freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Wordcamp στη Θεσσαλονίκη

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 4 από 9 [123 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: Θεσσαλονίκη Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
Eirini Voutskoglou

Μέλος από: 20 Οκτ 2009

View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιαν 2010 18:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Hello και από εμένα.
Από όσο έχω καταλάβει τα παιδιά που διοργανώνουν το event είναι Wordpress Lovers αλλά ευτυχώς είναι υπέρ του..open ..web.
Εγώ δεν έχω σκοπό να μιλήσω για wordpress πάντως και τα λίγα που θα πω σίγουρα θα ..την στολίζουν
Οπότε μη τρομάζετε όσοι δεν είστε σχετικοί με wordpress

ΜήνυμαΣτις: 08 Ιαν 2010 19:32    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Eirini Voutskoglou ανέφερε:
Οπότε μη τρομάζετε όσοι δεν είστε σχετικοί

τώρα....

όταν ακούω γυναίκα να μου λέει κάτι τέτοιο αρχίζω να ανησυχώ......

Ξέρεις και εγώ δεν έχω σκοπώ να μιλήσω....... διότι άμα αρχίσω να μιλάω θα ξημερώσουμε και θα πάνε στράφι τα σχέδια του Βασιλάκη για τσίπουρο......

Οπότε θα καθίσω πίσω πίσω μη τυχών και κάνουν το λάθος να με βάλουν να μιλήσω......
geoki

Μέλος από: 07 Ιαν 2002
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Giannitsa
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 09 Ιαν 2010 11:50    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγώ επειδή θα έρθω, και για να μη νοιώθω εντελώς χαζός , καθότι ασχολούμαι μόνο με ASP/ASP.NET , κατέβασα χτες την Ελληνική διανομή του wordpress, θα την εγκαταστήσω σήμερα με κάποιο domain για να δω τι παίζει.
alexsoft
Φιλοξενούμενος

ΜήνυμαΣτις: 09 Ιαν 2010 12:38    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

geoki ανέφερε:
Εγώ επειδή θα έρθω, και για να μη νοιώθω εντελώς χαζός , καθότι ασχολούμαι μόνο με ASP/ASP.NET , κατέβασα χτες την Ελληνική διανομή του wordpress, θα την εγκαταστήσω σήμερα με κάποιο domain για να δω τι παίζει.

Δεν θα είσαι ο μόνος....... και εγώ μόνο 2 sites έχω στήσει με το Wordpress και αυτά μη φανταστείς κάτι το ιδιαίτερο......

Οπότε ανήκω στην ίδια κατηγορία με εσένα.....

Αλλά είναι καλό να παραβρεθούμε...... και εμάς θα ωφελήσουμε και τους διοργανωτές θα τιμήσουμε (λέμε τώρα)...
Basilakis
PHP Moderator

Μέλος από: 17 Νοε 2003
Βοηθήματα: 68
Νέα: 7
Templates: 3
Scripts: 3

Περιοχή: Womans' Brain
blog deviantART flickr myspace facebook linkedin 
hi5 sync twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 09 Ιαν 2010 14:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Οκ για να πούμε μερικά λογάκια!

Δεν ξέρω εάν γνωρίζεται τα http://en.wikipedia.org/wiki/BarCamp είναι events στα οποία πάμε, γνωριζόμαστε, συνομιλούμε και παράληλα παρακολουθούμε ενδιαφέροντα θέματα μέσα από αυτά.

Δεν μας νοιάζει εάν είμαστε ASP Developers, php Developers, ROR, Pythin κτλ... Εάν σχεδιάζεται Uber Web sites ή απλά designs... Εάν έχετε 20 χρόνια στο χώρο ή 2...

Φτάνει να αγαπάτε το community και να είστε και fun του OpenSource!

Μας ενδιαφέρει να γνωριστούμε, να συζητήσουμε ενδιαφέροντα θέματα, να γνωριστούμε και να φτιάξουμε τον πυρήνα για άλλα παρόμοια events!

Cms Camp, Designers EXPO, Developers Garage, Media Camp, Jelly, startUP Weekend κτλ κτλ...

Εάν το Wordcamp περπατήσει, σημαίνει πως ο κόσμος ενδιαφέρετε να γνωριστεί, να συζητήσει και να κάνει παρέα με άλλους.

Όσο για τα Wordcamp...

Well, το αγαπάμε το Wordpress και με την συνομιλία αλλά και αναστροφές ( οι καλές μας οι παρέες! ) που έχουμε μας ήταν αρκετά εύκολο να ξεκινήσουμε με κάτι τέτοιο!

Σας περιμένουμε να γνωριστούμε και να τα πούμε όσο τίποτα άλλο.

Μέλος από: 16 Ιουν 2008

View users profile
twitter 
ΜήνυμαΣτις: 09 Ιαν 2010 15:18    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

κοιτα το opentsipouro ειναι ενα σημαντικο δελεαρ... οποτε νομιζω επιβαλλεται η παρουσια μας στο wordcamp ...

αντε με το καλο!!

ΜήνυμαΣτις: 09 Ιαν 2010 17:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Να και κάτι ακόμη που παραλάβαμε σήμερα...

http://ow.ly/i/iDl

ΜήνυμαΣτις: 12 Ιαν 2010 12:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Basilakis ανέφερε:

Δεν μπορώ να ξεχωρίσω αλλά μου φαίνονται για μπλούζες...... θα υπάρχει και σε ΧΧΧΧL;
alexsoft
Φιλοξενούμενος

ΜήνυμαΣτις: 12 Ιαν 2010 14:38    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Basilakis ανέφερε:
Κόστος παρακολούθησης για τι πράγμα; Για ένα open event???

Μάλιστα θα σας κεράσουμε με μπουφέ ο οποίο προσφέρετε άρα ούτε Κρασάκι ή Coca - Cola! ;D

Βασίλη καλά και το Ξενοδοχείο πως θα πληρωθεί, εφόσον δεν υπάρχει κόστος συμμετοχής;

Από τα παρεπόμενα (μπλουζάκια, κονκάρδες κλπ);
ALR
Honorary Member

Μέλος από: 09 Απρ 2005
Templates: 1

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 12 Ιαν 2010 14:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

alexsoft ανέφερε:
Basilakis ανέφερε:

Δεν μπορώ να ξεχωρίσω αλλά μου φαίνονται για μπλούζες...... θα υπάρχει και σε ΧΧΧΧL;

Αν δεν υπάρχει σε χχχχλ εγώ δεν έρχομαι. ToolTimes at work

Web designer - Wireframe to PSD - Premium WordPress Themes
alexsoft
Φιλοξενούμενος

ΜήνυμαΣτις: 12 Ιαν 2010 16:51    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ALR ανέφερε:
Αν δεν υπάρχει σε χχχχλ εγώ δεν έρχομαι. ToolTimes at work

Βασίλη σκέψου το αυτό που λέμε με τον ALR, εάν είναι να φέρετε μπλουζάκια.... Βάλτε και κανένα XXL ή και XXXL διότι οι περισσότεροι προγραμματιστές είναι βαρέων - βαρών από την καθημερινή απόλαυση της καρέκλας.....
Basilakis
PHP Moderator

ΜήνυμαΣτις: 12 Ιαν 2010 20:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Προς το παρών τα μπλουζάκια δεν είναι για όλους ΔΥΣΤΥΧΩΣ. Δεν καταφέραμε να βγάλουμε χορηγία για αυτά. Υπάρχει περιορισμένος αριθμός ο οποίος θα προσπαθήσουμε να καλύψει κάποιες βασικές ανάγκες όπως τους προγραμματιστές.

Λυπούμαστε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για αυτό. Ελπίζω στο επόμενο να έχουμε και χίλια μπλουζάκια. (εκτός και εάν αυτό το μήνυμα το διαβάζει χορηγός )

Παρόλα αυτά είναι ανοιχτή μια συνομιλία και περιμένουμε να δούμε εάν θα καρποφορήσει...

Όσο αναφορά το ξενοδοχείο Χρήστο, είναι χορηγία απο το ίδιο το ξενοδοχείο το όλο event

ΜήνυμαΣτις: 12 Ιαν 2010 20:51    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μπράβο ρε Βασίλη...... από όλα αυτά που αναφέρεις βλέπω ότι έχει υπάρξει πολύ προσπάθεια και τρέξιμο.......

Μόνο και μόνο γι' αυτό θα ΕΡΘΩ 1000%

Όσο για τα μπλουζάκια...... εγώ έλεγα να τα αγοράσουμε ώστε να βοηθήσουμε στα έξοδα του εvent..... αλλά αφού είναι χορηγία..... ΟΚ... εγώ δεν θέλω.
Basilakis
PHP Moderator

ΜήνυμαΣτις: 12 Ιαν 2010 20:54    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Βρε ας βγάλουμε 200 μπλουζάκια και θα μοιράσουμε παντού

Όσο για το τρέξιμο, μην το συζητάς... Αλλά το οτι θα είστε εκεί μας ευχαριστεί για την όλη προσπάθεια...

Μέλος από: 25 Ιουλ 2009
Scripts: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 15 Ιαν 2010 00:29    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Κανενα βιντεάκι θα ανεβάσετε στο ιντερνετ για όσους δεν μπορέσουν να έλθουν;

Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Τώρα είναι 09 Δεκ 2016 13:31 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites