Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

DarkYellowz WordPress Theme

Δωρεάν templates από τα μέλη του forum μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, WebDev Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
inBlogger
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από inBlogger » 07 Ιαν 2010 22:50

Χαίρεται, έκανα και εγώ αφού διάβασα άπειρα τουτόριαλ το πρώτο μου wp theme. Για να είμαι ειλικρινής και κακώς-το παραδέχομαι και χαίρομαι που το έθειξε ο Thyclub- αντεγραψα το θέμα που έκανα export με το artisteer/ χρησιμοποιήσετε όπου θέλετε δωρεάν αρκεί να μην το πουλήσετε ή ισχυρισθείτε πως είστε ο δημιουργός του :hammer: :hammer: , Α! Παρακαλώ το footer.php να μην αλλαχθεί περιέχει και τa credits στο artisteer... 8) Δεν ξέρω..έβαλα πολλά "Μη" για πρώτο θέμα? :lol:

Ελπίζω να χρησιμέψει σε κάποιον παιδιά[
Εικόνα

DOWNLOAD LINK: Click Here!

Υ.Γ. Live DEMO, δεν μπορώ να δώσω...ελπίζω να σας ευχαριστεί το screenshot.

EDIT: To αρχικό post έχει αλλαχθεί κατόπιν τον ορθών παρεμβάσεων του Thyclub πάνω σε βλακείες που κανα. Εγώ τον ευχαριστώ :idea:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος inBlogger την 08 Ιαν 2010 00:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 08 Ιαν 2010 00:22

Να το λέμε ότι είναι artisteer όμως έτσι; Μάλιστα το πρώτο theme που εμφανίζει...

Βέβαια εσύ απαγορεύεις να αλλάξουμε και το footer του...

Ίσως να βάζαμε αυτό:

Κώδικας: Επιλογή όλων

Wordpress theme created with Artisteer.
Αν μας άφηνες βέβαια ;)

Άβαταρ μέλους
inBlogger
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από inBlogger » 08 Ιαν 2010 00:28

Πήρα μόνο την βάση, και προσπάθησα να το φτιάξω το ίδιο μόνος μου...εξού και ένα λάθος που έχει, εμφανίζει το Older Entries πάνω απο τα άρθρα. Αυτό οφείλεται επειδή το προσπαθόυσα μόνος μου :D Όπως και ξόδεψα και αρκετή ώρα με το css.
Το Artisteer to αγόρασα για να παίρνω τις βάσεις, αν και τα χει μπλεγμένα.

EDIT: Έχει μπει το credits για το artisteer :D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος inBlogger την 08 Ιαν 2010 00:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
• inBlog.gr - Ενημερωτικό blog για SEO, Marketing, Social Media κ.α. ;-)
• w24.gr Forum - Ελληνική κοινότητα για Webmasters, SEO, internet marketing και affiliate marketers.(απο το 2009!)
•Travel Blog

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 08 Ιαν 2010 00:31

Συγνώμη αλλά ο μόνος χρόνος που ξόδεψες στο css και γενικά στο όλο theme ήταν να αφαιρέσεις τα credits...

Εικόνα
:evil:

Άβαταρ μέλους
inBlogger
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από inBlogger » 08 Ιαν 2010 00:36

Koίτα, έκανα export to theme, και μετά άνοιγα ένα ένα τα αρχεία και προσπαθούσα αφού τα'χα σηκώσει σε XAMP, να τα ξαναγράψω μόνος μου χωρίς να τα κοιτάω για να πετύχω το ίδιο. Σε κάποια σημεία δεν το κρύβω πως τα έβαλα όπως ήταν με κόπυ για να βγει το τελικό αποτέλεσμα. Και όπως λέω διάβασα tutorial για να καταλάβω να το κάνω αυτό. Δεν έχω κάποιο θέμα ούτος ή άλλος, ήθελα να δοκιμάσω να δω αν μπορώ - ναι όντως έχεις δίκιο 8α το αλλάξω και στο πρώτο ποστ- να αντιγράψω ένα θέμα. Αλλά νομίζω πως θα βρείς πως έχω κάνει και λάθη, κάποια πράγματα δεν βγαίνουν.
• w24.gr Forum - Ελληνική κοινότητα για Webmasters, SEO, internet marketing και affiliate marketers.(απο το 2009!)
•Travel Blog

ALR
Honorary Member

Δημοσίευση από ALR » 08 Ιαν 2010 00:39

Καλά δεν είναι κακό, τώρα ξεκινάει, αλλά 95% δικό σου;;;

Αυτό είναι ολόιδιο με αυτό http://www.artisteer.com/media/p4/images/wp_ss1.jpg

Εγώ θα πρόσθετα αυτό που λέει ο ThyClub στην αρχή του post μου, θα έλεγα ότι έχω προσθέσει κι εγώ κάποια δικά μου πράγματα και φυσικά δεν θα έβαζα restrictions, αλλά ευγενικά θα εξέφραζα την επιθυμία μου.

Είναι πολύ σημαντικό το πως ξεκινάς να ζητάς την κριτική των έργων σου σε ένα forum.
Μπορεί να σε βοηθήσει με τρόπους που δεν φαντάζεσαι.

Edit: Όλο αυτό που περιγράφεις στο 3ο post σου, είναι πολύ σημαντικό και πρέπει να το γράψεις.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ALR την 08 Ιαν 2010 00:42, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Γίνονται πραγματάκια

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 08 Ιαν 2010 00:39

Δεν συνεχίζω για να μην χαλάσουμε τις καρδιές μας :wink:

Άβαταρ μέλους
inBlogger
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από inBlogger » 08 Ιαν 2010 00:43

ThyClub έγραψε:Δεν συνεχίζω για να μην χαλάσουμε τις καρδιές μας :wink:
Δε θα χαλαζόμουνα ποτέ, άλλαξα το αρχικό πόστ γράφοντας τα πάντα όπως θα πρέπε να είναι εξ αρχής και φυσικά θα παραδεχτώ ξανά πως έχεις δίκιο. Δε το λέω αυτό για κανένα άλλο λόγο παραμόνο επειδή έχεις δίκιο, απλα.

Σίγουρα δεν είναι θεμιτό που τοέθεσα σαν δικό μου,απλα ενθουσιάστηκα που κατάφερα να το πετύχω όπως αυτό(όχι απόλυτα, έκανα και κόπιες το σωστό κώδικα γιατί ήθελα να το μοιράσω το θέμα). Συγνώμη πάντως :roll:
•Travel Blog

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 08 Ιαν 2010 00:49

Ούτε εγώ έχω ιδιαίτερο πρόβλημα. Το θέμα είναι ότι κάποιος έπρεπε να σου τα πει για να μπείς στο σωστό μονοπάτι απο την αρχή.

Χαίρομαι που κατάλαβες το λάθος σου και περιμένω το επόμενο theme σου. Δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις μόνο artisteer... Υπάρχουν κι άλλοι τρόποι όπως αυτός: http://istylr.com/

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 08 Ιαν 2010 01:31

Εγώ απο την πλευρά μου θα σου πω πως το Artisteer είναι δάσκαλος.

Είναι ένα framework, giα αυτούς που μπορούν να το χρησιμοποιήσουν εύκολα.

Αν και γίνετε τώρα και implemented σε CSS3 και θα φύγουν πολλά σκουπίδια απο μέσα απο ότι ακούω... Είδωμεν!

Μέχρι τότε, keep it reall baby! Διάβασε, σχεδίασε με artisteer κάνε τις αλλαγές σου και μοίραζε! Αυτός είναι ο σκοπός του community! :D

alexsoft

Δημοσίευση από alexsoft » 08 Ιαν 2010 02:41

Δες εδώ http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... 772#447772

Θα γίνει της τρελής εάν φτιαχτεί κάτι τέτοιο...... :D

Άβαταρ μέλους
artemioskas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από artemioskas » 08 Ιαν 2010 14:36

Παιδιά εκτός από το artisteer,ποιά άλλα προγράμματα υπάρχουν που κάνουν την ίδια δουλειά;; :/
-- Η φωτογραφία είναι μια αυστηρή και εκθαμβωτική ποίηση του πραγματικού... Άνσελ Άνταμς --

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 08 Ιαν 2010 14:54

To xeraki mas sto xartaki!!!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τα δικά μας Templates”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες