freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

gamato.info - το νινί κλείνει τους trackers;

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 5 από 9 [128 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: info Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
kdavid

Μέλος από: 21 Σεπ 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 12 Μαρ 2010 12:55    Θέμα: Μια άλλη άποψη Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Παιδιά νομίζω ότι η πλύση εγκεφάλου μας έχει κάνει όλους να βλέπουμε απ'τη μια μόνο σκοπιά τα πράγματα.

Αναφέρονται οι όροι:

1) Διακίνηση παράνομου υλικού
2) Προτροπή για διακίνηση

1) Παράνομο υλικό θεωρούνται τα απαγορευμένα ναρκωτικά, φάρμακα, παιδική πορνογραφία, παράνομα τσιγάρα, μη εκτελωνισμένα προϊόντα κτλ. ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ γιατί θεωρείτε όλοι δεδομένο ότι η διακίνηση μιας ταινίας ή ενός CD ονομάζεται διακίνηση παράνομου υλικού. Μάλλον, λόγω της πλύσης εγκεφάλου που έχουμε υποστεί όλοι μας για να το πιστεύουμε.

Είναι ή δεν είναι παράνομο; Όσο παράνομο είναι να δώσω μια αγορασμένη ταινία σε 10 φίλους μου να την δούνε, άλλο τόσο παράνομο είναι να τη μοιράσω με άλλους 1000 φίλους μου στο Ίντερνετ. Την ταινία την απέκτησα ΝΟΜΙΜΑ, δηλαδή την αγόρασα, δεν την έκλεψα, ούτε την έφερα από το εξωτερικό χωρίς να πληρώσω τελωνείο. Άρα την κάνω ό,τι θέλω, τη δίνω σε όποιον θέλω και μπορώ άμα θέλω να την πουλήσω και σε κάποιον. Είναι αυτό παράνομο; ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΩ ΑΝΤΙΓΡΑΦΑ ΤΑΙΝΙΑΣ, απλά τα δίνω σε φίλους μου να τη δούνε. ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΝΟΜΟ;

Στο gamato.info ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ παράνομα αρχεία. Το πρώτο αντίτυπο κάποιος το αγόρασε και το μοίρασε στους φίλους του. Τα μόνα "παράνομα" είναι τα dvd screeners και τα cam, των οποίων η παρανομία έγκειται στο ότι παράχθηκαν με αθέμιτο τρόπο (κάμερα σε σινεμά, κριτικός σινεμά που δεν τήρησε τη συμφωνία του να κρατήσει για τον εαυτό του το screener, κτλ).

ΑΣ ΨΑΞΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΥΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ ΠΑΡΑΝΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ ΕΞΙΛΑΣΤΗΡΙΑ ΘΥΜΑΤΑ.

Ουσιαστικά, επειδή οι δισκογραφικές εταιρίες δεν βγάζουν χρήματα με το να μοιράζονται οι φίλοι την ίδια ταινία, προσπαθούν να πιέσουν τις κυβερνήσεις ότι είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΝΑ ΔΙΝΩ ΣΕ 5-10-100-1000 φίλους μου μια ταινία ΠΟΥ ΕΧΩ ΗΔΗ ΑΓΟΡΑΣΕΙ.

Τι λέτε, λοιπόν; Είναι όντως παράνομος ο διαμοιρασμός;

2) Όσον αφορά την παρακίνηση... Ρε παιδιά, ποιος παρακίνησε ποιον; Αν φτιάξω εγώ ένα ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ-ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΗΡΙΟ αύριο, με φυσικό χώρο, όπου θα έρχεται όποιος θέλει να μοιραστεί ή να ανταλλάξει ΝΟΜΙΜΑ ΑΠΟΚΤΗΘΕΝΤΑ είδη με ένα φίλο του (ή ακόμα και με αγνώστους) ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ; Και αν ναι, με ποια λογική και, κυρίως, με ποιο νόμο;

Τελειώνοντας, να τονίσω ότι οι νόμοι πνευματικής ιδιοκτησίας προστατεύουν το δημιουργό μέχρι το σημείο που εκείνος πουλήσει το δικαίωμα που έχει στο έργο του, όχι μετά. Δηλαδή, όταν κάποιος αγοράσει μια ταινία, παύει να έχει ο δημιουργός της ταινίας το δικαίωμα αποκλειστικής χρήσης από τον ίδιο και ουσιαστικά ο αγοραστής ΕΞΑΓΟΡΑΖΕΙ αυτό το δικαίωμα (να μπορεί να τη δει με φίλους του ή και με όλο το στόλο του Ναυτικού, όχι δημοσίως, αλλά στο σπίτι του και όχι επί χρήμασι).

Αν διαφωνείτε ακούω απόψεις...
gaucho
Honorary Member

Μέλος από: 22 Δεκ 2002

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 12 Μαρ 2010 13:05    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Κανένας δε δουλευει τζάμπα. Άς υπα΄ρχουν και όρια στο donwload.Άλλο να δω την ταινια σπιτι μου με 5-10 φίλους και άλλο ν ατη μοιραστω με χιλιάδες άτομα στο ίντερνετ.
Ναι είναι παράνομος ο διοιμιρασμός. Έχεις εσύ 1000 φίλους. Όχι. Εδώ μιλαμε για εκατομύρια χρήστες.

παράθεση:
2) Όσον αφορά την παρακίνηση... Ρε παιδιά, ποιος παρακίνησε ποιον; Αν φτιάξω εγώ ένα ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ-ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΗΡΙΟ αύριο, με φυσικό χώρο, όπου θα έρχεται όποιος θέλει να μοιραστεί ή να ανταλλάξει ΝΟΜΙΜΑ ΑΠΟΚΤΗΘΕΝΤΑ είδη με ένα φίλο του (ή ακόμα και με αγνώστους) ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ; Και αν ναι, με ποια λογική και, κυρίως, με ποιο νόμο;

Αν είχες 1 επιχέιρηση και αγοραζες το autocad με κόστος 1000 ευρω και κάτι θα το μοίραζες; Δηλαδή εσύ θα είσαι ο βλάκας που πλήρωσες και ο άλλος ο έξυπνος που του το δίνεις και δεν πληρώνει;
Ναι είναι παράνομος ο διοιμιρασμός.

παράθεση:
Τελειώνοντας, να τονίσω ότι οι νόμοι πνευματικής ιδιοκτησίας προστατεύουν το δημιουργό μέχρι το σημείο που εκείνος πουλήσει το δικαίωμα που έχει στο έργο του, όχι μετά. Δηλαδή, όταν κάποιος αγοράσει μια ταινία, παύει να έχει ο δημιουργός της ταινίας το δικαίωμα αποκλειστικής χρήσης από τον ίδιο και ουσιαστικά ο αγοραστής ΕΞΑΓΟΡΑΖΕΙ αυτό το δικαίωμα (να μπορεί να τη δει με φίλους του ή και με όλο το στόλο του Ναυτικού, όχι δημοσίως, αλλά στο σπίτι του και όχι επί χρήμασι).

Το δικαίωμα το δίνει σε εσένα για προσωπική / επαγγελματική χρήση. Σε κανέναν άλλον. Απο τη στιγμή που το πληρώνεις ανήκει σε εσένα. Οι άλλοι για να έχουν το ίδιο πρέπει να πληρώσουν .Όταν το μοιράζεις τζάμπα κάνεις ζημιά.

παράθεση:

ΑΣ ΨΑΞΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΥΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ ΠΑΡΑΝΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ ΕΞΙΛΑΣΤΗΡΙΑ ΘΥΜΑΤΑ.

Ποιος είναι ο πραγματικός παράνομος;
gaucho
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 12 Μαρ 2010 13:22    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

LLeonidas ανέφερε:

Έχω εγώ ένα διαμέρισμα , ανοίγω πόρτες και παράθυρα και πάτε όλοι εσείς του free stuf και φέρνετε τραπεζάκια καρέκλες τσόχες τράπουλες και μάρκες και το κάνετε καζίνο .

Εγώ δεν σας περνώ λεφτά αλλα δεν σας πετάω και έξω από το διαμέρισμα , απλός βάζο μια μεγάλη τηλεόραση στον τοίχο στην οποια παίζουνε διαφημίσεις από τα τοπικά καταστήματα τα οποια μου δίνουνε τον οβολό τους .

Έχω εγώ παρόνομο καζίνο στο διαμέρισμα μου ??? Είμαι παράνομος πολίτης ??

.

Leonida

Ναί. Είσαι συμμέτοχος σε παράνομία και το ήξερες ήδη ότι φιλοξενείς κάτι παράνομο.
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 476
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
View users profile Visit posters website
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 12 Μαρ 2010 14:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

έκλεισε οριστικά και το Το blue-whitegt.com

παράθεση:
Σύμφωνα με επιβεβαιωμένες πληροφορίες της σελίδας μας, μία ακόμη ελληνική ιστοσελίδα τερμάτισε οριστικά και αμετάκλητα την λειτουργία της.

Το blue-whitegt.com, όπως αναφέρεται, σεβόμενο την ελληνική νομοθεσία και πραγματικότητα και προστατεύοντας τά μέλη του από ανεπιθύμητες συνέπειες και περιπέτειες, διέκοψε οριστικά την λειτουργία του, ανταποκρινόμενο στην νέα τάξη πραγμάτων και στον νέο κόσμο απομόνωσης και λιτότητας.

Η ζωή συνεχίζει την πορεία της μέσα στον χρόνο.
Ίσως πια να γίνεται περισσότερο γκρίζα η σκοτεινή αλλά δεν παύει να συνεχίζεται.

Ίσως κάποια φοιτητικά βράδυα στους Έλληνες σπουδαστές του εξωτερικού νάναι πια πιο κρύα η ίσως κάποιοι ομογενείς δεν θα έχουν μια μικρή συντροφιά - παρηγοριά και δέσμιο κρίκο με την πατρίδα.

Δυστυχώς όμως τα συνήθη χρηματικά συμφέροντα υπερτερούν σε όλες τις πτυχές της καθημερινής ζωής και έχουν πάντοτε τον "νόμο" μαζί τους.

Η "σκίωδης φίμωση" του ελεύθερου διαδικτύου διαφαίνεται να παίρνει σάρκα και οστά προοδευτικά.

Απλά αναρωτιόμαστε όλοι απλά και ειλικρινά "Ποιός είναι ο επόμενος ;;" .......

http://www.inout.gr/showthread.php?t=58198

kdavid

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 12 Μαρ 2010 14:44    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

gaucho ανέφερε:
Κανένας δε δουλευει τζάμπα. Άς υπα΄ρχουν και όρια στο donwload.Άλλο να δω την ταινια σπιτι μου με 5-10 φίλους και άλλο ν ατη μοιραστω με χιλιάδες άτομα στο ίντερνετ.
Ναι είναι παράνομος ο διοιμιρασμός. Έχεις εσύ 1000 φίλους. Όχι. Εδώ μιλαμε για εκατομύρια χρήστες.

παράθεση:

Αν είχες 1 επιχέιρηση και αγοραζες το autocad με κόστος 1000 ευρω και κάτι θα το μοίραζες; Δηλαδή εσύ θα είσαι ο βλάκας που πλήρωσες και ο άλλος ο έξυπνος που του το δίνεις και δεν πληρώνει;
Ναι είναι παράνομος ο διοιμιρασμός.

παράθεση:

Το δικαίωμα το δίνει σε εσένα για προσωπική / επαγγελματική χρήση. Σε κανέναν άλλον. Απο τη στιγμή που το πληρώνεις ανήκει σε εσένα. Οι άλλοι για να έχουν το ίδιο πρέπει να πληρώσουν .Όταν το μοιράζεις τζάμπα κάνεις ζημιά.

παράθεση:

Ποιος είναι ο πραγματικός παράνομος;

1) Δηλαδή εάν εγώ δώσω μια ταινία, νόμινα αγορασμένη, σε ένα φίλο μου να τη δει είναι παράνομο; Αν ναι, ποιός νόμος το λέει αυτό;

2) Ποιος νόμος περιορίζει το εύρος των "φίλων" με τους οποίους μπορείς να μοιραστείς μια ταινία;

Αυτές τις ερωτήσεις στις κάνω για να γίνει αντιληπτή η διαφορά μεταξύ παρανομίας και μη κοινωνικά σωστής πράξης. Η πρώτη διώκεται ποινικά ενώ η δεύτερη όχι. Στην προκειμένη περίπτωση δεν υπάρχει νομοθεσία που να απαγορεύει το να μοιράζομαι την ιδιοκτησία μου με άλλους και, συνεπώς, δεν υπάρχει και περιορισμός στο πλήθος των ανθρώπων που τη μοιράζω. Σε όλα αυτά εάν βάλεις και το ότι δεν κερδοσκοπώ με έργα άλλων τότε δε νομίζω ότι έχει ουδεμία υπόσταση η κατηγορία. Όσο για το gamato.info, οι διαχειριστές του ουσιαστικά κατηγορούνται για υποβοήθηση της πειρατείας ενώ προσέφεραν μόνο στέγαση των torrents, υλικού που από μόνο του φυσικά και δεν είναι παράνομο!

Υπάρχει νομικό κενό και όχι γιατί η Ελλάδα δεν έχει νομοθετικό πλαίσιο αλλά γιατί ο νομοθέτης αν νομοθετήσει υπέρ της απαγόρευσης του διαμοιρασμού των ταινιών, αυτό αυτόματα θα σημαίνει και ενοχοποίηση κάποιου που δίνει μια ταινία σ'ένα φίλο του.

3) Με την έκφραση να βρουν τους πραγματικούς παράνομους εννοούσα αυτούς που κινηματογραφούν ταινίες σε cam από σινεμά, και τους κριτικούς σινεμά που διαδίδουν τα dvd screeners.

4) Για το καζίνο συμφωνώ κι εγώ, είναι παράνομο (διά νόμου και όχι επειδή το θεωρώ εγώ) να έχει κάποιος χαρτοπαικτική λέσχη σπίτι του, αυτό όμως έχει σχέση με το τζόγο, είναι άλλο θέμα.

5) Σχετικά με το λογισμικό που είπες: Φαντάζεσαι να φτάσουμε στο σημείο να γίνεται πώληση ταινιών με αδειοδότηση σε πόσα άτομα θα γίνει η προβολή όπως γίνεται στο λογισμικό; Είναι άλλο το ένα και άλλο το άλλο. Το ένα έχει εκδοθεί αυστηρά για ένα χρήστη, ενώ με τις ταινίες δεν απαγορεύεται να τη δεις με φίλους σου, ούτε να τους τη δώσεις.
gaucho
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 12 Μαρ 2010 15:41    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

kdavid ανέφερε:

1) Δηλαδή εάν εγώ δώσω μια ταινία, νόμινα αγορασμένη, σε ένα φίλο μου να τη δει είναι παράνομο; Αν ναι, ποιός νόμος το λέει αυτό;

2) Ποιος νόμος περιορίζει το εύρος των "φίλων" με τους οποίους μπορείς να μοιραστείς μια ταινία;

Αυτές τις ερωτήσεις στις κάνω για να γίνει αντιληπτή η διαφορά μεταξύ παρανομίας και μη κοινωνικά σωστής πράξης. Η πρώτη διώκεται ποινικά ενώ η δεύτερη όχι. Στην προκειμένη περίπτωση δεν υπάρχει νομοθεσία που να απαγορεύει το να μοιράζομαι την ιδιοκτησία μου με άλλους και, συνεπώς, δεν υπάρχει και περιορισμός στο πλήθος των ανθρώπων που τη μοιράζω. Σε όλα αυτά εάν βάλεις και το ότι δεν κερδοσκοπώ με έργα άλλων τότε δε νομίζω ότι έχει ουδεμία υπόσταση η κατηγορία. Όσο για το gamato.info, οι διαχειριστές του ουσιαστικά κατηγορούνται για υποβοήθηση της πειρατείας ενώ προσέφεραν μόνο στέγαση των torrents, υλικού που από μόνο του φυσικά και δεν είναι παράνομο!

Υπάρχει νομικό κενό και όχι γιατί η Ελλάδα δεν έχει νομοθετικό πλαίσιο αλλά γιατί ο νομοθέτης αν νομοθετήσει υπέρ της απαγόρευσης του διαμοιρασμού των ταινιών, αυτό αυτόματα θα σημαίνει και ενοχοποίηση κάποιου που δίνει μια ταινία σ'ένα φίλο του.

3) Με την έκφραση να βρουν τους πραγματικούς παράνομους εννοούσα αυτούς που κινηματογραφούν ταινίες σε cam από σινεμά, και τους κριτικούς σινεμά που διαδίδουν τα dvd screeners.

4) Για το καζίνο συμφωνώ κι εγώ, είναι παράνομο (διά νόμου και όχι επειδή το θεωρώ εγώ) να έχει κάποιος χαρτοπαικτική λέσχη σπίτι του, αυτό όμως έχει σχέση με το τζόγο, είναι άλλο θέμα.

5) Σχετικά με το λογισμικό που είπες: Φαντάζεσαι να φτάσουμε στο σημείο να γίνεται πώληση ταινιών με αδειοδότηση σε πόσα άτομα θα γίνει η προβολή όπως γίνεται στο λογισμικό; Είναι άλλο το ένα και άλλο το άλλο. Το ένα έχει εκδοθεί αυστηρά για ένα χρήστη, ενώ με τις ταινίες δεν απαγορεύεται να τη δεις με φίλους σου, ούτε να τους τη δώσεις.

1. Δε μιλαμε για 1 άτομο.Μιλάμε για 1000αδες άτομα που ειναι παράνομο.
2. Το ευρος φιλων; Αυτα δ επερνανε στα δικαστήρια. Ξερεις κανέναν να΄έχει 1000 φιλαράκια; Μπορει απο το γαματο να μην κερδοσκοπουσαν αλλα αποδυκνυετε ζημια.Ειναι συμετοχοι εν γνωση τους σε διακηιηση παρανομου υλικου
3) οκ.
4) οκ
5) Το λενε οι ΄΄οροι χρήσης στην αρχή της ταινίας. Μαυρο φοντο λευκα γραματακια
LLeonidas

Μέλος από: 22 Ιαν 2010

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 12 Μαρ 2010 17:27    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ας κλείσουνε τον μεγαλύτερο διακινητή torrent στον κόσμο λοιπόν !!!

http://tinyurl.com/Piratis

Ο οποιος BTW τα κονομάει και χοντρά . Αλλα εκεί κλάνουνε μέντες να πάνε γιατί θα τους κόψει το ψωμάκι

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 12 Μαρ 2010 18:05    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Συμφωνό μαζί σου,
Ο νόμος είναι για τους μικρούς. Αυτό είναι δεδομένο

αλλά λεωνίδα αν κάνω διάρηξη και κλέψω το σπίτι σου κάτι ψιλά. Κανά 5 - 10 χιλιάρικα και με πιάσουν. "Θα πώ αφήστε με οι πολιτκοί κλέβουν ποιο πολλά"

Πρέπει να σε πληρώσω αποζημίωση ή όχι;

Αν πώ στη δικαιοσυνη ότι υπάρχουν μεγαλύτεροι κλέφτες που κλέβουν τα 1000πλασια απο αυτα που πήρα απο σπίτι σου όπως οι πολιτικοι για να με αφήσουν είναι λογικό;Όχι.Και εσύ θα θέλεις τα κλεμένα πίσω.
Connor MacLeod
Honorary Member

Μέλος από: 07 Φεβ 2005
Βοηθήματα: 11
Νέα: 16

Περιοχή: Μεσολόγγι έως το 2017
View users profile Send email to user Visit posters website
facebook linkedin twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 12 Μαρ 2010 18:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

για σας παρακαλω. γιατι να τα κλεισουνε? μια χαρα εκτελουν και αυτα με την σειρα τους εργο στην κενονια μας. όπως και οι παπαδες άλλωστε, και οι πολιτικοι...

GeoStuff
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2005
Βοηθήματα: 9
Νέα: 3

Περιοχή: Στα αλατορυχεία της Ζουαζιλάνδης...
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 12 Μαρ 2010 19:38    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ξεφεύγουμέ πάλι!!!

Μέλος από: 23 Απρ 2005
Βοηθήματα: 5
Νέα: 2

Περιοχή: http://127.0.0.0
View users profile
deviantART flickr 
ΜήνυμαΣτις: 12 Μαρ 2010 21:13    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Mερικές φωτογραφίες που έβγαλα στη συγκέντρωση διαμαρτυρίας για το gamato.info εδώ

kdavid

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 12 Μαρ 2010 21:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

gaucho ανέφερε:
kdavid ανέφερε:

1. Δε μιλαμε για 1 άτομο.Μιλάμε για 1000αδες άτομα που ειναι παράνομο.
2. Το ευρος φιλων; Αυτα δ επερνανε στα δικαστήρια. Ξερεις κανέναν να΄έχει 1000 φιλαράκια; Μπορει απο το γαματο να μην κερδοσκοπουσαν αλλα αποδυκνυετε ζημια.Ειναι συμετοχοι εν γνωση τους σε διακηιηση παρανομου υλικου
3) οκ.
4) οκ
5) Το λενε οι ΄΄οροι χρήσης στην αρχή της ταινίας. Μαυρο φοντο λευκα γραματακια

Για να μην επαναλάβω αυτά που έγραφα πριν, θα σου απαντήσω με μία μόνο πρόταση: Δεν υπάρχει νόμος που να απαγορεύει το διαμοιρασμό και τα δικαστήρια δεν καταδικάζουν χωρίς νομικό πλαίσιο.

Υ.Γ. Στην αρχή της ταινίας λέει ότι απαγορεύεται η δημόσια προβολή (π.χ. σινεμά, επί χρήμασι προβολή, αντιγραφή και πώληση) και όχι η ιδιωτική μεταξύ όσων φίλων θέλεις. Αν το σπίτι σου χωράει 1000 άτομα έχεις το δικαίωμα να δεις την ταινία και με τους χίλιους.

Last edited by kdavid on 12 Μαρ 2010 22:03, edited 1 time in total
dva_dev
Script Master

Μέλος από: 16 Σεπ 2005

View users profile Visit posters website
blog deviantART facebook linkedin 
ΜήνυμαΣτις: 12 Μαρ 2010 22:01    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Κανένας νόμος δεν απαγορεύει το διαμοιρασμό. Το διαμοιρασμό όμως έτσι γενικά και αόριστα. Αυτά που απαγορεύουν είναι συγκεκριμένα και ορισμένα.
shinebarber

Μέλος από: 12 Μαρ 2010

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 12 Μαρ 2010 23:20    Θέμα: στη χωρα της ηλιθιοτητας
Περιγραφή θέματος: για το κλεισιμο του gamato.info
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Και ξαφνικα το κράτος θυμηθηκε πως χανει λεφτα. ποσο αστειοι μπορουν να γινουν που ολοι μα ολοι οι εμπλεκομενοι σε οποιοδηποτε σκανδαλο εχει ερθει στο φως ειναι ελευθεροι και δεν εχουν υποστει καμια συνεπεια των πραξεων τους. στην ελλαδα τη χωρα της δημοκρατιας που ο χοντρος με το μουστακι βγαινει στον τριανταφυλοπουλο και λεει εν ψυχρω πως εχει ηχογραφημενες συνομιλιες (προιοντα υποκλοπων) και δεν βρισκεται ενας να τον τσακωσει και να τον βαλει μεσα. τη στιγμη μαλιστα που ο κωστας ο τσαλικιδης εχασε τη ζωη του απο παρομοια ιστορια. (vodafone). για ποια δημοκρατια μιλατε? η δικαιοσυνη σας ειναι τουλαχιστον αστεια. μου θυμιζει το κυνηγητο της δημοτικης αστυνομιας με τους μικροπωλητες ενω την ιδια στιγμη το εμποριο ναρκωτικων οργιαζει στα στενα της ομονοιας. ντροπη σας. φασιστες!!
KGP
Honorary Member

Μέλος από: 18 Ιουλ 2002
Περιοχή: Mr Wonderful
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 13 Μαρ 2010 00:15    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

sto gamato.info eichan diafimiseis... opote ipirche kerdos...

min akouo kai vlepo.... ta peri tsampe...prasina aloga kai mple aggouria

Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 5 από 9 [128 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Το Netflix κλείνει την πρόσβαση στους Proxy Users που παρακάμπτουν τους περιορισμούς χώρας 2 cordis 16 Ιαν 2016 13:35
andreaslll Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 07 Δεκ 2016 20:13 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites