freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

[SOLVED] Γνώμες για επιλογή κονσόλας;

Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Games (PC, On Line, Console)
Moderators:  Software & Hardware Moderators, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [15 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: επιλογή Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
burnmind
Script Master

Μέλος από: 26 Σεπ 2009
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: UK
View users profile
blog portfolio linkedin twitter 
ΜήνυμαΣτις: 12 Φεβ 2010 23:04    Θέμα: [SOLVED] Γνώμες για επιλογή κονσόλας; Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλησπέρα,

Ως γνήσιος λάτρης των stragegy, adventure (και manager) games, η τελευταία μου ενασχόληση με κοσνόλες είναι από την εποχή του Mega Drive! Σε νεότερες κονσόλες μόνο Pro έχω παίξει μερικές φορές.

Θέλουμε να αγοράσουμε με την κοπέλα μου μία κονσόλα για να μπορούμε να παίξουμε ΜΑΖΙ κανένα παιχνίδι. Το μαζί είναι σε κεφαλαία γιατί αυτό είναι το σημαντικότερο πράγμα που ψάχνουμε. Μία κονσόλα που να έχει μπόλικα παιχνίδια που να παίζουν διπλά. Δε μας ενδιαφέρουν πολεμικά (τύπου halo), αλλά πιο πολύ "χαζο"-platform ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Ελπίζω γίνομαι κατανοητός στο τι ψάχνω.

Σκεφτόμαστε το xbox λόγω κόστους της κονσόλας, αλλά και των παιχνιδιών (είναι φθηνότερο σε όλα από το wii και το ps3). Εσείς τι θα μου προτείνατε;

Last edited by burnmind on 13 Απρ 2010 23:37, edited 1 time in total
dimsis
Reporter

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 13 Φεβ 2010 00:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

WII, με wii sport games διάφορα... έχει και κάποια platform.
Εγώ πήρα τα Χριστούγεννα ένα και παίζουμε με τη κόρη μου κυρίως και με τη γυναίκα που και που... μέχρι και οι παππούδες το δοκίμασαν για να καταλάβεις.
Είναι κονσόλα για παρέα gaming.
LightForce
WebDev Moderator

Μέλος από: 13 Απρ 2003
Περιοχή: Μοσχάτο
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 13 Φεβ 2010 13:25    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Nintendo Wii προτείνω και εγώ, μου κάνει καταλληλότερο για την περίπτωση σου.
Ήμουν κάτοχος αρκετών console systems και μέσα σε 3 δεκαετίες έχω κάπως βαρεθεί απλώς να παίζω, γι'αυτόν τον λόγο είχα σχεδόν σταματήσει να παίζω video-games.
Τώρα, αναζητώ τον τρόπο να συμμετέχουμε οικογενειακά όσο γίνεται περισσότερο στο κάθε είδους παιχνίδι.
Βέβαια βλέπω τώρα τα πράγματα από διαφορετική οπτική. Οικογένεια, παιδιά κ.τ.λ
GeoStuff
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2005
Νέα: 3

Περιοχή: Στα αλατορυχεία της Ζουαζιλάνδης...
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 13 Φεβ 2010 19:58    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καταραμένη Αγγλία... Δεν μπορείς να βγεις και ψάχνεις τι να κάνεις κλεισμένος μέσα...

Εγώ πριν λίγες μέρες έτυχε να παίξω σε PS3 το Guitar Hero...

Δεν το συζητάω... Η κονσόλα τα σπάει και θα σε βολέψει και ως Media Center και ως Blue Ray player...

Ίσως λίγο ακριβότερη από XBOX αλλά αξίζει πιστεύω...

Μέλος από: 07 Φεβ 2010
Βοηθήματα: 3

View users profile
blog twitter 
ΜήνυμαΣτις: 15 Φεβ 2010 20:17    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

GeoStuff ανέφερε:
Καταραμένη Αγγλία... Δεν μπορείς να βγεις και ψάχνεις τι να κάνεις κλεισμένος μέσα... :D

Εγώ πριν λίγες μέρες έτυχε να παίξω σε PS3 το Guitar Hero...

Δεν το συζητάω... Η κονσόλα τα σπάει και θα σε βολέψει και ως Media Center και ως Blue Ray player...

Ίσως λίγο ακριβότερη από XBOX αλλά αξίζει πιστεύω...

χαχα το x-box θα το δούμε στο project natal
Guitar Hero και τα μυαλά στα κάγκελα :-P
PS3 αδερφέ χωρίς δεύτερη σκέψη ;)

άντε πάω για Guitar Hero
burnmind
Script Master

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 16 Φεβ 2010 04:29    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις. Αν και πίστευα πως τελικά θα καταλήγαμε στο wii, τελικά πήραμε ένα xbox μετά από αρκετό ψάξιμο για τα παιχνίδια του (reviews, videos κλπ). Το wii εκτός από τα διαδραστικά παιχνίδια του που ομολογουμένως είναι πρωτότυπα δε μας γέμισε το μάτι. Επίσης άλλο ένα σημαντικό στοιχείο είναι πως βραδιάτικα μετά από την κούραση όλης της ημέρας ποιος κουνάει χέρια-πόδια για να παίξει ένα παιχνίδι!

Φυσικά έπαιξε ρόλο και η τιμή, μια και στην τιμή του wii πήραμε το xbox, δεύτερο ασύρματο χειριστήριο και 2 παιχνίδια..

Το ps3 ήταν απαγορευτικό λόγω τιμής και μια και το blue-ray δε με ενδιαφέρει το xbox κάνει απίστευτα καλά τη δουλειά του media center. Το σύνδεσα στο lan για να παίρνει τις ταινίες κατ'ευθείαν από το σταθερό κι επιτέλους έφυγε το laptop δίπλα από την tv!

ΥΓ: Μάθετε κανονική κιθάρα και αφήστε το guitar hero!
ΥΓ2: Τι είναι το "project natal"?

View users profile
blog twitter 
ΜήνυμαΣτις: 17 Φεβ 2010 00:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

burNMind ανέφερε:

ΥΓ: Μάθετε κανονική κιθάρα και αφήστε το guitar hero!
ΥΓ2: Τι είναι το "project natal"?

1) Δεν έχουμε χρόνο
2) Check this video
κώδικας:
http://bit.ly/TPxwW

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 17 Φεβ 2010 01:55    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

inFamous ανέφερε:

1) Δεν έχουμε χρόνο
2) Check this video
κώδικας:

1) Να κόψεις το guitar hero!

2) Wow, λίγο επιστημονική φαντασία μου φαίνεται να γίνει αυτό άμεσα, αλλά τουλάχιστον κινούνται προς τον σωστό δρόμο. Αναμένουμε τις εξελίξεις λοιπόν!

View users profile
blog twitter 
ΜήνυμαΣτις: 17 Φεβ 2010 11:12    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

burNMind ανέφερε:
inFamous ανέφερε:

1) Δεν έχουμε χρόνο
2) Check this video
κώδικας:

1) Να κόψεις το guitar hero!

2) Wow, λίγο επιστημονική φαντασία μου φαίνεται να γίνει αυτό άμεσα, αλλά τουλάχιστον κινούνται προς τον σωστό δρόμο. Αναμένουμε τις εξελίξεις λοιπόν!

Το περιμένουμε μέσα στα χριστούγεννα

ΜήνυμαΣτις: 05 Απρ 2010 23:27    Θέμα: xbox στα σίγουρα Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Για εμένα το καλύτερο θα ήταν να αγοράσεις το wii ή το xbox επειδή μπορείς να χρησιμοποιήσεις και backup παιχνίδια. Το ps3 είναι και ακριβότερο και τα παιχνίδια του κοστίζουν αρκετά ακριβά. Έχω ps3 και το μετάνιωσα.... Ούτως ή άλλως δεν έχουν μεγάλες διαφορές στα παιχνίδια εκτός και αν θέλεις συγκεκριμένους τίτλους πχ final fantasy...
seashell

Μέλος από: 08 Απρ 2010

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Απρ 2010 21:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

κι εγω ψηφιζω Wii δαγκωτο

Μέλος από: 06 Ιουν 2004
Περιοχή: LA City
View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 12 Απρ 2010 10:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Συμφωνώ και εγώ για το wii , και παίζεις μονος αλλα και με παρέα , έχει τρελό γέλιο !!!!

The Computer World
burnmind
Script Master

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 13 Απρ 2010 18:42    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ευχαριστώ, αν και αν διαβάσετε το θέμα θα παρατηρήσετε ότι έχω ήδη αγοράσει το xbox.

Μέλος από: 16 Νοε 2005
Νέα: 3

Περιοχή: Στα αλατορυχεία της Ζουαζιλάνδης...
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 13 Απρ 2010 23:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

burNMind ανέφερε:
Ευχαριστώ, αν και αν διαβάσετε το θέμα θα παρατηρήσετε ότι έχω ήδη αγοράσει το xbox.

Έ άντε παίξε τότε και μην μας χαλάς το ποστ!!!

Άκου εκεί... Δεν φτάνει που δεν έβαλε [SOLVED] μας την λέει και όλας!!!

Ban στον κύριο...

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 13 Απρ 2010 23:46    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

GeoStuff ανέφερε:
burNMind ανέφερε:

Έ άντε παίξε τότε και μην μας χαλάς το ποστ!!!

Άκου εκεί... Δεν φτάνει που δεν έβαλε [SOLVED] μας την λέει και όλας!!!

Ban στον κύριο...

Θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου και μετά από μία κουραστική μέρα θα πάω να δοκιμάσω το μεταχειρισμένο fifa '09 που αγόρασα νωρίτερα στην εξωφρενική τιμή των 3 λιρών!

ΥΓ: Δε το σκέφτηκα καν το [SOLVED] για να πω την αλήθεια, οπότε ρίξε ένα ban για παραδειγματισμό Άκαρδοι mods...

Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Games (PC, On Line, Console)
Τώρα είναι 09 Δεκ 2016 15:30 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites