστή λειτουργία του. Και όλοι οι χρήστες του φόρουμ, μαζί και ο admin, οφείλουμε να τους σεβαστούμε και να γράφουμε πχ με ελληνικούς χαρακτήρες. Σύμφωνα με τον Admin λοιπόν υπάρχει άλλο μέρος για αξιολογήσεις domain, και έχω το δικαίωμα να κάνω υποδείξεις όταν το post μου ξεκινάει για να γίνει flame ή να βγει απλά εκτός θέματος.
Αν κάποιος θέλει, δεν έχω πρόβλημα να ξεκινήσω άλλο post για αξιολόγηση του domain και δεκτές όλες οι απόψεις.
ta forums yparxoun gia na to syzhtame to thema kai oxi gia na kse-poulas esy...

Στην συγκεκριμένη υποκατηγορία γράφει πωλήσεις domain...

Τhanks.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Σεπ 2009 17:32

Καταρχήν ως admin έχω κάθε δικαίωμα να γράφω στο forum που διαχειρίζομαι. Είναι συνταγματικό δικαίωμα που οι admins του κόσμου το πήραν μετά από αιματηρούς αγώνες στις αρχές του '00.

Κατά τέλος, όπως σε άλλο domain σημείωσα ότι έχει γίνει ban από το adsense, μιας και είχε ξεχαστεί αυτή η λεπτομέρεια, έτσι και σε αυτό σημείωσα την λεπτομέρεια ότι το domain ΔΕΝ ενδιαφέρει το κόμμα, καθώς και το τι ήταν πριν.

Αν κάτι από αυτά που έγραψα είναι ψέμα θα μπορούσες να με διαψεύσεις και όχι να μου υποδεικνύεις το πως θα διαχειριστώ μια κοινότητα που διαχειρίζομαι εδώ και 10 χρόνια.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 15 Σεπ 2009 17:35

kostasdr έγραψε:Φίλε fafos, τους κανόνες του φόρουμ δεν τις όρισα αλλά ο admin για την σωστή λειτουργία του. Και όλοι οι χρήστες του φόρουμ, μαζί και ο admin, οφείλουμε να τους σεβαστούμε και να γράφουμε πχ με ελληνικούς χαρακτήρες. Σύμφωνα με τον Admin λοιπόν υπάρχει άλλο μέρος για αξιολογήσεις domain, και έχω το δικαίωμα να κάνω υποδείξεις όταν το post μου ξεκινάει για να γίνει flame ή να βγει απλά εκτός θέματος.
Αν κάποιος θέλει, δεν έχω πρόβλημα να ξεκινήσω άλλο post για αξιολόγηση του domain και δεκτές όλες οι απόψεις.
ta forums yparxoun gia na to syzhtame to thema kai oxi gia na kse-poulas esy...

Στην συγκεκριμένη υποκατηγορία γράφει πωλήσεις domain...

Τhanks.
kai h ypokathgoria se forum vrisketai.. opote to syzhtame... an den thes parathrhseis: sedo.com...

epishs auta ta forums yparxoun gia na prosferoume kiolas.. oxi na grafomaste gia na poulame xalia kai katsaroles...

ypodeikseis tha kaneis otan anoikseis to diko sou forum kai me tous dikous sou kanones...
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

kostasdr

Δημοσίευση από kostasdr » 15 Σεπ 2009 19:56

@cordis:το φόρουμ δικό σου είναι, ok, και ωραίο είναι, και μπορείς να γράφεις ότι θες χωρίς να χύνεις αίμα σε μάχες και αγώνες, και να σβήνεις ότι θες, και να μετατρέπεις ένα post πώλησης domain σε μπάχαλο, αλλά πιστεύω πως θα ταν καλύτερο να τηρείς και συ τις ενότητες του φόρουμ σου και ζητώ συγγνώμη αν πιστεύεις ότι με την παρατήρησή μου σε προσβάλω σαν admin, το φόρουμ σου το θεωρώ πολύ καλό.
Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς διάψευση ζητάς, όταν λέω πως θα προωθήσω τα σχετικά mail στον τυχόν ενδιαφερόμενο, και πως το blog δεν περιείχε υβριστικά σχόλια.
Εσύ δεν καταλαβαίνω πως σου ήρθε ότι δεν το θέλει το web της ΝΔ ή κάποιο άλλο τμήμα, και πού είδες τα υβριστικά σχόλια;
Thanks.

@fafos: μπορεί αυτή η υποενότητα να βρίσκεται σε φόρουμ, αλλά αν θες κάνε μία βόλτα από τα σχετικά forum στις συγκεκρυμένες υποενότητες (Namepros, V7N....κτλ). Αν πάλι το βρίσκεις λογικό σε μία πώληση κάποιοι που προφανώς δεν ενδιαφέρονται να σχολιάζουν ή να λένε ότι τους καπνίσει χωρίς να το τεκμηριώνουν κάπου... πάω πάσο.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Σεπ 2009 20:14

kostasdr έγραψε: και να σβήνεις ότι θες, και να μετατρέπεις ένα post πώλησης domain σε μπάχαλο
δε σου μετέτρεψα ούτε σου έσβησα κανένα Post και σε παρακαλώ να ανακαλέσεις ΤΩΡΑ αυτές της ανυπόστατες δηλώσεις.

το αν κάνω μπάχαλο ή αν προσπαθώ να προστατέψω τους αγοραστές άσε να το κρίνουν άλλοι που γνωρίζουν την ποιότητα και την αφοσίωση στον επισκέπτη που έχει αυτό το forum.
- follow me @twitter

Εικόνα

kostasdr

Δημοσίευση από kostasdr » 15 Σεπ 2009 20:24

δεν είπα ότι μου έσβησες ή ότι έκανες edit.
Απάντησε όμως σε παρακαλώ.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Σεπ 2009 20:40

Τι ακριβώς θέλεις να σου απαντήσω; το πως έμαθα το τι είχε γίνει; ρώτησα κι έμαθα. Όταν ένα θέμα αφορά εταιρεία ή κάτι μεγάλο πάντα κάνω μια γύρα στην αγορά και στους ενδιαφερόμενους και παίρνω τις πληροφορίες μου για να προστατέψω το forum και τους επισκέπτες του.

Κάπως έτσι έμαθα και όλα τα παραπάνω που έγραψα. Χωρίς να προσθέσω τίποτα, χωρίς να αφαιρέσω κάτι.

Αυτά που είχα να πω τα έχω πει, δε θα αναλωθώ άλλο στο θέμα γιατί δεν έχω και την ανάγκη να προσθέσω κάτι άλλο.
- follow me @twitter

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 15 Σεπ 2009 21:09

Καλησπέρα,

Μιας και είμαι στα Social Media τον τελευταίο καιρό και τα ψάχνω μπορώ να επιβαινεώσω αυτό που λέει ο Γιάννης.

Μάλιστα σε κάποια φάση έπεζε και στο twitter το όλο "χαβαλέ" με το domain απο όπου το είχα δεί.

kostasdr

Δημοσίευση από kostasdr » 15 Σεπ 2009 21:29

Δεν κατάλαβα έχετε κάποια ενημέρωση από την ΝΔ, ή βρήκατε κάποιο link?
Ρωτάω γιατί όντως έχω τα mail με την επικοινωνία που δείχνουν το ενδιαφέρον τους, και δεν μου απαντούσαν τόσο άμεσα ούτε από το κεντρικό γραφείο, ούτε από άλλα...γιατί να απαντήσουν σε κάποιον "άσχετο" με το θέμα;
Cordis θα ήθελα να το ξεκαθαρίσουμε το θέμα γιατί με θίγει προσωπικά, αν έχεις κάποια στοιχεία μπορείς να μου τα στείλεις με mail και θα επανορθώσω στο φόρουμ ώστε να μην "παραμυθιάσω" τους επισκέπτες. Αν πάλι όχι θα θέλα να αποκαταστήσεις το θέμα.
Τέλος έχεις αποφύγει επιδεικτικά να απαντήσεις σχετικά με τις κατηγορίες σου περί ύβρεις στο blog.
Thanks

Άβαταρ μέλους
Geobak
SEM Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Geobak » 16 Σεπ 2009 00:45

http://neadimokratiaeurope.blogspot.com ... tiaeu.html

http://neadimokratiaeurope.blogspot.com ... eu_08.html

Προφανώς στο συγκεκριμένο domain παλαιότερα είχε σηκωθεί ένα blog με μόνο σκοπό να κάνει exploit το τυχόν traffic που θα είχε για να κερδίσει μερικά δολαριακια απο adsense ή affiliate προγράμματα.....

Ετσι πιστεύω εγώ...Μπορεί όμως να κάνω και λάθος οπότε ζητάω συγγνώμη προκαταβολικά:)

Εσεις τι λέτε?

kostasdr

Δημοσίευση από kostasdr » 16 Σεπ 2009 03:23

Καλησπέρα.
To blog αν πρόσεξες είχε αρκετό περιεχόμενο, υπάρχουν πολύ πιο εύκολοι και έξυπνοι τρόποι για να βγάλεις μερικά δολαριάκια.
Δεν βρίσκω κάποια σχετικότητα με το θέμα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Πωλήσεις Domain χωρίς περιεχόμενο”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης