Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Δωρεάν ελληνικά Audio Books

Μια περιοχή για όλα τα είδη της έντυπης και διαδικτυακής Λογοτεχνίας και των αγαπημένων μας Κόμικς.

Συντονιστές: cdhyper, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Zizo » 23 Ιαν 2010 04:45

Hey there,
Τελευταία κάπως έμπλεξα με ηχητικά βιβλία, απλά κόλλησε το μυαλό μου γύρο απαυτά...
Έχει πολλά τέτοια δωρεάν σε γλώσσες όπως αγγλικά και άλλες, ελληνικά όμως δεν βρήκα πουθενά... Δεν είμαι άσχετος στα αγγλικά αλλά δεν καταλαβαίνω και πολλά άλλη αίσθηση στην γλώσσα σου...

Αυτό το site έχει πολλά που μπορείς να ακούσεις για δοκιμή λίγα λεπτά και να κατεβάσεις όποιο σου αρέσει.

Για ελληνικά έχει 2:
Apology of Socrates (Greek) και
Bible (STE) NT 21−22:'−'

Τα οποία δεν με ενδιαφέρουν :-? Ψάχνω κάποια ιστορία/παραμύθι όπως Επιστημονικής Φαντασίας...

Για να αγοράσω βρήκα αλλά δεν θα ήθελα να αγοράσω, τουλάχιστον όχι αν δεν έχω τις 2 πρώτες εμπειρίες δωρεάν...

So, ξέρει κανείς τίποτα?
Εικόνα
What you waiting for?

Άβαταρ μέλους
Scoros

Δημοσίευση από Scoros » 30 Ιαν 2010 16:06

και τα δυο ελληνικα βιβλια ειναι μεγαλη μαπα δυστηχος, στο ένα μηλαει ενας ξενος πολυ γρηγορα και με απαραδεκτη προφορα αρχαια ελληνικα, και στο δευτερο μηλαει μια γυναικα που εχει παρει βραβειο βαρετης διηγησης :(

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Zizo » 04 Φεβ 2010 13:43

πάντως θα γούσταρα να ακούσω ένα ωραίο βιβλίο...
όποιος ανακαλύψει κάτι, εδώ ήμαστε ;)
Εικόνα
What you waiting for?

fagorog

Δημοσίευση από fagorog » 28 Ιουν 2010 01:28

λοιπόν....

πάνω στο θέμα αυτό με πέταξε το google, καθώς έψαχνα κι εγώ ελληνικά ηχητικά βιβλία. δεν έχω βρει τίποτα άλλο, εκτός από τα 3 από τα 4 βιβλία του λυκόφωτος στο αντίστοιχο φόρουμ:

http://greektwilightsagafans.forumup.gr ... htsagafans

η προσπάθεια είναι εκεί , είναι ανεβασμένα τα λινκ από το megaupload, είναι δωρεάν, η ιστορία είναι ρομαντική περιπέτεια φαντάσίας, όλοι φαντάζομαι κάπου το ακούσατε, και ναι μεν είναι ερασιτεχνική, είναι φτιαγμένη όμως με φροντίδα και προσοχή....

θα χαιρόμουνα κι εγώ, να γράψει καποιος, αν έχει κάτι άλλο?

giolebe

Δημοσίευση από giolebe » 14 Φεβ 2011 12:18

Zizo έγραψε:πάντως θα γούσταρα να ακούσω ένα ωραίο βιβλίο...
όποιος ανακαλύψει κάτι, εδώ ήμαστε ;)
exw ftiaxei to vivlio mou kai se audio book an thes mporw na sou dwsw link kai kodiko na to katevaseis dwrean . to vivlio legete Ston Kosmo Tis Tzinas an thes des to kai mou les

konpa
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από konpa » 02 Νοέμ 2014 21:42

Άρχισα να ασχολούμαι κι εγώ με τα audio books εδώ και μερικούς μήνες και πραγματικά κόλλησα...Δυστυχώς στα ελληνικά δεν υπάρχει σχεδόν τίποτα. Βρήκα ένα site με πολλούς τίτλους βιβλίων από τον Οίκο Τυφλών, αλλά η αφήγηση είναι τόσο γρήγορη που μου προκαλούσε πονοκέφαλο. Εκτός αυτού, δεν επιτρέπεται το download. Αποφάσισα, λοιπόν, να φτιάξω το δικό μου site με προσωπικές αφηγήσεις κλασικών βιβλίων της ελληνικής και ξένης λογοτεχνίας, τα οποία μπορεί να κατεβάσει ο καθένας εντελώς δωρεάν: www.akousenabiblio.webnode.gr

Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από webdevgr » 03 Νοέμ 2014 12:50

Καλή η προσπάθεια, αλλά δυστυχώς δεν φτάνει ένας Η/Υ και ένα μικρόφωνο για την παραγωγή audio book.

Κατέβασα ένα αρχείο να ακούσω και έχει πολύ θόρυβο και παράσιτα από το μικρόφωνο..

Υ.Γ. Επίσης κακή επιλογή για το κατέβασμα των αρχείων, είναι πολύ αργός.

konpa
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από konpa » 09 Νοέμ 2014 20:24

Η όλη προσπάθεια είναι ερασιτεχνική. Επειδή πάντως ακούω κι εγώ η ίδια τα βιβλία που ανεβάζω, δεν μπορώ να πω ότι με ενοχλεί ιδιαίτερα κάποιος θόρυβος από το μικρόφωνο. Πιο πολύ με ενοχλεί η γρήγορη και κουραστική αφήγηση στα audiobooks του Φάρου Τυφλών. Όσοι πάντως τα έχουν ακούσει, δεν έχουν κάνει κάποιο παράπονο για θορύβους του μικροφώνου. Όσο για την ταχύτητα κατεβάσματος, δεν νομίζω ότι είναι τόσο κουραστικό να περιμένεις λίγα δευτερόλεπτα, για να ακούσεις ένα βιβλίο... Ευχαριστώ πάντως για την επίσκεψη! :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Λογοτεχνία, Βιβλία & Κόμικς”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες