freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Windows 7 - Ξεκινάει η διάθεσή τους

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 4 [51 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: windows Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
Connor MacLeod
Honorary Member

Μέλος από: 07 Φεβ 2005
Βοηθήματα: 11
Νέα: 16

Περιοχή: Μεσολόγγι έως το 2017
View users profile Send email to user Visit posters website
facebook linkedin twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 22 Οκτ 2009 14:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

:-O
omg
eleoc

Zizo
Honorary Member

Μέλος από: 29 Οκτ 2006
Βοηθήματα: 2

View users profile
deviantART facebook deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 22 Οκτ 2009 14:41    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ούτε εμένα με απασχολούν ιδιαίτερα...

μπορώ να περιμένω άνετα μέχρι του χρόνου το πάσχα/καλοκαιράκι που θα κάνω και ένα φορμάτ...

να βγάλουν μερικά updates... και να μπουν και λίγο στον χώρο...
εξάλλου να τα κάνω τώρα τι? τζάμπα λεφτά λες και έχω κάνα σοβαρό πρόβλημα...

What you waiting for?
Cha0s
SysAdmin

Μέλος από: 28 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 2
Νέα: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 22 Οκτ 2009 19:27    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αφενώς δεν υπάρχει κάτι στα XP που δεν μπορώ να κάνω τώρα ώστε να θεωρήσω αναγκαστική την αναβάθμιση και αφετέρου πριν το SP1 δεν τα βλέπω και πολύ μάχιμα (όπως όλα τα προηγούμενα versions πριν το SP1) και δεν είμαι διατεθιμένος να κάνω εγώ τον beta tester για την Microsoft link to Microsoft.

Κατά τα άλλα, είναι θετικό το ότι ακούγονται θετικά σχόλια αλλά κρίμα που το μονοπώλιο απότι φαίνεται θα επικρατήσει.

Πάντως προσωπικά μία έκδοση των 7 που δοκίμασα τον Αύγουστο δεν με συγκίνησε ιδιαίτερα...
Και με χάλασε αρκετά ότι μετά από φρέσκο install ήθελε 1GB Ram μόνο για να σηκωθούν τα windows link to windows...
Ξεφτιλίζουν κάθε resource τζάμπα...

Μέλος από: 10 Νοε 2005

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 23 Οκτ 2009 01:06    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

31 Οκτωβρίου τα Ελληνικά

εγώ έχω τα Ultimate εδώ και κανα μήνα και είμαι ενθουσιασμένος, το PC είναι πιο γρήγορο και η διαχείριση της μνήμης είναι βελτιωμένη

βέβαια να πω την αλήθεια η τιμή είναι τσιμπημένη, ειδικά αν αγόρασες πριν 1,5 χρόνο υπολογιστή.

λίγο πολύ win7 σε desktop έχουμε διαβάσει εμπειρίες, τώρα να μας πει κάποιος εντυπώσεις και για netbook, αξίζει σε ένα Eee PC με Atom; Ή χωρίς;

Μέλος από: 11 Ιουλ 2002

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 23 Οκτ 2009 09:38    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Η εποχή των Windows link to Windows 7 ήρθε και στις 31/1/0 η Ελληνική έκδοση. Η επιτυχία όμως του λειτουργικού εξαρτάται απο την εκπλήρωση των στόχων της MS αλλά και την αποδοχή των χρηστών που διανύουν περίοδο προσαρμογής με το νέο OS. Συστήνουμε πάντως μετά την εγκατάσταση να κατεβάσετε τα πρώτα security updates ως συνήθως και φυσικά να κάνετε ένα γερό back up. Εξάλλου μετά απο 2 χρονια θα δούμε την επόμενη έκδοση των Windows 8 που λέγεται ότι θα κινείται στο χώρο του cluod computing...
Ενα αρθρο για το νεο λειτουριγκο και τα 10 καλυτερα κολπα ετοιμασαμε με φιλους μου εδώ http://www.freegr.gr/freenuke/modules.php?name=News&file=article&sid=366

Μέλος από: 23 Ιουν 2001
Βοηθήματα: 4
Νέα: 4

Περιοχή: Φωτονερόπετρα
ΜήνυμαΣτις: 23 Οκτ 2009 21:33    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αν δεν βγάλουν το πρώτο service pack δεν τα βάζω με τίποτα.

telas
Honorary Member

Μέλος από: 12 Μαρ 2004
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Kastoria
blog cv portfolio twitter 
ΜήνυμαΣτις: 24 Οκτ 2009 03:33    Θέμα: Re: windows 7
Περιγραφή θέματος: μα....
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

omorfipoli ανέφερε:
παιδιά, πάρτε κάνα mac να ησυχάσετε...

ναι ρε παιδία, πάρτε mac είναι πολύ cool.... και wow και easy και magnificent και very very cool... ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΠΑΣΙΜΟ ΝΕΥΡΩΝ! ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work

emphasy
Honorary Member

Μέλος από: 16 Ιαν 2005
Βοηθήματα: 1
Templates: 2

Περιοχή: Genesis Lab
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Οκτ 2009 14:22    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Τα MAC το μόνο καλό που έχουν είναι συμβατότητα στο 2 έτους Hardware που χρησιμοποιούν!

Μέλος από: 07 Φεβ 2005
Βοηθήματα: 11
Νέα: 16

Περιοχή: Μεσολόγγι έως το 2017
facebook linkedin twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 24 Οκτ 2009 14:35    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

παράθεση:
Τα MAC το μόνο καλό που έχουν είναι συμβατότητα στο 2 έτους Hardware που χρησιμοποιούν!

Σωστος...(που δεν ειναι 2ετους αλλα λεμε τωρα...)

Ακριβως αυτο δε μπορειτε να καταλαβετε. Δεν χρειαζετε να εχει επανω την wow GPU και τον 16-Core 32nm CPU γιατι πολυ απλά δε τον χρειαζετε...
Οταν την ιδια δουλεια που κανετε εσεις στα windows την κανουμε εμεις με χαμιλοτερο hardware.

nikolas27
Honorary Member

Μέλος από: 11 Ιαν 2006
Περιοχή: ροδος
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Οκτ 2009 16:27    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ναι βρε κονορρα, "εμεις οι μακ" δεν χρειαζομαστε wow cpu αλλα πληρωνουμε τον good cpu ως wow cpu, την usb ως super card reader, και το dvd rom ως τελευταιας τεχνολογιας blue-ray.

για την ιστορια, ο οικιακος μου υπολογιστης ειναι amd3200 5ετιας με msi motherboard, vga και δεν χρειαστηκε ποτε να κανω χρηση της εγγυησης. οσο για τις αναβαθμισεις, ευκολα γρηγορα χωρις να με αρμεγουν και να με περιοριζουν.
μην μιλησω για τον dell link to dell του συνεργατη μου και μελαγχολησω (απο ζηλια και μονο φυσικα)
paink1ller

Μέλος από: 21 Ιαν 2008

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Οκτ 2009 18:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Connor MacLeod ανέφερε:

Ακριβως αυτο δε μπορειτε να καταλαβετε. Δεν χρειαζετε να εχει επανω την wow GPU και τον 16-Core 32nm CPU γιατι πολυ απλά δε τον χρειαζετε...
Οταν την ιδια δουλεια που κανετε εσεις στα windows την κανουμε εμεις με χαμιλοτερο hardware.

LOLz ετσι σας λεει να λετε ο Stevy ?

Δηλαδη οι προγραμματιστες της Apple ειναι τοσο δυνατα μυαλα που με το ιδιο hardware κανουν τα crossplatform προγραμματα να τρεχουν γρηγοροτερα?
ΑΣ ΓΕΛΑΣΩ ΔΥΝΑΤΑ !! ΧΑΧΑ
Εδω εναν player γραψανε για τα xp και κανει καμια ωρα να φορτωσει. Το οτι ειναι βολικο και απλο OS το ΟSX ναι θα συμφωνησω. Αλλα οχι και με ολες τις αλλες μπουρδες που διαδιδει η apple.

http://www.overclock3d.net/news.php?type=3&id=574&page=1&am...rmance__osx_vs_xp

Για δες πως τα XP ριχνουν σφαλιαρες στο OSX στο photoshop ακομη και στο ιδιο μηχανακι.

Μέλος από: 16 Νοε 2005
Βοηθήματα: 9
Νέα: 3

Περιοχή: Στα αλατορυχεία της Ζουαζιλάνδης...
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 25 Οκτ 2009 13:58    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Παιδάκιααααααα... Ησυχία...

Το θέμα είναι Windows link to Windows 7 όχι η κλασσική διαμάχη...

Ας μην ξεφεύγουμε!!!

Μέλος από: 08 Μαρ 2006
Περιοχή: ΑΙΓΑΛΕΩ
ΜήνυμαΣτις: 03 Νοε 2009 16:19    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Παιδια καλησπερα.Εχω τα win XP απο την αρχη που εβαλα υπολογιστη στο σπιτι.Τωρα καλοβλεπω τα win 7.Τι να κανω? Να τα βαλω? Ποια εκδοση? Οικιακος χρηστης ειμαι.Ειναι & τα χρηματα πολλα...Τη βοηθεια σας.Ευχαριστω.
dva_dev
Script Master

Μέλος από: 16 Σεπ 2005

blog deviantART facebook linkedin 
ΜήνυμαΣτις: 03 Νοε 2009 16:33    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Για ποιό λόγο θέλεις να τα βάλεις;
LABEROS

Μέλος από: 08 Μαρ 2006
Περιοχή: ΑΙΓΑΛΕΩ
ΜήνυμαΣτις: 03 Νοε 2009 16:49    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ευχαριστω για την απαντηση.Δεν εχω ιδιαιτερο λογο...Απλα, επειδη βλεπω οτι ο κοσμος αρχιζει να φευγει απο τα παλια XP...
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 4 [51 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Τα Windows 10 διαθέσιμα σε 190 χώρες ως δωρεάν αναβάθμιση 28 cordis 15 Σεπ 2015 08:28
DGeorge Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
H Microsoft ενθαρρύνει Devs από Windows, iOS, Android, Mac αλλά και Linux 0 cordis 05 Μαη 2015 15:08
cordis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Visual Studio Code, ένας δωρεάν Cross-Platform Code Editor για OS X, Linux και Windows 1 cordis 30 Απρ 2015 16:03
unseen1980 Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Windows Holographic με την παρουσίαση του HoloLens από την Microsoft 2 cordis 24 Ιαν 2015 12:54
Connor MacLeod Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 09 Δεκ 2016 15:28 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites