freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Η OTEplus και οι παράξενοι διορισμοί ίσως τελειώνουν εδώ.

Forum index » Διάφορα » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [6 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: διορισμοί Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 93
Νέα: 348
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
View users profile Visit posters website
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 20 Νοε 2009 14:49    Θέμα: Η OTEplus και οι παράξενοι διορισμοί ίσως τελειώνουν εδώ. Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Από τότε που ξεκίνησε η OTEplus είχε βγάλει αρκετούς διαγωνισμούς και θέσεις εργασίας τόσο φωτογραφικούς που έτειναν προς το σκάνδαλο. Θυμάμαι ακόμα την επική θέση εργασίας για τον χειριστή εκτυπωτή που έπρεπε να έχει τελειώσει ΤΕΙ και συζητούσαμε το 2006 εδώ. Αυτό ήταν ένα δείγμα μπαλκονόπορτας (και όχι παραθύρου) για την είσοδο στο δημόσιο και γινόταν με όλες τις χρωματικές αποχρώσεις των κυβερνήσεων που περνούσαν από την χώρα.

Αυτά φαίνεται ότι σιγά - σιγά τελειώνουν, και θα είναι μια πολύ καλή εξέλιξη στην διαφάνεια των προσλήψεων και των διαγωνισμών. Και ίσως να μην απορροφηθεί άμεσα από την μητρική, αλλά νέες προσλήψεις χλομό το κόβω να κάνει.

Όλα αυτά πάντα με κάποια επιφύλαξη, αν και δεν έχουμε βγει ποτέ λάθος.

τι λέει ο OTEplus ότι είναι:
παράθεση:
Η OTEplus Τεχνικές και Επιχειρηματικές Λύσεις Α.Ε. αποτελεί μία από τις μεγαλύτερες συμβουλευτικές εταιρίες στην Ελλάδα προσφέροντας ένα ολοκληρωμένο φάσμα τεχνολογικών και επιχειρηματικών συμβουλευτικών υπηρεσιών, κυρίως εξειδικευμένες στον τομέα της Τεχνολογίας των Τηλεπικοινωνιών και της Πληροφορικής.

Μέσα από τη βαθιά γνώση μας, την εκτενή μας εμπειρία και το δίκτυο των συνεργατών μας ενισχύουμε τους πελάτες μας στην πραγματοποίηση ακόμα και των πιο φιλόδοξων στόχων τους.

cdhyper
Literature Moderator

Μέλος από: 23 Ιουν 2001
Βοηθήματα: 4
Νέα: 4

Περιοχή: Φωτονερόπετρα
ΜήνυμαΣτις: 20 Νοε 2009 15:20    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Λες να τελείωσαν εδώ τα 50 χρόνια ρουσφετιού της νεότερης και σύγχρονης ελληνικής ιστορίας;

emphasy
Honorary Member

Μέλος από: 16 Ιαν 2005
Βοηθήματα: 1
Templates: 2

Περιοχή: Genesis Lab
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Νοε 2009 16:17    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Φίλε cdhyper έχω αρχίσει και εγώ να το σκέφτομαι σοβαρά όπως το ότι θα έρθει και η μέρα που θα πει το κράτος στους 800 χιλιάδες δημοσίους υπαλλήλους πως δεν μπορεί να τους πληρώσει. Αυτό προσπαθούν να αποφύγουν την πτώχευση του κράτους που προκάλεσαν όλοι τους με την κακή διαχείριση και τα ρουσφέτια για διορισμό νέων δημοσίων υπαλλήλων, το μόνο που έκαναν ήταν κακό στην χώρα μας...

Μέλος από: 23 Ιουν 2001
Βοηθήματα: 4
Νέα: 4

Περιοχή: Φωτονερόπετρα
ΜήνυμαΣτις: 20 Νοε 2009 16:23    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το 50% του προϋπολογισμού του 2010 είναι μισθοί των δημοσίων υπαλλήλων και συντάξεις. Τα υπόλοιπα χρήματα είναι τόκοι προηγούμενων δανεισμών. Αυτό τα λέει όλα για τα χάλια μας. Είμαστε ένα κράτος που όλοι κάθονται και τον παίζουν από το πρωί μέχρι το βράδυ που επιτέλους κάνουν κάτι και πάνε για καφέ ή ποτό. Αν μειώναμε τους δημοσίους υπαλλήλους κατά 10% και δίναμε αυτά τα χρήματα στην παιδεία, τότε σε 10 χρόνια θα ήμασταν Σουηδία. Αλλά επειδή είναι ανδρείκελα και τρόμπες όλοι όσοι έχουν περάσει από τη βουλή, αυτό δεν έχει κανένας τον ανδρισμό να το κάνει.

emphasy
Honorary Member

Μέλος από: 16 Ιαν 2005
Βοηθήματα: 1
Templates: 2

Περιοχή: Genesis Lab
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Νοε 2009 16:30    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το 50% από από το άλλο 50% που μας απομένει θες να πεις. Γιατί 50% κάθε χρόνο έχουν για να αγοράζουν στρατιωτικούς εξοπλισμούς. Αλλά εμένα η φράση για τα Ήμια μου έχει μείνει από την πλευρά της αμερικής. Αν κουνηθούμε στην Τουρκία σε 3 λεπτά θα μας εξαφανήσουν. Ας σταματήσουν, λοιπόν, να αγοράζουν σαβούρες και ας επικεντρωθούν καλύτερα στο γεγονός ότι δεν έχουμε Τεχνολογία, Βιομηχανία, ανανεώσιμες πηγές ενέργειας, Παιδεία, Υγεία. Γιατί κάπου διάβαζα πως η Φιλανδία έχει αρκετά καλή οικονομία κάτι το οποίο οφείλεται μόνο στην Νόκια. Δηλαδή εμείς βόδια είμαστε; Μόνο για καφέδες και ξενύχτια κάνουμε;

Edit: Έγω είμαι τις άποψης 30% να τους μειώσουμε, αλλά όπως το είπες ο πολιτικός που θα το κάνει πρέπει να έχει @@ και δυστυχώς για εμάς κανείς δεν έχει. Δημοσιο-Υπαλληλικές αποφάσεις παίρνουν κι αυτοί.

Μέλος από: 24 Μαη 2005
Περιοχή: Utopia
View users profile
facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 22 Νοε 2009 21:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

emphasy ανέφερε:
Το 50% από από το άλλο 50% που μας απομένει θες να πεις. Γιατί 50% κάθε χρόνο έχουν για να αγοράζουν στρατιωτικούς εξοπλισμούς. Αλλά εμένα η φράση για τα Ήμια μου έχει μείνει από την πλευρά της αμερικής. Αν κουνηθούμε στην Τουρκία σε 3 λεπτά θα μας εξαφανήσουν. Ας σταματήσουν, λοιπόν, να αγοράζουν σαβούρες και ας επικεντρωθούν καλύτερα στο γεγονός ότι δεν έχουμε Τεχνολογία, Βιομηχανία, ανανεώσιμες πηγές ενέργειας, Παιδεία, Υγεία. Γιατί κάπου διάβαζα πως η Φιλανδία έχει αρκετά καλή οικονομία κάτι το οποίο οφείλεται μόνο στην Νόκια. Δηλαδή εμείς βόδια είμαστε; Μόνο για καφέδες και ξενύχτια κάνουμε;

Edit: Έγω είμαι τις άποψης 30% να τους μειώσουμε, αλλά όπως το είπες ο πολιτικός που θα το κάνει πρέπει να έχει @@ και δυστυχώς για εμάς κανείς δεν έχει. Δημοσιο-Υπαλληλικές αποφάσεις παίρνουν κι αυτοί.

Σωστός!

www.photoface.gr Η φωτογραφία...εύκολα και άνετα!
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [6 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Διάφορα » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Τώρα είναι 27 Νοε 2014 06:13 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites