freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Windows 7 - Ξεκινάει η διάθεσή τους

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 3 από 4 [51 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: windows Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
Cha0s
SysAdmin

Μέλος από: 28 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 2
Νέα: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 03 Νοε 2009 16:56    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ο κόσμος δεν φεύγει γιατί υπάρχει πραγματικός λόγος να φύγει αλλά γιατί πέφτει τρελό marketing προώθησης του νέου λειτουργικού.

Με άλλα λόγια πλύση εγκεφάλου ότι χρειάζεται ο κόσμος ντε και καλά να βάλει τα τελευταία windows link to windows, να πάρει 3 φορές ποιο ισχυρό pc για να τρέξουν και ότι άλλο συνεπάγεται μία τέτοια αναβάθμιση

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 475
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
View users profile Visit posters website
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 03 Νοε 2009 17:00    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αν έχεις vista υπάρχει λόγος, αν έχεις XP δε νομίζω ότι χρειάζεται να βιαστείς. Τα βάζεις και πιο μετά που θα έχουν στρώσει

korgr
Honorary Member

Μέλος από: 07 Οκτ 2008
Βοηθήματα: 5

Περιοχή: Corinth
View users profile
portfolio skype 
ΜήνυμαΣτις: 03 Νοε 2009 17:15    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Cha0s ανέφερε:
Ο κόσμος δεν φεύγει γιατί υπάρχει πραγματικός λόγος να φύγει αλλά γιατί πέφτει τρελό marketing προώθησης του νέου λειτουργικού.

Με άλλα λόγια πλύση εγκεφάλου ότι χρειάζεται ο κόσμος ντε και καλά να βάλει τα τελευταία windows, να πάρει 3 φορές ποιο ισχυρό pc για να τρέξουν και ότι άλλο συνεπάγεται μία τέτοια αναβάθμιση

Καποιες ενστασεις στα ανωτερω:

Ειδικα για τα Windows 7, δεν ειναι μονο λογοι marketing. Το λειτουργικο αυτο αξιζει το καθε cent του!

Επισης αποδεδειγμενα τρεχει πιο γρηγορα απο τα XP σε οποιοδηποτε μηχανημα "πηγαινε" καλα τα XP.
    Εχω αναστησει παροπλισμενο μου pc, με Win7 τι να λεμε τωρα...
    Η διαχειρηση μνημης δεν εχει προηγουμενο! Κολημα ως beta tester δεν εχω δει και τα δουλευω απο την αρχη της χρονιας σε πληρες workflow επαγγελματικα!
    Ολα αυτα για μενα που δουλευω επαγγελματικα, μετρανε. Ο φιλος οκ μπορει να περιμενει και αργοτερα. Εγω δεν θα γυρνουσα σε xp που να με πληρωνανε! Για Svista ουτε λογος φυσικα, ουτε τα ακουμπησα!

Μέλος από: 08 Μαρ 2006
Περιοχή: ΑΙΓΑΛΕΩ
ΜήνυμαΣτις: 03 Νοε 2009 17:22    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Παιδια,δεν εχω λογια να σας ευχαριστησω.Προβλημα με τα XP δεν εχω.Εξ αλλου μετα απο 5 χρονια που τα εχω τα ψιλοφτιαχνω & μονος μου αν μου παρουσιαζεται κατι...Για την ωρα,ας μην βιαστω.Εχετε δικιο.Αργοτερα...Σας ευχαριστω παρα πολυ.
GeoStuff
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2005
Βοηθήματα: 9
Νέα: 3

Περιοχή: Στα αλατορυχεία της Ζουαζιλάνδης...
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 03 Νοε 2009 21:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Σήμερα είδα 7 σε Dell link to Dell Latitude D500 στην εταιρία...

http://www.cheap-laptop-and-used-laptop-review.com/dell-latitude-D500-review.html

Λέει πολλά αυτό!!!

ΜήνυμαΣτις: 03 Νοε 2009 21:58    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

τι λες τώρα... έχω κι εγώ ένα αρχαίο HP.. θα προσπαθήσω να τα βάλω..

dva_dev
Script Master

Μέλος από: 16 Σεπ 2005

blog deviantART facebook linkedin 
ΜήνυμαΣτις: 03 Νοε 2009 22:13    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αν το βάλετε επιτυχώς να μου πείτε να βάλω αυτά που θα κερδίσω από το διαγωνισμό με το wallpaper, στο pentium 3 @ 500Mhz, 512MB RAM, 40GB HD που έχω και δουλεύω τώρα με xp.
deninho
Super Moderator

Μέλος από: 17 Ιαν 2004
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: σ'άλλη διάσταση
flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 03 Νοε 2009 22:16    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

GeoStuff ανέφερε:
Σήμερα είδα 7 σε Dell Latitude D500 στην εταιρία...

http://www.cheap-laptop-and-used-laptop-review.com/dell-latitude-D500-review.html

Λέει πολλά αυτό!!!

Σε Sony Vaio VGN FS115M (παρόμοιων δυνατοτήτων με το Dell Που αναφέρεις) πέρασα Windows 7 (με μερικές ταρζανιές σε ορισμένους drivers ), και απενεργοποιώντας το Aero πάει αρκετά καλά

ΜήνυμαΣτις: 03 Νοε 2009 22:20    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

τελικά θα αναγεννήσει πολλά μηχανάκια αυτό το 7..

GeoStuff
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2005
Βοηθήματα: 9

Περιοχή: Στα αλατορυχεία της Ζουαζιλάνδης...
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 03 Νοε 2009 22:26    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Περιμένω πως και πως να τα αγοράσω σου λέω...

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα Vista αλλά ο αδελφός μου που τα τεστάρει μερικούς μήνες τώρα είναι πολύ ευχαριστημένος...

flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 03 Νοε 2009 22:40    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cordis ανέφερε:
τελικά θα αναγεννήσει πολλά μηχανάκια αυτό το 7..

Κοίτα, και με linux (ubuntu με gnome) πήγαινε πολύ καλά το μηχάνημα, αλλά ως Windows fanboy έπρεπε να πετάξω πάνω και τα Windows 7 RC να τα δοκιμάσω.

Γενικά στο main rig δε μου έχει παρουσιαστεί κανένα πρόβλημα, για το οποίο να είναι υπαίτια τα Vista. Οπότε τα 7 μόνο αν τα κερδίσω σε κανένα διαγωνισμό, ή αν τα πετύχω σε καμιά τρελή προσφορά. Αλλιώς η αλλαγή όταν θα είναι αναγκαία

ΥΓ Δε συνεργάζεται και η σχολή μου -περίεργο...- με το MSDNAA, να τα έπαιρνα από εκεί

Μέλος από: 21 Ιαν 2008

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 04 Νοε 2009 14:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ναι προς το παρον για αλλαγη συμφερει μονο το DSP πακετο. Retail ουτε συζητηση..

Αν ειχαν επιλογη να χρησιμοποιησω την μπαρα των vista και το advance search των vista τοτε θα συμμεριζομουν 100% την χαρα του korgr για τα seven.

Eριξε αρκετη διαφημιση η microsoft link to microsoft αλλα αυτην την φορα πατησε και στα στοιβαρα θεμελια του νεου λειτουργικου.

Αυτο που με εντυπωσιασε ειναι οτι σε ενα pc με geforce4 που τα εβαλα, οπου δεν εβρισκα drivers για την VGA, εβαλα ενα παμπαλαιο forceware 70κατι version και δουλεψε με τους drivers των XP μια χαρα!!!

flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 04 Νοε 2009 16:22    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

paink1ller ανέφερε:
Αυτο που με εντυπωσιασε ειναι οτι σε ενα pc με geforce4 που τα εβαλα, οπου δεν εβρισκα drivers για την VGA, εβαλα ενα παμπαλαιο forceware 70κατι version και δουλεψε με τους drivers των XP μια χαρα!!!

Οι ταρζανιές που έλεγα

Μέλος από: 09 Νοε 2007
Νέα: 2
Scripts: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 04 Νοε 2009 16:33    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

System Requirements

If you want to run Windows 7 on your PC, here's what it takes:

1 gigahertz (GHz) or faster 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor
    1 gigabyte (GB) RAM (32-bit) or 2 GB RAM (64-bit)
    16 GB available hard disk space (32-bit) or 20 GB (64-bit)
    DirectX 9 graphics device with WDDM 1.0 or higher driver

http://www.microsoft.com/windows/windows-7/get/system-requirements.aspx
dva_dev
Script Master

Μέλος από: 16 Σεπ 2005

blog deviantART facebook linkedin 
ΜήνυμαΣτις: 04 Νοε 2009 18:03    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Σαν πιο ελαφριά μου φαίνονται από το ubuntu 9.10
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 3 από 4 [51 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Τα Windows 10 διαθέσιμα σε 190 χώρες ως δωρεάν αναβάθμιση 28 cordis 15 Σεπ 2015 08:28
DGeorge Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
H Microsoft ενθαρρύνει Devs από Windows, iOS, Android, Mac αλλά και Linux 0 cordis 05 Μαη 2015 15:08
cordis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Visual Studio Code, ένας δωρεάν Cross-Platform Code Editor για OS X, Linux και Windows 1 cordis 30 Απρ 2015 16:03
unseen1980 Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Windows Holographic με την παρουσίαση του HoloLens από την Microsoft 2 cordis 24 Ιαν 2015 12:54
Connor MacLeod Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 03 Δεκ 2016 23:51 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites