Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

δεν στέλνεται email επιβεβαίωσης

Joomla! και Virtuemart

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
tanas19

Δημοσίευση από tanas19 » 23 Ιουν 2010 21:26

Γεια σας και πάλι! στο site μου που φιλοξενείτε από την forthnet και το έχω δημιουργήσει με joomla έφτιαξα και ένα ηλεκτρονικό κατάστημα με το virtuemart.
όλα καλά και όλα ωραία μέχρι στιγμής εκτός από το ότι όταν "ολοκληρώνεται" μια παραγγελία δεν πάει το mail επιβεβαίωσης στον χρήστη ενώ η παραγγελία έρχεται κανονικά στο mail του διαχειριστή.
να επισημάνω πως στην φόρμα επικοινωνίας που έβαλα στο site όταν τσεκάρω να σταλθεί αντίγραφο στον αποστολέα αυτό πηγαίνει κανονικά οπότε μάλλον οι ρυθμίσεις που έβαλα για το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο είναι οι σωστές...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
tanas19

Δημοσίευση από tanas19 » 30 Ιουν 2010 16:37

το πρόβλημα τελικά ήταν ότι χρειαζόταν να ενεργοποιήσω SMTP authentication.
τώρα έχω πρόβλημα με την κωδικοποίηση του μηνύματος που πάει στον πελάτη.. είναι σαν κινέζικα... αμα το βρω θα επανέλθω... αν βέβαια κάποιος καλός άνθρωπος γνωρίζει μπορεί να με βοηθήσει!!!
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Joomla! και Virtuemart”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες