Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

[Solved] Λευκή σελίδα στο πρώτο Hit, οκ στο 2ο.

Joomla! forum. Joomla! Questions and Answers.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 14 Απρ 2010 17:43

Έχω ένα πρόβλημα με ένα joomla που μετέφερα από έναν ξένο server (Plesk) σε έναν Ελληνικό (cPanel).

Όλα λειτουργούν κανονικά αλλά την πρώτη φορά που θα μπει κάποιος στο site βγάζει λευκή σελίδα.

Με το που κάνει refresh αμέσως φορτώνει κανονικά η σελίδα.
Για όσο είναι ανοιχτό το session του browser όλα λειτουργούν κανονικά.

Αν κλείσει τον browser και ξαναμπεί με φρέσκο session, τότε ξαναβγάζει λευκή σελίδα.
Αν διαγράψω τα cookies και κάνω refresh (ενώ πρώτα έχω μπει και έχει φορτώσει την σελίδα) τότε ξαναβγάζει λευκή σελίδα και στο επόμενο hit/refresh που δημιουργεί το cookie φορτώνει κανονικά πάλι η σελίδα.

Στον προηγούμενο server έπαιζε κανονικά χωρίς πρόβλημα.

Επειδή προσωπικά δεν είμαι καθόλου Fan του Joomla, και δεν γνωρίζω τυχών λεπτομέριες που μπορεί να χρειάζεστε για να καταλάβετε τι μπορεί να προκαλεί το πρόβλημα, ότι πληροφορία χρειάζεστε μου λέτε :)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Cha0s την 08 Φεβ 2011 12:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
During times of universal deceit, telling the truth becomes a revolutionary act.

Άβαταρ μέλους
paink1ller

Δημοσίευση από paink1ller » 14 Απρ 2010 18:13

Ποια εκδοση joomla εχεις?

Ιδιες php εχουν οι σερβερ?

Δοκιμασε να πας στο configuration στο backend και να βαλεις το error reporting μηπως εισαι τυχερος και σου ξερασει το error.
Αμα ειναι απο καποιο plugin η module θα πρεπει να πας να βγαλεις τα @ manual για να δεις που κτυπαει..
Ηobby: Shooting photons

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 14 Απρ 2010 19:01

Nevermind...

Η λύση ήταν να αυξήσω το memory limit της PHP.

Δεν του έφταναν τα 32mbyte...

Άλλο ένα checkbox στα αρνητικά επιχειρήματα για το Joomla :lol:

Τείνει να γίνει σαν τα Windows.
Βαριά, με προβλήματα και χωρίς σεβασμό για το μηχάνημα που τρέχουν :kaloe:
During times of universal deceit, telling the truth becomes a revolutionary act.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Joomla! γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες