freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Για καλάθι αγορών σε joomla. Θα ήθελα τις προτάσεις σας.

Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Joomla! » Joomla! και Virtuemart
Moderators:  PHP Moderators, Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 2 [16 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: joomlaΠροτασεις Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  1, 2 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
takis1985

Μέλος από: 17 Μαη 2001
Περιοχή: lesvos
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 17 Φεβ 2010 06:05    Θέμα: Για καλάθι αγορών σε joomla. Θα ήθελα τις προτάσεις σας. Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Γεια χαρά.
Κάνουμε με έναν φίλο το site του μαγαζιού του που είναι με επαγκελματικό ξοπλισμό καταστημάτων. www.togiali.gr Όπως θα δείτε είναι joomla.
Θέλω να βάλω καλάθι αγορών για Online πωλήσεις. Δεν το έχω κάνει ποτε μέχρι σήμερα.
Τι προτείνετε; Υπάρχει κάποιο module; Ας είναι και επι πληρωμής ή δωρεάν. Αρχικά δοκίμασα αυτό εδώ http://extensions.joomla.org/extensions/e-commerce/shopping-cart/10116
Που ενώ φένεται απλό δεν μπορώ να βρω άκρη για το πώς εμφανίζω τα προϊόντα στην σελίδα.

Μέλος από: 25 Ιαν 2004
Βοηθήματα: 66
Νέα: 12
Templates: 1

Περιοχή: Wild West
View users profile
deviantART facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 17 Φεβ 2010 10:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το συγκεκριμένο δεν το έχω δοκιμάσει. Αυτό το είδες;

www.virtuemart.net

ΜήνυμαΣτις: 17 Φεβ 2010 10:57    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

manolism ανέφερε:
Το συγκεκριμένο δεν το έχω δοκιμάσει. Αυτό το είδες;

www.virtuemart.net

Ναι το έχω κάνει download αλλά δεν είχα καθαρό μυαλό εκείνη την ώρα αλλά από ότι είδα θέλει αρκετό ψάξιμο. Το έχει δοκιμάσει;

Μέλος από: 25 Ιαν 2004
Βοηθήματα: 66
Νέα: 12
Templates: 1

Περιοχή: Wild West
View users profile
deviantART facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 17 Φεβ 2010 11:01    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ναι. Πολύ απλό και με πάρα πολλές δυνατότητες. Η ναυαρχίδα του joomla σε e-shop

Μέλος από: 20 Μαρ 2003
Νέα: 1

Περιοχή: Athens - Pyrgos
View users profile Send email to user Visit posters website
blog 
ΜήνυμαΣτις: 17 Φεβ 2010 13:04    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Τάκαρε όπως είναι στημένη η σελίδα, ένα θα σου πω: είναι ιδανική, να βάλεις virtuemart με το ανάλογο module για να βγάζει τις κατηγορίες του σαν μενού, και να αντικαταστήσεις το μενού που έχεις αριστερά, με αυτό!
Το στήσιμό του είναι αρκετά εύκολο...

ΥΓ... Η κούπα επάνω δεξιά, πιξελιάζει λίγο!!! Φτιάξτηνε όποτε μπορέσεις, χαλάει την ωραία είκόνα. Ακόμα, γέμισε λίγο το περιεχόμενο στον κεντρικό χώρο, γιατί με τα μακρουλά μενού, φαίνεται πολύ άδειο!

ΜήνυμαΣτις: 18 Φεβ 2010 08:01    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Με τόσα modules που έχει, έχω ψιλο-πελαγώσει. Επιλέγω ποιά θέλω να κάνω install ή πρέπει να τα βάλω όλα;

Α και Μανώλη συγχαρητήρια για το βιβλίο μόλις χθές το πήρα στα χέρια μου. Έχεις κάνει κάτι σε css και flash; Αν όχι έχεις προτάσεις για κάποια σχετικά βιβλία;

ΜήνυμαΣτις: 24 Φεβ 2010 10:35    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Θα μπορούσατε να με συμβουλέυσεται σχετικά με ποια Modules πρέπει να βάλω για να ξεκινήσω δειλά δειλά;

Μέλος από: 07 Φεβ 2006

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Φεβ 2010 11:54    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ανάλογα με το ποια χρειάζεσαι. Το κάθε module λέει τι κάνει στο όνομά του. Θα σου πρότεινα να αρχίσεις χωρίς modules και μετά θα δείς αν σου χρειάζεται κάτι. Για αρχή κάνε publish το component σε καμιά page.
Basilakis
PHP Moderator

Μέλος από: 17 Νοε 2003
Βοηθήματα: 68
Νέα: 7
Templates: 3
Scripts: 3

Περιοχή: Womans' Brain
blog deviantART flickr myspace facebook linkedin 
hi5 sync twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 24 Φεβ 2010 17:13    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

takis1985 ανέφερε:
Θα μπορούσατε να με συμβουλέυσεται σχετικά με ποια Modules πρέπει να βάλω για να ξεκινήσω δειλά δειλά;

Κάποιες τέτοιες ερωτήσεις είναι πραγματικά εξοργιστηκές...

Να κάτσεις

1) Να δείς τι χρειάζεσαι
2) Να κάνεις το plan
3) να κάνεις το wireframe
4) να αρχίσεις να υλοποιείς
5) να προσθέσεις ότι έξτρα χρειαστεί

μήπως απο την άλλη με την ερώτησή σου θέλεις να στο στήσουμε εμείς για να γλυτώσεις απο όλα αυτα;

ΜήνυμαΣτις: 24 Φεβ 2010 23:46    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Basilakis ανέφερε:
takis1985 ανέφερε:

Κάποιες τέτοιες ερωτήσεις είναι πραγματικά εξοργιστηκές...

Να κάτσεις

1) Να δείς τι χρειάζεσαι
2) Να κάνεις το plan
3) να κάνεις το wireframe
4) να αρχίσεις να υλοποιείς
5) να προσθέσεις ότι έξτρα χρειαστεί

μήπως απο την άλλη με την ερώτησή σου θέλεις να στο στήσουμε εμείς για να γλυτώσεις απο όλα αυτα;

Έλα Βasilaki τόσες φορές με βοήθησες δε ζήτησα ποτέ να μου το στήσετε κάτι συμβουλή ζήτησα γιατί έχω μπερδευτεί .

Μέλος από: 17 Νοε 2003
Βοηθήματα: 68
Νέα: 7
Templates: 3
Scripts: 3

Περιοχή: Womans' Brain
blog deviantART flickr myspace facebook linkedin 
hi5 sync twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 25 Φεβ 2010 00:07    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ναι το θέμα είναι πως έχεις μπερδευτεί γιατί βλέπεις τα πράγματα λάθος. Υπάρχει μια διαδικασία που ακολουθούμε πρίν ξεκινήσουμε να στήνουμε.

δεν περνάμε κατευθείαν στο Joomla (μπλιάχ!)

Μέλος από: 20 Μαρ 2003
Νέα: 1

Περιοχή: Athens - Pyrgos
blog 
ΜήνυμαΣτις: 25 Φεβ 2010 14:18    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μπα...το joomla έχει καλό υπόβαθρο για να κάνεις planning, engineering & re-engineering, on the fly που λένε

Μέλος από: 13 Οκτ 2009

ΜήνυμαΣτις: 28 Φεβ 2010 15:12    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

προτείνω το VirtueMart

Χρειάζεται τόνους από patching για να το φέρεις στα μέτρα ενός απαιτητικού πελάτη αλλά στο τέλος θα κάνεις (σχεδόν) τη δουλειά σου.

Το πιο πιθανό όμως είναι ότι και με αυτό, θα ξεκινήσεις με κάτι σχετικά αξιοπρεπές και λειτουργικό.

Η καλύτερη λύση είναι custom CMS με shopping cart module.

Mandingueiro

Μέλος από: 07 Φεβ 2006

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 28 Φεβ 2010 15:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Συμφωνώ με τον vtripolitakis. Άσε που αν συναντήσεις κάποιο πρόβλημα ή χρειαστείς custom modification μπορείς να βρείς κάποιο freelancer ειδικό στο Joomla να σου λύσει ότι θες απ'το Joomlancers.
takis1985

ΜήνυμαΣτις: 01 Μαρ 2010 19:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Basilakis ανέφερε:
Ναι το θέμα είναι πως έχεις μπερδευτεί γιατί βλέπεις τα πράγματα λάθος. Υπάρχει μια διαδικασία που ακολουθούμε πρίν ξεκινήσουμε να στήνουμε.

δεν περνάμε κατευθείαν στο Joomla (μπλιάχ!)

Προτεινε κάτι τότε με το αγαπημένο σου wordpress...

Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Joomla! » Joomla! και Virtuemart
Τώρα είναι 08 Δεκ 2016 09:50 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites