freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Ανταλλαγή link με http://www.imode.gr

Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφήμιση & Προώθηση Ιστοσελίδων » Ανταλλαγή διαφήμισης, συνεργασίες
Moderators:  Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 2 [25 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: directoryανταλλαγήlink Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  1, 2 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
fAzer

Μέλος από: 15 Νοε 2009

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Αυγ 2010 00:04    Θέμα: Ανταλλαγή link με http://www.imode.gr
Περιγραφή θέματος: New Directory..
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πριν λίγο αξιοποίησα το domain imode.gr και το έκανα Directory. Εάν θέλει κάποιος να με βοηθήσει/να μου πεί ιδέες κ.λ.π. θα είμαι ευγνώμον!!
Το site έχει pagerank 6..
ZoiSpa

Μέλος από: 18 Αυγ 2010
Περιοχή: Αθήνα
View users profile Visit posters website
blog facebook deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 21 Αυγ 2010 12:07    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

έκανα εγγραφή...με κανενα μπανερακι θα παιξουμε να αποκτήσεις και λίγο χρώμα...?

projects: www.sdgrapsas.gr * www.spyropoulos-texnometal.gr * www.cosmoservice.gr * www.iatrikoprofil.gr * www.gamos-party.gr * www.feelcook.com * www.cindeco.com
fAzer

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 21 Αυγ 2010 15:13    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

banneraki τι εννοείτε? στην κεντρική σελίδα? αργότερα λεω να βάλω adsense..
Πάντως η λογική που το έστησα είναι:

- 24 Κατηγορίες, χωρίς υποκατηγορίες για να είναι το URL πιό μικρό {πχ http://www.imode.gr/Games/(Yourtitle) & όχι http://www.imode.gr/Games/FlashGames/(Yourtitle) κλπ κλπ} και να δίνει μεγαλύτερη βαρύτητα στο title & να εμφανίζεται σε καλύτερη θέση στις αναζητήσεις στο google. Επίσης για να μην "σκορπιστεί" το pagerank σε περισσότερες υποσελίδες (οι πρώτες είναι οι 24) και όταν βάλω κάποιο featured ή sponsored που θα μπεί στην πρώτη σελίδα να πάρει ένα καλό ψήφο για το pagerank.

- Αργότερα σκέφτομαι να φτιάξω πακέτα διαφήμισης απο 1ευρώ το μήνα για να έχω κάποια έσοδα για να διαφημίζω το site στο google και γω με τη σειρά μου και να στέλνω περισσότερους χρήστες στα site που θα καταχωρηθούν.

Μακάρι να μπορέσω να βοηθήσω sites που χρειάζονται χρήστες/πελάτες, αλλά και να βελτιώσουν το pagerank τους και να έχουν καλύτερη κατάταξη στα αποτελέσματα της google (αυτό εξαρτάται και κατά πολύ από το στήσιμο του site).

Εαν υπάρχουν διαφωνίες σε κάτι ή σε όλα θα ήθελα να διαβάσω και να μάθω.

Ευχαριστώ
ZoiSpa

blog facebook deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 21 Αυγ 2010 15:30    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Γνώμη μου είναι να βάλεις ελληνικά ονόματα στις κατηγορίες ή και ελληνικα ονόματα μιας και απευθύνεσαι στην ελληνική αγορά. Πρόσθεσε κανα widget είναι αδειο και αχρωμο...Δείχνει λειτουργικό πάντως

projects: www.sdgrapsas.gr * www.spyropoulos-texnometal.gr * www.cosmoservice.gr * www.iatrikoprofil.gr * www.gamos-party.gr * www.feelcook.com * www.cindeco.com
fAzer

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 21 Αυγ 2010 16:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ναι συμφωνώ..
Ευχαριστώ, τους άλλαξα τους τίτλους στα Ελληνικά, αλλά άφησα τα link όπως ήταν καθώς γίνονται περισσοτερες αναζητήσεις απ οτι είδα με αγγλικές λέξεις κλειδία
petsoukos

Μέλος από: 28 Αυγ 2009
Βοηθήματα: 2

Περιοχή: Καστοριά
twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 24 Αυγ 2010 10:23    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Θες να κάνουμε ανταλλαγή text link.

betamin.gr

EDIT: Βασικά άκυρο... δεν είδα ότι μπορώ να καταχωρήσω μόνος... σε τι κατηγορία πέφτει το site μου; Αθλητικά;

EDIT2: Έχω και μια πρόταση να κάνω. Το απαντητικό email κάντο στα Ελληνικά.

blog facebook deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 24 Αυγ 2010 10:54    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

αν ενα σαιτ, υπάγεται σε περισσότερες από μία κατηγορίες μπορεί να γινει διπλή ή και τριπλή καταχώρηση?

CyberCr33p
Honorary Member

Μέλος από: 06 Νοε 1999
Νέα: 1

blog portfolio facebook twitter skype 
ΜήνυμαΣτις: 24 Αυγ 2010 12:22    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το να ζητάει "ανταποδοτικό" link ενώ δεν είναι γνωστό νομίζω ότι δεν θα βοηθήσει στο να καταχωρηθούν σελίδες.

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Αυγ 2010 12:35    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Χαίρεται..ευχαριστώ για τις απαντήσεις..
-Θα τα γράψω και στα ελληνικά αυτά τα κείμενα αργότερα..
-Για προσθήκη σε περισσότερες απο 1 κατηγορίες...θέλει λίγο σκέψη..
-Η λογική μου πάνω στο θέμα είναι οτι κάνεις καταχώρηση σε ενα directory για να βελτιώσεις το pagerank σου κυρίως.. εαν μια σελίδα έχει pagerank 5 και 5.000 links νομίζω άδικα θα καταχωρηθέις καθώς θα "μοιράζει θετικές ψήφους" σε 5.000 sites και το pagerank μοιράζεται.
Ας είναι λίγα τα site για να έχουν ένα ποιοτικό backlink.

Μπορεί και όλα αυτά να είναι λάθος, μόνο η google ξέρει
free3yourmind
Honorary Member

Μέλος από: 29 Μαη 2008
Περιοχή: Minsk, Belarus
flickr 
ΜήνυμαΣτις: 24 Αυγ 2010 14:15    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

το backlink που λες θα ειναι ανταποδωτικο και αυτο δεν μετραει τοσο πολυ για τον γοογλη, αυτα που μετρανε ειναι τα one-way links

για μενα θεωρω οτι θα πρεπει να βαλεις την επιλογη καταχωρησης χωρις ανταποδωτικο link, διαφορετικα δεν θα εχει μεγαλη εκταση το directory και οπως ειπα δεν θα βοηθαει και πολυ τις αλλες σελιδες (αφου θα ειναι ανταποδωτικα τα links)

Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.
http://www.traveling.gr
fAzer

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Αυγ 2010 15:32    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εχω ξανα διαβάσει κάτι τέτοιο, αλλά αυτό είναι σχετικό..
αν το αφήσω ελεύθερο ναι μεν μπορεί να γεμίζει με καταχωρήσεις αλλά δε θα έχω links προς το site μου που σημαίνει πως θα πέσει το pagerank του, + οτι θα έχει πολλά links που θα μοιράζονται ένα μέρος από αυτό..
Νομίζω έτσι δεν κερδιζεις και εαν είναι έτσι, οτι δηλαδή τα ανταποδωτικα links δεν "μετράνε και τόσο" στον κύριο γουγλη) νομίζω οτι και πάλι "μετράνε" περισσότερο απ οτι στην πρώτη περίπτωση..
Βασικά εαν τα 2 site έχουν το ίδιο pagerank, τότε μάλλον δε θα μετράει και τόσο το ανταποδωτικο link.
Τι λέτε εσείς?
free3yourmind
Honorary Member

flickr 
ΜήνυμαΣτις: 24 Αυγ 2010 17:00    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

γενικα το ανταποδωτικο link δεν μετραει γιατι δεν ειναι "φυσικο"..φαντασου ποια η πιθανοτητα μεσα σε δισεκατομυρρια σελιδες να βρεθουν δυο σελιδες που να εχουν φυσικο (πραγματικο) link η μια προς την αλλη...σχεδον μηδενικη.

Παραδειγμα απο τον πραγματικο κοσμο..στο αρθρο καποιας εφημεριδας ο συντακτης αναφαιρει σαν πηγη του το πρακτορειο reuters, ποια η πιθανοτητα το πρακτορειο reuters να αναφαιρει επισης την συγκεκριμενη εφημεριδα και μαλιστα στην ιδια χρονικη περιοδο?

Αυτα ο γοογλης τα παιρνει υποψη του και αυτος ειναι και ο λογος που τον καθιστα την κυριαρχη μηχανη αναζητησης παγκοσμιως.

Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.
petsoukos

Μέλος από: 28 Αυγ 2009
Βοηθήματα: 2

Περιοχή: Καστοριά
twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 24 Αυγ 2010 18:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Έχω λάθος στον τίτλο... για το Betamin. Στο τέλος είναι Beting και θέλει Betting με 2 t. Πως το αλλάζω;

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Αυγ 2010 23:27    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εντάξει free3yourmind δεκτό αυτό..αλλά δεν το συγκεκριμένο θέμα που είναι directory το site..ποιό το νόημα να μοιράσεις 10-100-1000 links και 1way εαν δεν έχεις pagerank? Ίσως έχει και αρνητικά αποτελέσματα κάτι τέτοιο..
Και πως θα ανεβάσεις το pagerank εάν δεν υπάρχουν link προς την σελίδα σου?

petsoukos: Για να μπορείς να διαχειρίζεσαι την/τις καταχωρήσεις σου πρέπει να έχεις δημιουργήσει account και μετά κάνοντας log in να στείλεις αίτημα κατοχύρωσης.. Μην στεναχωριέσαι όμως το διόρθωσα.. Θα έτοιμάσω σιγά σιγά και ένα faq
Πάντως εάν θελήσεις κάποια στιγμή να φτίαξεις account πες μου για να το συνδέσω με την καταχώρηση betamin
free3yourmind
Honorary Member

flickr 
ΜήνυμαΣτις: 24 Αυγ 2010 23:42    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ευτηχως δεν ειναι το PR που παιζει ρολο για την ποιοτητα ενος link...μπορω να σου δωσω πολλα παραδειγματα ιστοσελιδων με PR0 που βγαινουν στην πρωτη θεση του Google σε ανταγωνιστικα keywords...ξεχνα το PR.

Αν εχεις ενα link απο μια σελιδα με PR7 που να πουλαει θερμοσιφωνες και να ειναι ασχετο με το περιεχομενο της δικης σου σελιδας και ενα αλλο απο μια σελιδα με PR1 που να ειναι απολυτα σχετικο με την σελιδα σου αυτο με το PR1 θα μετρηση κατα πολυ περισσοτερο σε σχεση με το PR7

Κανε το directory σου να περιεχει μονο ποιοτηκες σελιδες χρησιμες προς τους επισκεπτες, δηλαδη ριχνε ban σε spam σελιδες και σελιδες χωρις περιεχομενο και θα δεις τι καλα που θα πας..δηλαδη γινε το ελληνικο dmoz

Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 2 [25 Μηνύματα] Σελίδα:  1, 2 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφήμιση & Προώθηση Ιστοσελίδων » Ανταλλαγή διαφήμισης, συνεργασίες

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
E-prosfores.eu - Αναζητούμε ανταλλαγή links με αλλά sites! 0 TeoKanistras 13 Ιουν 2016 04:04
TeoKanistras Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Aggelia.eu - Ανταλλαγή links 0 vassilism 09 Ιαν 2016 13:07
vassilism Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Ανταλλαγή μπάνερ ή λινκ με το votana-elaia.gr 0 xarisd 05 Μαρ 2015 18:53
xarisd Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Ανταλλαγή banner για ιστοσελίδες τεχνολογικού περιεχομένου 0 tablets-greece 30 Ιαν 2015 09:31
tablets-greece Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Ανταλλαγή banner σε blog 0 Peruvian 06 Ιαν 2015 14:52
Peruvian Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 10 Δεκ 2016 08:54 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites