Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Adsense σε RSS και στο youtube

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: Super-Moderators, WebDev Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Nik0s21

Δημοσίευση από Nik0s21 » 31 Αύγ 2010 15:02

Έχω παρατηρήσει τα εξής

Σε αναρτησεις μεσω RSS- google reader ενω παταω να δω κανονικα τις αναρτησεις απο το google reader (χωρις να ανοιγω ολη την αναρτηση απο το site/blog που την εχει) μου βγαζει και διαφημισεις adsense.

Όπως και οταν βλεπω video στο youtube μου βγαζει παλι adsense.

Αυτα, τα οριζει κανεις? Ποιος πληρωνεται και πως γινεται να βαλεις?

ευχαριστώ.

DjChris

Δημοσίευση από DjChris » 01 Σεπ 2010 09:14

Εάν διαθέτης λογαριασμό στο adsense τότε μέσα από τις ρυθμίσεις του www.google.com/adsense μπορείς να βάλεις διαφημίσεις και στο RSS του blog σου. Συγκεκριμένα πας στο "Ρυθμίσεις AdSense" και αμέσως μετά "AdSense για Ροές Δεδομένων". Στο Youtube τώρα νομίζω τα χρήματα μοιράζονται δια τρία στον δημιουργό του video, τον publisher και την google.
Ελπίζω να βοήθησα. :wink:

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 01 Σεπ 2010 14:10

Όσο αφορά το Youtube, δεν είναι διαθέσιμη στην χώρα μας η επιλογή να βάλουμε Adsense.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 06 Σεπ 2010 17:19

και θέλει και πολλά views στα video σου για να μπορείς να βάλεις, καθώς και να είναι πρωτότυπα video.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 07 Σεπ 2010 00:21

cordis έγραψε:και θέλει και πολλά views στα video σου για να μπορείς να βάλεις, καθώς και να είναι πρωτότυπα video.
ναι σωστά. Και νομίζω ότι ο λογαριασμός πρέπει να έχει τουλάχιστον 2000 SUbscribers και κάθε βίντεο πάνω από 1000+ views και το channel να έχει 10000 views....
σωστά;
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες