freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

ανταπτορας usb σε IEEE 1394 9PIN FIREWIRE ΥΠΑΡΧΕΙ?????

Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Multimedia - επεξεργασία εικόνας, video & ήχου » επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά
Moderators:  Graphics Moderators, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [13 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: usb Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
AL6NDROS

Μέλος από: 28 Δεκ 2009

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 15 Ιαν 2010 13:12    Θέμα: ανταπτορας usb σε IEEE 1394 9PIN FIREWIRE ΥΠΑΡΧΕΙ?????
Περιγραφή θέματος: ανταπτορας usb σε IEEE 1394 9PIN FIREWIRE
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει ανταπτορας usb που να βγαινει σε firewire???
θελω να συνδεσω καμερα στο λαπτοπ μου για να περασω το υλικο μου
και δν εχει firewire......και αν ξερετε και κανα μαγαζι στην αθηνα σφυριξτε το....
3dViRuS

Μέλος από: 02 Μαη 2003

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 15 Ιαν 2010 14:16    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

δεν νομιζω πως γινετε κατι τετοιο

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 15 Ιαν 2010 14:24    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

kai egw ap to psaksimo pou exw kanei mexri stigmhs dn exw vrei kapoia akrh...
an kanw sundesh mesw usb 2 tha exw megalh apwleia sthn eikona gnwrizeis??
3dViRuS

Μέλος από: 02 Μαη 2003

ΜήνυμαΣτις: 15 Ιαν 2010 14:56    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

usb και firewire ειναι διαφορετικα πρωτοκολλα
αν η καμερα σου εχει υποδοχη για usb τοτε οχι δεν θα εχεις απωλεια...

Μέλος από: 29 Οκτ 2006
Βοηθήματα: 2

View users profile
deviantART facebook deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 16 Ιαν 2010 03:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

τι κάμερα έχεις?
η κάμερα γράφει σε κασέτα?
αν είναι με σκληρό δίσκο τότε απλά βάζεις το usb, βρίσκεις τα αρχεία και τα κάνει copy/paste στο pc σου...

ίσος σε μπέρδεψε κάποιος έμπυρος γιατί συνήθως γράφουν σε κασέτα και το firewire είναι ίσος η μοναδική λύση και γρήγορη σε ταχύτητα καθώς γράφουν frame-frame.

αφού είναι φτιαγμένη για usb δεν θα έχεις απώλεια.

What you waiting for?
Sermac

Μέλος από: 26 Σεπ 2007
Templates: 1

Περιοχή: Σέρρες
portfolio 
ΜήνυμαΣτις: 16 Ιαν 2010 09:16    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αν το laptop έχει PCMCIA θύρα τότε πάρε έναν PCMCIA to Firewire adaptor. ~15€ κάνει.

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 19 Ιαν 2010 15:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

η καμερα μου ειναι panasonic AG-HPX171E και γραφει σε p2 καρτα βασικα βρηκα ακρη με την συνδεση καμερας ειχε firewire το laptop αλλα δν το ειχα παρει γραμμη απλα τωρα πρεπει να βρω ενα προγραμμα για να κανω capture το υλικο μ...ευχαριστω για την βοηθεια
Zizo
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 19 Ιαν 2010 22:30    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ωραία κάμερα
και γω θα γούσταρα μια τέτοια στα επόμενα 1 με 2 χρόνια...
Σκέφτομαι να πάρω μια από αυτές
Canon xh a1s
Canon xl h1s

την πήρες από εξωτερικό μέσω ίντερνετ?

What you waiting for?
AL6NDROS

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Ιαν 2010 10:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

οχι δν νομιζω την καμερα την πηρε εταιρια που συνεργαζομαι
απο την panasonic 3.900 ευρω...κανεις καλη δουλεια αλλα ειναι πολυ υψηλες
οι τιμες και στις καρτεσ αποθηκευσης Ρ2....παντως και η cannon που μ εδεικσεσ
πολυ καλη
Zizo
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 21 Ιαν 2010 00:24    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ω ναι... από τώρα αν πιάσω δουλειά σε 7-8 μήνες θα μαζέψω τα λεφτά αν δεν έχω πολλά έξοδα...

πολύ θα γούσταρα να την είχα από τώρα στα 18-19
+ ότι έχω βάλει στόχο μερικά ευρό παραπάνω για να πάρω 1 τρίποδο, 1 γερανάκι τρίποδο/dolly και διάφορα μπιχλιμπίδια...

What you waiting for?
AL6NDROS

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 21 Ιαν 2010 11:04    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

αυτο ειναι οτι δν παιρνεις μονο την καμερα και τελειωσες θες και ολα τα παρελκομενα
τριποδια φρεζο μικροφωνα καλωδια και και και και σιγα σιγα ανεβαινει το budget...αλλα αν εχεισ δοθλεια και μπορεισ να τα κανεις αποσβεση αξιζει.....για μενα εγγυηση δουλεια φιλος ειναι γαμοι βαφτισια πολυ καλο μεροκαματο......το μετανιωσα που δν ασχοληθικα πιο νωρις θα εκανα την δουλιτσα μου θα τσιμπαγα και κανα extra απο κανα γαμο...
Zizo
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 21 Ιαν 2010 20:57    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

σωστά...
έχω δει βρει το τρυπάκι για να χωθώ να με μικρο-δουλειές... απλά μένει να πιάσω δουλειά για να τα αγοράσω...

θενξ μαν για τα post σου

What you waiting for?
AL6NDROS

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 22 Ιαν 2010 10:37    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Τιποτα φιλος να σαι καλα εγω thanks..cu('Another pint of beer')
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [13 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Multimedia - επεξεργασία εικόνας, video & ήχου » επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά
Τώρα είναι 08 Δεκ 2016 11:48 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites