freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

ΤΟ ΠΡΙΝ ΤΟΥ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ.. (διαδικτυακή πειρατεία) Ν.Μαυρουδής

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 3 από 3 [36 Μηνύματα]       Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3
ΑποστολέαςΜήνυμα
GeoStuff
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2005
Βοηθήματα: 9
Νέα: 3

Περιοχή: Στα αλατορυχεία της Ζουαζιλάνδης...
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Δεκ 2009 13:50    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δεν έχω πρόβλημα με κάποιον να μας κατηγορεί με επιχειρήματα...

Οπότε μπορείς να μας πείς γιατί σου φαινόμαστε καφενείο???

Δεν σου αρέσει το επίπεδο επιχειρηματολογίας???

Μέλος από: 22 Οκτ 2009
Περιοχή: αθήνα
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 24 Δεκ 2009 14:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εσυ τώρα τι απαντάς; δεν μίλαγα για σένα. Άσε που μ' αρέσει κι αυτό με τους Ταράνδους.
Κατ' αρχή τα θέματα είναι 2.
1.Οι έμμεσοι φόροι που είναι απαράδεκτοι από όπου και άν προέρχονται.
2. Η ΠΟΛΥ ΒΑΘΕΙΑ ΑΓΝΟΙΑ φορέων ειδημόνων καλλιτεχνών δικηγόρων και λοιπών. Αυτοί οι πλιατσικολόγοι σκέφτηκαν: "Το internet μας κλέβει, από αυτό θα τα πάρουμε". Γενικώς από αυτό που αυτοί εννοούν ώς internet.

Γι αυτά τα θέματα είδα λίγα πράγματα.
Αντίθετα είδα διάφορα για το αν ο Ρέμος είναι σκυλάς ή ροκ. Δεν τίθεται καν θέμα: ο Ρέμος είναι ο Ρέμος.

Να προσθέσω και κάτι ακόμα:
Τα πράγματα θα ήταν καλύτερα αν ο Μαυρουδής και ο κάθε τέτοιος καθόταν να γράφει κάνα κομμάτι, αντί να τρώει τον χρόνο του με τα συμφέροντα του κλάδου του. Έχω χρόνια να ακούσω καλό κομμάτι από τον αυτο-ονομαζόμενο "ποιοτικό" ελληνικό χώρο.

Καταληκτικά θα περίμενα μια πιό καίρια και πιό επιθετική στάση απέναντι σε τέτοιες προτάσεις από τους ανθρώπους του internet. Είδα αρκετές, δε λέω.
Κι αυτό είναι μια καλή αρχή.
Καλές γιορτές σε όλους

Μέλος από: 21 Ιαν 2008

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Δεκ 2009 14:43    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δηλαδη θα κανουμε δημοσιους υπαλληλους και τους καλλιτεχνες?

Εμενα μου φαινεται σαν ενα κομμουνιστικο συστημα μεσα σε ενα δημοκρατικο.

Να εδραιωθει και κατι αναλογο για τους προγραμματιστες τοτε.

Μέλος από: 16 Νοε 2005
Βοηθήματα: 9
Νέα: 3

Περιοχή: Στα αλατορυχεία της Ζουαζιλάνδης...
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Δεκ 2009 15:02    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

omorfipoli ανέφερε:
Εσυ τώρα τι απαντάς; δεν μίλαγα για σένα.

Απαντάω γιατί είναι καλύτερα να ρωτήσω εγώ που δεν θα σε βρίσω ή τα πάρω με ότι γράφεις, παρά να αναγκαστώ να αρχίσω να μαζεύω θέματα επειδή κάποιος προσβλήθηκε...

Προληπτικά μέτρα...

omorfipoli ανέφερε:
Άσε που μ' αρέσει κι αυτό με τους Ταράνδους.

Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις αν θες...

Απλά καλό είναι να λείπουν οι χαρακτηρισμοί στο μέλλον...

Καλή συνέχεια στην κουβέντα...

Μέλος από: 10 Μαη 2007
Scripts: 2

Περιοχή: Ioannina
ΜήνυμαΣτις: 28 Δεκ 2009 14:23    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

as min paroume ti theloun kai ti den theloun oi kalytexnes .....
kapoioi ta vrikan etc kai tous aresei
kai kapoioi glikathikan me ton kairo ... ki as ksekinisan "romantika", gia thn mousikh .....
enoeite yparxoun kai oi pragmatikoi kalytexnes ... pou pane gia thn texnh kai oxi tin aiglh kai mono.

alla opos kai na exoun ta pragmata den theoro apodekth thn ekmetalefsh ton etairion ... eite ekmetalevontai ton kalitexnh eite ton kosmo ....

o kalhtexnhs prepei na doulevei gia na plironete ... opos ki ego kai o kathenas ... kai oxi na exei doulepsei mia fora kai na plironete monimos apo ekei ....
kai oi etairies na xreonoun ta ilika tous ta ergatika tous kai ena kerdos tous gia na zisoun ... esto kai
na zhsoun kala .... alla oxi na tous perisevoun kai na ta skorpane gia lamsh kai stolidia ....
ki ego na leo kai ok exoun dikio ...
dikio tha eixan an to cd ekane 5 ... nai etc tha eperna afthentiko kai mono ....
(asxeto an logo agapis tous exo dosei arketa.... idika paliotera)
kai mhn pei kaneis tha mpoune mesa ... paizoun sthn posotita ... kai sto 5 exoun sigoura kerdos .... edo ta periodika kai oi efimerides mirazoun free cd's

linkedin
ntarkos

Μέλος από: 02 Ιουν 2008
Περιοχή: athens
twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 11 Ιαν 2010 22:15    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγώ θα ήθελα να παραθέσω αυτά τα βίντεο του ακτιβιστή Richard Matthew Stallman από μία παρουσίασή του σχετικά με το copyright!!
Νομίζω τα λέει όλα το βίντεο!!
Είναι χωρισμένο σε 8 κομμάτια και παρακάτω τα έχει με την σειρά(έχουν και ελληνικούς υποτίτλους!! ))

RMS: Copyright vs Community 1/8

RMS: Copyright vs Community 2/8

RMS: Copyright vs Community 3/8

RMS: Copyright vs Community 4/8

RMS: Copyright vs Community 5/8

RMS: Copyright vs Community 6/8

RMS: Copyright vs Community 7/8

RMS: Copyright vs Community 8/8

Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 3 από 3 [36 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Τώρα είναι 07 Δεκ 2016 22:17 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites