Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Φορητοτητα για βελτιωση επιδοτησης

Απόψεις, σχόλια και συζητήσεις για τις προσφερόμενες υπηρεσίες και τις συσκευές.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
krocrus

Δημοσίευση από krocrus » 07 Σεπ 2010 04:44

Γεια σας και καλωσηρθα στο forum :kaloe: :kaloe:
Αρχιζουμε ατευθειαν με ερωτηση.

Εχω cosmote. Επειδη η επιδοτηση ηταν για τα μπαζα πηγα στη wind για να εκβιασω ουσιαστικα την cosmote να μου δωσει καλυτερη επιδοτηση.

Φοβαμαι ομως μην εκανα πατατα.
Στη wind υπεγραψα το παρακατω εγγραφο:

http://www.wind.com.gr/Images/Kiniti-%2 ... VISED.aspx

και μαλιστα μου εδωσαν ηδη και τις καρτες sim. Η ενεργοποιηση βεβαια μου ειπαν θα γινει σε 15 μερες περιπου.

Το θεμα ειναι πως μετα βρηκα ενα φιλο μου που ειχε κανει το ιδιο (και τελικα πηρε καλυτερη επιδοτηση απο cosmote) και μου ειπε πως οταν αυτος πηγε στη wind για να κανει φορητοτητα οχι μονο δεν του εδωσαν καρτα sim αλλα δεν υπογραψε και τιποτα!!!!!

Μηπως εκανα λαλακια και με δεσμευει τωρα αυτο το εγγραφο και δεν μπορω να γυρισω cosmote αν μου κανουν καλυτερη προσφορα? Επισης ο φιλος μου μου ειπε πως οταν τον πηρε τηλεφωνο η cosmote τον ρωτησαν αν ειχε υπογραψει τιποτα. Εμενα μου φανηκε λογικο πως πρεπει να υπογραψω κατι και δεν το πολυσκεφθηκα.

Τι παιζει τελικα ρε παιδια? Θα εχω καποιο προβλημα που το υπεγραψα αυτο αν θελησω να ξαναγυρισω cosmote?

krocrus

Δημοσίευση από krocrus » 07 Σεπ 2010 13:06

EneMe έγραψε:Την υπογραφή σου και το πουλί σου... :hammer:
Φιλε αυτο το λες απλως για να κανεις πλακα ή οντως γνωριζεις πως με αυτο που υπεγραψα υπαρχει προβλημα?
Γιατι σημερα που με πηρε τηλ η cosmote τους ειπα για αυτο που υπεγραψα και μου ειπαν πως αν αυτο που υπεγραψα ειναι Αιτηση Συνδεσης (Αυτο ειναι) και οχι συμβολαιο δεν υπαρχει προβλημα.

Καλη η πλακα αλλα μερικες φορες να δινουμε και καμια απαντηση σε αυτο που ρωταει καποιος...

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 07 Σεπ 2010 13:37

mia chara sou apantise... den ksereis ti ipograpses... rotises.... pires apantisi... kai tin diplotsekares gia na vreis tin "pragmatiki alitheia to fos to alithino"...

case solved...
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Panagioths

Δημοσίευση από Panagioths » 07 Σεπ 2010 15:07

Ακόμα και κάρτα σιμ να πάρεις και να έχεις υπογράψει μπορείς να ακυρώσεις την φορητότητα ακόμα και την ημέρα της υλοποίησής της. Αλλά για να είσαι σίγουρος οτι δεν θα γίνει κανένα λάθος καλό είναι να την ακυρώσεις γραπτώς και να το επιβεβαιώσεις τηλεφωνικά τουλάχιστον μια μέρα πριν και να ενημερώσεις και τον παλαιό πάροχο ώστε να μην αφήσει τη γραμμή.

Δύσκολη η εποχή για τους εκβιασμούς. Ό,τι έγινε έγινε μέχρι τον 15υγουστο. Τώρα πια το καρτέλ άλλαξε πολιτική και δεν δίνουν τα τρελά λεφτά που έδιναν παλιά... :-)

krocrus

Δημοσίευση από krocrus » 07 Σεπ 2010 15:32

KGP έγραψε:mia chara sou apantise... den ksereis ti ipograpses... rotises.... pires apantisi... kai tin diplotsekares gia na vreis tin "pragmatiki alitheia to fos to alithino"...

case solved...
Ναι μια χαρα μου απαντησε. Μου ελυσε καθε απορια!!!

Παναγιωτη σε ευχαριστω για την δικη σου απαντηση. Τους αλλους δυο για τον χρονο που σπαταλησαν να κανουν πλακιτσα...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες