Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Υπάρχει περιορισμός στις διαφημίσεις;

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 05 Ιούλ 2010 10:20

Υπάρχει κάποιος περιορισμός στις διαφημίσεις του adsense που θα υπάρχουν σε μια σελίδα;Επίσης πώς μπορείς να καταργήσεις-αν υπάρχει ο περιορισμός-ένα μπάνερ και να βάλεις κάπου αλλού;

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 05 Ιούλ 2010 13:21

Σε κάθε σελίδα μπορείς να έχεις εώς 3 διαφημίσεις adsense. Συνήθως αν έχεις 4 π.χ banners τότε ένα από αυτά δεν φαίνεται, καθώς έχεις υπερβεί το όριο. Ωστόσο βλέπω μερικές ιστοσελίδες να έχουν 8 και 12 διαφημίσεις Adsense. Δεν ξέρω πως το κάνουν, αλλά μάλλον με 2 - 3 λογαριασμούς adsense. Βέβαια νομίζω ότι απαγορεύεται. Όταν λες να το καταργήσεις εννοείς να μην το ξαναδείς ή να το αλλάξεις θέση και να το πας σε άλλη σελίδα;; Αν είναι για το πρώτο υπάρχει το φίλτρο ανταγωνιστικής διαφήμισης και για το δεύτερο απλώς αφαιρείς και μεταφέρεις τον κώδικα που θέλεις. Ελπίζω να απάντησα σωστά και να μην ρώταγες άλλα. Ωστόσο αν ρώταγες άλλα, ξαναρώτα και αν ξέρω θα απαντήσω...

Βέβαια αν καταφέρεις σε μία ιστοσελίδα και έχει πάνω από 15.000.000 pageviews τον μήνα ( νομίζω τόσο ) έχει premium account και μπορείς να βάζεις όσες διαφημίσεις adsense θέλεις με ένα λογαριασμό, καθώς και πάρα πολλά άλλα extra που θα ήθελε ο καθένας μας! :)

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!! :D :)
Εικόνα

xwtiko
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από xwtiko » 24 Αύγ 2010 01:51

Για την ακρίβεια μπορείς να βάλεις μέχρι 3 πλαίσια content 1 links και 2 search. Συνολικά λοιπόν 6 απλά δεν είναι όλα ιδιου τύπου.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες