Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Αγορά HTC Desire

Απόψεις, σχόλια και συζητήσεις για τις προσφερόμενες υπηρεσίες και τις συσκευές.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
mariosal
Honorary Member

Αγορά HTC Desire

Δημοσίευση από mariosal » 11 Ιούλ 2010 00:34

Εικόνα

Μιας και μου χάλασε το κινητό που είχα και το iPod Touch αποφάσισα να πάρω ένα smartphone και πηγαίνω προς HTC μεριά, συγκεκριμένο προς το Desire.

Θα ήθελα τη άποψή σας για το HTC Desire κυρίως πάνω στο UI, το usability και την ταχύτητα. Επίσης εάν έχετε διαπιστώσει κάποια bugs ή εάν έχετε οποιοδήποτε παράπονο.

Προδιαγραφές: http://www.htc.com/gr/product/desire/specification.html

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Αγορά HTC Desire

Δημοσίευση από korgr » 11 Ιούλ 2010 10:49

Αν και δεν το εχω πολυ καιρο στην κατοχη μου, οι εντυπωσεις μου ειναι εξαιρετικες!
Ειναι γρηγορο (1ghz CPU) καταπληκτικο touching control (εφαμιλο του iphone) και το customization που σου προσφερει αποκλειεται να μην σ' αφησει ικανοποιημενο. Πχ μου αρεσε πολυ η δυνατοτητα για δημιουργια μιας οθονης με person related shortcuts τα οποια οδηγουν σε predefined τηλεφωνο (και οχι στην καρτελα της επαφης). Ετσι εχω συγκεντρωμενους τους ανθρωπους με τους οποιους εχω συχνη επαφη με ενα πλαγιο sliding (απο κεντρικη οθονη στην πρωτη διπλανη και ενα touch στην φωτο του shortcut!

Μου εκανε εντυπωση και οι φωτογραφικες του δυνατοτητες.
Επισυναπτω και δυο δειγματα:

Εικόνα

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
GARAGE667

Αγορά HTC Desire

Δημοσίευση από GARAGE667 » 15 Δεκ 2010 23:58

Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος από αυτό το κινητό.Αλλά προσωπικά το μετάνιωσα που πήρα αυτό ενώ θα μπορουσα να είχα πάρει το iPhone. Το touch του όντως είναι πολύ καλό όπως και οι φωτογραφίες, όπως ανέφερε και ο korgr.

Δημήτρης

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Αγορά HTC Desire

Δημοσίευση από mechpanos » 16 Δεκ 2010 13:13

Τί είναι αυτό, android ή windows?
...
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Άβαταρ μέλους
Jimaek
Επικοινωνία:

Αγορά HTC Desire

Δημοσίευση από Jimaek » 16 Δεκ 2010 13:35

Android + HTC Sense

Πολύ καλό κινητό, δεν θα το άλλαζα με κανένα άλλο

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Αγορά HTC Desire

Δημοσίευση από korgr » 16 Δεκ 2010 14:27

mechpanos έγραψε:Τί είναι αυτό, android ή windows?
...
Android (just perfect)
Το ότι είχα στην κατοχή μου iphone επί 14 μήνες και συνεχίζω να υποστηρίζω τον συνδυασμό HTC Desire + Android τα λέει όλα!
Κατ΄αρχάς καταπληκτική διαχείριση μνήμης (σε αντίθεση με τα Win Mobile 6.1 που είχα δοκιμάσει παλιότερα).

Για μένα το Iphone OS και το Android έχοντας δυνατά και αδύνατα σημεία, το καθένα σε διαφορετικούς τομείς, κάπου κατατάσσονται ισάξια.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες