Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Forum σε Joomla

Joomla! forum. Joomla! Questions and Answers.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
takis1985
Επικοινωνία:

Forum σε Joomla

Δημοσίευση από takis1985 » 03 Ιαν 2010 21:45

Γειά χαρά. Θέλουμε να κάνουμε ένα Forum σε joomla site. Βρήκα αυτό http://extensions.joomla.org/extensions ... idges/7829
Θέλω να μαθω πώς θα γίνει η ένωση με το phpbb3. Πρέπει το forum και το joomla site να έχουν καταρχήν την ίδια βάση δεδομένων; Και από κεί και πέρα δεν νωμίζω να είναι και πολύ δύσκολο.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Forum σε Joomla

Δημοσίευση από Basilakis » 03 Ιαν 2010 22:13

Όταν τρέχεις το Bridge συνήθως (δεν έχω ιδέα απο joomla, αλλά σε WP, Drupal έτι γινότανε) όριζες την βάση που είναι εγκατεστημένο το wp και το forum έκανε μόνο του τα υπόλοιπα

Άβαταρ μέλους
takis1985
Επικοινωνία:

Forum σε Joomla

Δημοσίευση από takis1985 » 03 Ιαν 2010 23:57

Basilakis έγραψε:Όταν τρέχεις το Bridge συνήθως (δεν έχω ιδέα απο joomla, αλλά σε WP, Drupal έτι γινότανε) όριζες την βάση που είναι εγκατεστημένο το wp και το forum έκανε μόνο του τα υπόλοιπα

Άρα έστω ότι έχουμε έτοιμο το joomla site μετά το επώμενο βήμα είναι να τρέξουμε το bridge ή πρώτα να κάνουμε Install το forum και να ορίσουμε την ίδια βάση δεδομένων;
Αφού μου είπες ότι γίνεται και σε wordpress θα το δοκιμάσω για ένα δικό μου blog. Thanks.

Άβαταρ μέλους
Cypriot

Forum σε Joomla

Δημοσίευση από Cypriot » 04 Ιαν 2010 22:27

Επειδή ασχολούμε πάρα πολύ με joomla και έχω μπει σε αυτή τη θέση πολλές φορές, χρησιμοποιώντας και τις 2 λύσεις(bridge και kunena(joomla extension)) θέλω να πω...

Αν θα φτιάξεις κάτι πολύ μεγάλο προτείνω phpbb (+bridge)
αν όμως έχεις στο νου σου κάτι απλό καλύτερα να πας για kunena(google it)

Αυτά απο 'μένα

Σημείωση: Μέχρη στιγμής δεν υπάρχει κάποιο εργαλέιο για να μεταφέρεις τα posts απο kunena se phpbb και το αντίστροφο... οπότε αυτό που θα διαλέξεις είναι "τελεσίδικο"

Άβαταρ μέλους
Cypriot

Forum σε Joomla

Δημοσίευση από Cypriot » 04 Ιαν 2010 22:29

αν πας για phpbb προτείνω http://extensions.joomla.org/extensions ... idges/9012

Απάντηση

Επιστροφή στο “Joomla! γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες