freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Δωρεάν ελληνικά Audio Books

Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Λογοτεχνία, Βιβλία & Κόμικς
Moderators:  Super-Moderators, cdhyper
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [8 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: Ελληνικάδωρεάνaudiobooks Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
Zizo
Honorary Member

Μέλος από: 29 Οκτ 2006
Βοηθήματα: 2

View users profile
deviantART facebook deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 23 Ιαν 2010 04:45    Θέμα: Δωρεάν ελληνικά Audio Books Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Hey there,
Τελευταία κάπως έμπλεξα με ηχητικά βιβλία, απλά κόλλησε το μυαλό μου γύρο απαυτά...
Έχει πολλά τέτοια δωρεάν σε γλώσσες όπως αγγλικά και άλλες, ελληνικά όμως δεν βρήκα πουθενά... Δεν είμαι άσχετος στα αγγλικά αλλά δεν καταλαβαίνω και πολλά άλλη αίσθηση στην γλώσσα σου...

Αυτό το site έχει πολλά που μπορείς να ακούσεις για δοκιμή λίγα λεπτά και να κατεβάσεις όποιο σου αρέσει.

Για ελληνικά έχει 2:
Apology of Socrates (Greek) και
Bible (STE) NT 21−22:'−'

Τα οποία δεν με ενδιαφέρουν Ψάχνω κάποια ιστορία/παραμύθι όπως Επιστημονικής Φαντασίας...

Για να αγοράσω βρήκα αλλά δεν θα ήθελα να αγοράσω, τουλάχιστον όχι αν δεν έχω τις 2 πρώτες εμπειρίες δωρεάν...

So, ξέρει κανείς τίποτα?

What you waiting for?
Scoros

Μέλος από: 09 Δεκ 2009

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 30 Ιαν 2010 16:06    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

και τα δυο ελληνικα βιβλια ειναι μεγαλη μαπα δυστηχος, στο ένα μηλαει ενας ξενος πολυ γρηγορα και με απαραδεκτη προφορα αρχαια ελληνικα, και στο δευτερο μηλαει μια γυναικα που εχει παρει βραβειο βαρετης διηγησης
Zizo
Honorary Member

Μέλος από: 29 Οκτ 2006
Βοηθήματα: 2

View users profile
deviantART facebook deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 04 Φεβ 2010 13:43    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

πάντως θα γούσταρα να ακούσω ένα ωραίο βιβλίο...
όποιος ανακαλύψει κάτι, εδώ ήμαστε

What you waiting for?
fagorog

Μέλος από: 24 Ιουν 2010

View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 28 Ιουν 2010 00:28    Θέμα: ηχητικά ελληνικά βιβλία Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

λοιπόν....

πάνω στο θέμα αυτό με πέταξε το google, καθώς έψαχνα κι εγώ ελληνικά ηχητικά βιβλία. δεν έχω βρει τίποτα άλλο, εκτός από τα 3 από τα 4 βιβλία του λυκόφωτος στο αντίστοιχο φόρουμ:

http://greektwilightsagafans.forumup.gr/viewtopic.php?t=438&mfo...ktwilightsagafans

η προσπάθεια είναι εκεί , είναι ανεβασμένα τα λινκ από το megaupload, είναι δωρεάν, η ιστορία είναι ρομαντική περιπέτεια φαντάσίας, όλοι φαντάζομαι κάπου το ακούσατε, και ναι μεν είναι ερασιτεχνική, είναι φτιαγμένη όμως με φροντίδα και προσοχή....

θα χαιρόμουνα κι εγώ, να γράψει καποιος, αν έχει κάτι άλλο?
giolebe

Μέλος από: 14 Φεβ 2011

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 14 Φεβ 2011 12:18    Θέμα: audio book Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Zizo ανέφερε:
πάντως θα γούσταρα να ακούσω ένα ωραίο βιβλίο...
όποιος ανακαλύψει κάτι, εδώ ήμαστε

exw ftiaxei to vivlio mou kai se audio book an thes mporw na sou dwsw link kai kodiko na to katevaseis dwrean . to vivlio legete Ston Kosmo Tis Tzinas an thes des to kai mou les
konpa

Μέλος από: 01 Νοε 2014

View users profile Visit posters website
facebook 
ΜήνυμαΣτις: 02 Νοε 2014 21:42    Θέμα: δωρεάν ελληνικά audio books Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Άρχισα να ασχολούμαι κι εγώ με τα audio books εδώ και μερικούς μήνες και πραγματικά κόλλησα...Δυστυχώς στα ελληνικά δεν υπάρχει σχεδόν τίποτα. Βρήκα ένα site με πολλούς τίτλους βιβλίων από τον Οίκο Τυφλών, αλλά η αφήγηση είναι τόσο γρήγορη που μου προκαλούσε πονοκέφαλο. Εκτός αυτού, δεν επιτρέπεται το download. Αποφάσισα, λοιπόν, να φτιάξω το δικό μου site με προσωπικές αφηγήσεις κλασικών βιβλίων της ελληνικής και ξένης λογοτεχνίας, τα οποία μπορεί να κατεβάσει ο καθένας εντελώς δωρεάν: www.akousenabiblio.webnode.gr
webdevgr

Μέλος από: 11 Δεκ 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
portfolio facebook linkedin twitter 
ΜήνυμαΣτις: 03 Νοε 2014 12:50    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλή η προσπάθεια, αλλά δυστυχώς δεν φτάνει ένας Η/Υ και ένα μικρόφωνο για την παραγωγή audio book.

Κατέβασα ένα αρχείο να ακούσω και έχει πολύ θόρυβο και παράσιτα από το μικρόφωνο..

Υ.Γ. Επίσης κακή επιλογή για το κατέβασμα των αρχείων, είναι πολύ αργός.

Μέλος από: 01 Νοε 2014

facebook 
ΜήνυμαΣτις: 09 Νοε 2014 20:24    Θέμα: free ελληνικά audiobooks Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Η όλη προσπάθεια είναι ερασιτεχνική. Επειδή πάντως ακούω κι εγώ η ίδια τα βιβλία που ανεβάζω, δεν μπορώ να πω ότι με ενοχλεί ιδιαίτερα κάποιος θόρυβος από το μικρόφωνο. Πιο πολύ με ενοχλεί η γρήγορη και κουραστική αφήγηση στα audiobooks του Φάρου Τυφλών. Όσοι πάντως τα έχουν ακούσει, δεν έχουν κάνει κάποιο παράπονο για θορύβους του μικροφώνου. Όσο για την ταχύτητα κατεβάσματος, δεν νομίζω ότι είναι τόσο κουραστικό να περιμένεις λίγα δευτερόλεπτα, για να ακούσεις ένα βιβλίο... Ευχαριστώ πάντως για την επίσκεψη!
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [8 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Λογοτεχνία, Βιβλία & Κόμικς
Τώρα είναι 03 Δεκ 2016 04:27 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites