freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

To Fashinating είναι στον αέρα!

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [12 Μηνύματα]       Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 475
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
View users profile Visit posters website
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 13 Ιουλ 2010 23:03    Θέμα: To Fashinating είναι στον αέρα! Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μετά από μήνες προετοιμασίας, το Fashinating, δηλαδή ο Αλέξης, ο Πέτρος και η Μαριλού, βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσει ότι είναι στον αέρα! Fans – και μη – της μόδας, άντρες και γυναίκες, θα επιδοθούν σε ένα ατελείωτο διαδραστικό window shopping για να ανακαλύψουν απλά αυτό που τους αρέσει. Με μερικά κλικ, είτε στο Fashinating.com είτε στο Facebook app ( http://bit.ly/fbfashinating ) το σύστημα καταλαβαίνει το στυλ του χρήστη και φροντίζει να επιλέγει γιΆ αυτόν αντικείμενα, που του ταιριάζουν. Ρούχα, μαγιό, παπούτσια, αξεσουάρ, κοσμήματα, ρολόγια, γυαλιά και τσάντες από επιλεγμένα και γνωστά eshops του εξωτερικού «παρελαύνουν» μπροστά από την οθόνη σας για ενημερωθείτε για τις νέες αφίξεις, να δείτε εύκολα τις νέες τάσεις και, γιατί όχι, να τα αγοράσετε.

Εκτός από το window shopping, το Fashinating προσφέρεται για να τεστάρετε τις γνώσεις σας στη μόδα στο StyleIQ αλλά και για να ζητήσετε τις στιλιστικές συμβουλές άλλων χρηστών. Το μόνο, που έχετε να κάνετε, είναι να ανεβάσετε μερικές φωτογραφίες, δικές σας ή αντικειμένων, και να ζητήσετε τη γνώμη τους για το τι σας ταιριάζει. Τόσο απλά!

Στόχος είναι να εξυπηρετήσουμε τον κόσμο, που θέλει να βρίσκει γρήγορα και εύκολα αυτό που του αρέσει, αντί να σπαταλά χρόνο ψάχνοντας στα άπειρα eshops. Με λίγα λόγια, το Fashinating είναι μια διαδικτυακή έξυπνη «βιτρίνα» των eshops, που συγκεντρώνει τα προϊόντα και τα προβάλει στους χρήστες ανάλογα με το στυλ τους.

Το Fashinating σε αριθμούς:

· Πάνω από 20.000 προϊόντα

· Πάνω από 3.500 fashion brands

· 22 διαφορετικές κατηγορίες προϊόντων

· Προϊόντα από 20 eshops, μεταξύ των οποίων τα πολύ δημοφιλή Shopbop, French Connection and Farfetch

· Η χαμηλότερη τιμή προϊόντος είναι 2 ευρώ και η υψηλότερη 70.500 ευρώ!

Μερικές ακόμη πληροφορίες:

Βρισκόμαστε ακόμη σε δοκιμαστική λειτουργία (beta). Οι προτάσεις θα βελτιώνονται όσο περισσότεροι χρήστες μπαίνουν και σύντομα θα προστεθούν περισσότερα features και eshops!

Το Fashinating είναι η πρώτη ελληνική start up, που ασχολείται σε τέτοια έκταση, με τη μόδα και το online shopping και έχει στόχο την παγκόσμια αγορά. Τον Νοέμβριο του 2009, επιλέχθηκε για χρηματοδότηση από το Open Fund ως μία από τις τέσσερις πιο καινοτόμες start ups, ενώ μεταξύ των επενδυτών είναι ο Όμιλος Λυμπέρη και η Τράπεζα Πειραιώς.

Η ομάδα αποτελείται από τον Αλέξη Μπάλλα, τον Πέτρο Ζιώγα και τη Μαριλού Τζεμπελίκου.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο http://www.fashinating.com/about και για επιπλέον διευκρινίσεις, μπορείτε να μας στείλετε email στο contact[παπάκι]fashinating.com.

Facebook: http://bit.ly/fbfashinating
Twitter: twitter.com/Fashinating

Ευχαριστούμε,
Αλέξης, Πέτρος & Μαριλού

fashinating.com.png
 Description:
 Filesize:  10.73 KB
 Viewed:  5093 Time(s)

fashinating.com.png

Cypriot

Μέλος από: 20 Οκτ 2009

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 14 Ιουλ 2010 01:56    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Νομίζω πως είναι κάπως "foul" το ότι υπάρχει ΜΟΝΟ facebook link to facebook login
mapappado

Μέλος από: 28 Ιουν 2010

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 14 Ιουλ 2010 02:05    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Φαίνεται πολύ καλό project. Ξέρετε αν υπάρχει αντίστοιχο ξένο;
Haldol

Μέλος από: 01 Απρ 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 14 Ιουλ 2010 04:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δεν εντυπωσιάστηκα.

Πρώτα απ' όλα έχει παραγίνει το κακό με το Facebook link to Facebook. Θέλω να δώσω το φύλο μου και να λειτουργήσει έτσι. Αν για τον οποιοδήποτε λόγο «χρειάζεται» (που για τέτοιου είδους site δεν είναι απαραίτητο) να έχω λογαριασμό, να έχει δικό του μητρώο. Δε θέλω το Facebook από πίσω μου όπου κι αν είμαι στο διαδίκτυο.

Έπειτα... αρκετά αργή απόκριση. Ίσως να μπορούσα να το δικαιολογήσω ύστερα από αρκετά "Not my style", αλλά στην αρχή όπου εμφανίζει random προτάσεις όχι.

Αυτά τα ολίγα.
Connor MacLeod
Honorary Member

Μέλος από: 07 Φεβ 2005
Βοηθήματα: 11
Νέα: 16

Περιοχή: Μεσολόγγι έως το 2017
View users profile Send email to user Visit posters website
facebook linkedin twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 14 Ιουλ 2010 11:05    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Me too.
Αν δεν ειχε αυτο το Facebook link to Facebook login θα το δοκιμαζα

tribealex

Μέλος από: 24 Σεπ 2009

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 14 Ιουλ 2010 12:05    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλημέρα από τη Fashinating,

Ευχαριστούμε για το post!

Σύντομα δεν θα χρειάζεστε Facebook link to Facebook για να μπείτε, καθώς ετοιμάζουμε guest access, ενώ υπάρχουν σκέψεις και για άλλα 3rd party login .

Παρακαλώ μην ξεχνάτε πως είμαστε ακόμα σε beta και πολλές λειτουργίες είναι ακόμα υπό κατασκευή ή υπό δοκιμή.

Ευχαριστούμε,
Αλέξης
cdhyper
Literature Moderator

Μέλος από: 23 Ιουν 2001
Βοηθήματα: 4
Νέα: 4

Περιοχή: Φωτονερόπετρα
ΜήνυμαΣτις: 14 Ιουλ 2010 16:58    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλό αλλά αν βάζεις τις γυναίκες σε διαδικασία να σκέπτονται, το project έχει αποτύχει από χέρι I have an idea!

Cypriot

Μέλος από: 20 Οκτ 2009

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 15 Ιουλ 2010 01:10    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cdhyper ανέφερε:
Καλό αλλά αν βάζεις τις γυναίκες σε διαδικασία να σκέπτονται, το project έχει αποτύχει από χέρι I have an idea!

Καλό ε! Καλό ε!
joia

Μέλος από: 15 Σεπ 2005
Βοηθήματα: 1
Νέα: 1

blog picasa facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 22 Ιουλ 2010 00:03    Θέμα: Απο κάτι σκεπτόμενους Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Απο μερικούς σκεπτόμενους σαν και του λόγου σας σκέπτονται περισσότερο. Και για ενημέρωση οι γυναίκες δεν αγοράζουν αξεσουάρ ρούχα κλπ χωρίς να τα δοκιμάσουν. Εγώ πχ που κάνω εδώ και αρκετά χρόνια αγορές μέσω διαδικτύου αγοράζω μόνο λογισμικά , υπηρεσίες και εξαρτήματα για το PC. Στο fb δεν κλίκαρα ποτέ σε καμιά διαφήμιση.
korgr
Honorary Member

Μέλος από: 07 Οκτ 2008
Βοηθήματα: 5
Scripts: 2

Περιοχή: Corinth
View users profile
portfolio skype 
ΜήνυμαΣτις: 22 Ιουλ 2010 10:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εναν φιλοσοφο εχουμε που ειπε μια ακρως φιλοσοφημενη εκφραση και πεσατε να τον φατε?

Μέλος από: 15 Σεπ 2005
Βοηθήματα: 1
Νέα: 1

blog picasa facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 22 Ιουλ 2010 13:30    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Σε ένα ανδροκρατούμενο φόρουμ μάλλον μια φωνή από την αντίπερα όχθη δεν σημαίνει ότι πέσανε να τον φάνε
spiros81

Μέλος από: 24 Μαη 2005
Περιοχή: Utopia
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 22 Ιουλ 2010 14:17    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλή επιτυχία με το site σας καταρχήν. Να κάνω μία παρατήρηση. Στο about us στην ερώτηση "Is Fashinating addicting?" έχω την εντύπωση ότι θα έπρεπε να λεέι addictive και όχι addicting....Για ψάξτε το.

Τώρα είναι 03 Δεκ 2016 17:39 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites