freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Αφαίρεση επιλογών από τη θέση right

Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Joomla! » Joomla! και Virtuemart
Moderators:  PHP Moderators, Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [10 Μηνύματα]       Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
dimogerontas

Μέλος από: 23 Απρ 2010

View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 23 Απρ 2010 12:21    Θέμα: Αφαίρεση επιλογών από τη θέση right Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλημέρα σε όλους!
Είμαι νέο μέλος στο site σας καθώς και σχετικά νέος στη χρήση του Joomla & Virtuemart.

Αντιμέτωπίζω ένα πρόβλημα και θα ήθελα τη βοήθειά σας...

Η αρχική σελίδα του site που φτιάχνω είναι αυτή...
[img]http://img194.imageshack.us/i/beforebf.jpg/[/img]

Ενώ έχω επιλέξει τα modules (online - Clock - Κατασκευαστές) να εμφανίζονται μόνο στην αρχική σελίδα, όταν επιλέγω Εμφάνιση όλων των προϊόντων ή επιλέγοντας κάποιες κατηγορίες από τα αριστερά, μου εμφανίζει την παρακάτω εικόνα δίχως να μου έχει αφαιρέσει τα δεξιά modules.
[img]http://img14.imageshack.us/i/todox.jpg/[/img]

Θα ήθελα όμως το παρακάτω αποτέλεσμα δίχως τη δεξιά στήλη...

[img]http://img189.imageshack.us/i/aftergz.jpg/[/img]

Πώς μπορώ να το πετύχω αυτό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
manolism
Super Moderator

Μέλος από: 25 Ιαν 2004
Βοηθήματα: 66
Νέα: 12
Templates: 1

Περιοχή: Wild West
View users profile
deviantART facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 25 Απρ 2010 20:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δεν φαίνονται οι εικόνες για να καταλάβω τι θέλεις να κάνεις

ΜήνυμαΣτις: 26 Απρ 2010 10:42    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ουσιαστικά θα ήθελα τα modules της δεξιάς στήλης να εμφανίζονται μόνο στην αρχική σελίδα και όχι κατά τη διάρκεια της περιήγησης στις κατηγορίες των προϊόντων .....

beforebf.jpg
 Description:
Η αρχική σελίδα του site που φτιάχνω είναι αυτή...
 Filesize:  107.15 KB
 Viewed:  253 Time(s)

beforebf.jpg

todox.jpg
 Description:
Ενώ έχω επιλέξει τα modules (online - Clock - Κατασκευαστές) να εμφανίζονται μόνο στην αρχική σελίδα, όταν επιλέγω Εμφάνιση όλων των προϊόντων ή επιλέγοντας κάποιες κατηγορίες από τα αριστερά, μου εμφανίζει την παρακάτω εικόνα δίχως να μου έχει αφαιρέσει
 Filesize:  98.41 KB
 Viewed:  247 Time(s)

todox.jpg

aftergz.jpg
 Description:
Θα ήθελα όμως το παρακάτω αποτέλεσμα δίχως τη δεξιά στήλη...
 Filesize:  75.1 KB
 Viewed:  252 Time(s)

aftergz.jpg

Thoughtless

Μέλος από: 21 Αυγ 2007
Περιοχή: 51
View users profile
twitter skype 
ΜήνυμαΣτις: 26 Απρ 2010 23:56    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Στην διαχείριση του Module, κάτω αριστερά έχει ένα κομμάτι που λέγεται Module Assignment.
Κάνεις Κλικ στο 3ο button Select Menu Item(s) from the List και επιλέγεις που θέλεις να φαίνεται το συγκεκριμένο Module.

ΜήνυμαΣτις: 27 Απρ 2010 13:13    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

παράθεση:
Στην διαχείριση του Module, κάτω αριστερά έχει ένα κομμάτι που λέγεται Module Assignment.
Κάνεις Κλικ στο 3ο button Select Menu Item(s) from the List και επιλέγεις που θέλεις να φαίνεται το συγκεκριμένο Module.

Το έχω ήδη επιλέξει όπως αναφέρω στην αρχή, να εμφανίζονται μόνο στην αρχική σελίδα.
Όταν όμως επιλέγω κάποιο προϊόν ή κάποια κατηγορία κτλ... το δεξί μέρος παραμένει χωρίς να κρύβεται..
Μήπως θέλει καμιά αλλαγή από το Virtuemart?
Basilakis
PHP Moderator

Μέλος από: 17 Νοε 2003
Βοηθήματα: 68
Νέα: 7
Templates: 3
Scripts: 3

Περιοχή: Womans' Brain
View users profile Send email to user Visit posters website
blog deviantART flickr myspace facebook linkedin 
hi5 sync twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 28 Απρ 2010 20:58    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

καλά το artisteer έχει γίνει πολύ μόδα στην Ελλάδα heheh!

Χαίρομαι χαίρομαι γιατί είναι πραγματικά καλό πρόγραμμα

Μόνο δουλέψτε και λίγο πάνω του για να βγάλει καλύτερα αποτελέσματα!

Μέλος από: 17 Μαρ 2007
Βοηθήματα: 7
Templates: 1
Scripts: 4

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 28 Απρ 2010 21:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

http://www.metamodpro.com/

μπορείς να κάνεις τα πάντα σχετικά με την εμφάνηση των mods

Μέλος από: 22 Δεκ 2009

ΜήνυμαΣτις: 03 Μαη 2010 17:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

καλησπέρα και απο εμένα. Θέλω να σας πω οτι αν και ξεκινησα για πλακα εχω γινει πολυ fun του forum γιατί βρίσκω αμεση ανταποκριση εστω και αν οι ερωτησεις καμια φορά ειναι χαζες.

Μιας και μιλάτε εδω για artisteer η νεα μου ερωτηση είναι αφου εχεις φορτώσει το template πως αλλάζεις το slogan?
dimogerontas

ΜήνυμαΣτις: 03 Μαη 2010 17:35    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Τι εννοείς slogan? Μήπως το Header του template σου?

Εαν εννοείς αυτό, θα πρέπει να ξανακάνεις edit με το Artisteer το template που δημιούργησες, να τροποιήσεις αυτό που θες (πχ Header, γραμματοσειρές , χρώματα κτλ), να το ξανακάνεις extract και τέλος να το κάνεις εκ νέου copy στο site σου..

Τουλάχιστον αυτό κάνω εγώ μέχρι στιγμής και μου δουλεύει άψογα...
chrisalinho

Μέλος από: 22 Δεκ 2009

ΜήνυμαΣτις: 03 Μαη 2010 21:51    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ευχαριστω πολυ δεν το ειχα προσεξει

Παιδια θα με ενδειεφεραι αν γινεται να έχω στα προιοντα του virtuemart την χονδρική τιμη που αγορασα εγω και μετα να βάζω την τιμή που θέλω να πουλάω ας πουμε να ξέρω σε καθε προιον το κερδος που εχω και να μπορω να υπολογισω τι κερδιζω στο καθενα? υπαρχει καποιο module γιαυτο? η καμια ιδεα πως να το κανουμε?
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [10 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Joomla! » Joomla! και Virtuemart
Τώρα είναι 04 Δεκ 2016 18:20 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites