Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Πως κανω capture απο καμερα στο premiere?

Γενικά θέματα και ερωτήσεις σχετικά με τα προγράμματα επεξεργασίας εικόνας, video και ήχου.

Συντονιστές: Super-Moderators, Graphics Moderators

Απάντηση
MixalisHipHopMusical

Δημοσίευση από MixalisHipHopMusical » 30 Απρ 2010 05:45

Ειναι η πρωτη φορα που θα περασω απο κασετα καμερας υλικο στο pc και θελω να μου πειτε πως γινεται, επισης δεν θελω να χασει ποιοτητα το υλικο μετα το capture γιατι εχω ακουσει οτι πολλες φορες χανετε η ποιοτητα...
thnx

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Zizo » 02 Μάιος 2010 02:05

Ποιότητα δεν χάνετε, εκτός αν διαλέξεις να το αποθηκεύσεις με τύπους και codecs που συμπιέζουν την ποιότητα...

Μια καλή λύση είναι σε uncompressed avi. Φυσικά αυτό θα πιάσει πολύ! χώρο στο pc σου...

Μπορείς να το αποθηκεύσεις έτσι να το επεξεργαστείς (αν θες), και να το γράψεις σε dvd...

Ποιοι είναι οι σκοποί σου?
Εικόνα
What you waiting for?

MixalisHipHopMusical

Δημοσίευση από MixalisHipHopMusical » 02 Μάιος 2010 02:17

Προορίζεται για την τελική εργασία ενός 3ετη φοιτητή δημοσιογραφίας

sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sibas » 02 Μάιος 2010 09:08

αναλόγως ποιο premiere έχεις, αν μιλάς αποκλειστικά για dv τότε δεν έχει πρόβλημα με κανένα από cs3 και πάνω (για τα προηγούμενα δεν ξέρω μιας και δεν τα έχω).
Τώρα για το πως γίνεται, το πιο απλό είναι να συνδέσεις την camera με το pc και θα το αναγνωρίσει αμέσως το premiere, το θέμα ποιότητας είναι αποκλειστικά το τι coders έχεις εσύ ΕΚΤΟΣ από το premiere για να κάνεις τις σωστές εγγραφές.

Απάντηση

Επιστροφή στο “επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες