Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

εικονίδια μέσα σε κείμενο

Joomla! forum. Joomla! Questions and Answers.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
nada

Δημοσίευση από nada » 18 Νοέμ 2009 18:11

Παιδιά καλησπέρα..Καινούργιος στο joomla και προσπαθώ να φτιάξω ένα site με αυτό.Όπως είναι λογικό έχω διάφορες απορίες αλλά προς το παρών θα ήθελα λίγη βοήθεια στο εξής. Σε ένα άρθρο (απλό) θέλω μέσα στο κείμενο να παρεμβάλλονται κάποια εικονίδια τα οποία να έχουν το μέγεθος της γραμματοσειράς (οποιασδήποτε).Πιο συγκεκριμένα,φανταστείτε ότι θέλω να φτιάξω μια λίστα μέσα στο άρθρο μου όπου όμως αντί για κουκίδες ή αριθμούς θέλω να έχει μια συγκεκριμένη εικόνα.Αυτό που στην html ορίζεται από το <li></li> θέλω στο site μου αντί για κουκκίδες να είναι κάποιο εικονίδιο.Πως όμως θα το κάνω αυτό?

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 18 Νοέμ 2009 20:13

Πρέπει να βρείς ποιο div ορίζει τo css σου και εκεί, να επιλέξεις το li να έχει σαν εικόνα αυτό που θέλεις εσυ

nada

Δημοσίευση από nada » 27 Νοέμ 2009 18:34

Empleja ligo me tin douleia ksexasa na se euxaristisw. Brika ki allo tropo pantws! Opws kai na 'xei seuxaristw..

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 27 Νοέμ 2009 18:42

Ναι σαι καλά! Μόλις μου έφτιαξες την μέρα έστω που μπήκες να πείς ένα ευχαριστώ!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Joomla! γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες