freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Το ανέκδοτο της ημέρας στην ιστοσελίδα σας

Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Σας παρουσιάζω την σελίδα μου
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [10 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: ιστοσελίδαΑνέκδοτο Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
fAzer

Μέλος από: 15 Νοε 2009

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 07 Σεπ 2010 16:09    Θέμα: Το ανέκδοτο της ημέρας στην ιστοσελίδα σας
Περιγραφή θέματος: Κάθε μέρα ένα ανέκδοτο..
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ένα δωρεάν widget για την ιστοσελίδα σας, όπου εμφανίζει κάθε μέρα ένα ανέκδοτο!
Δυνατότητα επιλογής διαστάσεων, φόντου, γραμματοσειράς, κ.λ.π. ώστε να προσαρμοστεί άριστα στην ιστοσελίδα σας.

URL: http://www.e-jokes.gr/customizer.php

Επιστρέψτε μου να γνωρίζω την γνώμη σας και τυχόν απορίες..
Ευχαριστώ!
fiskilis
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 08 Σεπ 2010 00:05    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ωραιο!
το εβαλα εδω

http://joke.bestatweb.net/

Script Master

Μέλος από: 30 Νοε 2004
Βοηθήματα: 17
Scripts: 6

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Σεπ 2010 15:02    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

gia pio logo na valo ena script sthn selida mou to opoio dinei miso anekdoto kai anagkazei ton episkepth mou na afhsei thn selida mou kai na paei sthn dikh sou? mhpos na edines oloklhro to anekdoto kai apo kato na edines to link tou site sou?

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Σεπ 2010 21:08    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Nice fisiklis...

Δεν είναι έτσι φίλε μου.. στο τέλος θα δεις μία επιλογή που λέει:

"Μέγιστος Αριθμός Χαρακτήρων που εμφανίζονται στο ανέκδοτο"

Εάν έχεις 15 θα εμφανίζει 1 λέξη... Εάν θέλεις να είσαι σίγουρος ότι θα εμφανίζεται ολόκληρο (γιατί κάθε μέρα αλλάζει το ανέκδοτο και εάν σήμερα περιέχει 50 χαρακτήρες, το αυριανό μπορεί να περιέχει 500) βάλε σε αυτή την επιλογή: 2000, 3000, 4000, ότι θες..
Αλλά θα παίζει πολύ το height ανάλογα με το πόσο μεγάλο είναι το ανέκδοτο..

Ενώ εάν θέλεις να έχεις ένα table με ένα maximum height το περιορίζεις σε 200-300-400 χαρακτήρες.

Τώρα εάν το ουσιαστικό πρόβλημα είναι ότι δεν αρέσει αυτή η ιδέα, εντάξει, δεκτό

Ευχαριστώ
EneMe
Super Moderator

Μέλος από: 09 Ιουλ 2002
Βοηθήματα: 10
Νέα: 11

Περιοχή: Στα όρη, στα άγρια βουνά, μέσα στα κοσμικά χιόνια!
View users profile Visit posters website
blog deviantART twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 08 Σεπ 2010 21:20    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πάντως με 1000, 1500, 2000 χαρακτήρες που δοκίμασα, δεν μου έδωσε προεπισκόπηση πλαισίου (με firefox, αν παίζει ρόλο).

Δεν ξέρω αν ειναι bug της προεπισκόπησης ή παίζει να είναι bug και του τελικού προϊόντος που σερβίρεται...

Θα ήθελα να μου λύσεις την απορία αν γίνεται, γιατί με ενδιαφέρει σαν υπηρεσία αν είναι να έχω ολόκληρο το ανέκδοτο.

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Σεπ 2010 22:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Όχι δεν παίζει ρόλο ο browser

Όντως.. είχε ένα μικρό bug που διορθώθηκε..

Από την επιλογή "Μέγιστος Αριθμός Χαρακτήρων που εμφανίζονται στο ανέκδοτο" μπορείτε να ρυθμίσετε να εμφανίζεται ολόκληρο το ανέκδοτο βάζοντας ένα μεγάλο νούμερο ( 6000 )
fAzer

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 12 Σεπ 2010 12:33    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Από σήμερα και εορτολόγιο με πολλές δυνατότητες προσαρμογής, ώστε να ταιριάξει στην ιστοσελίδα σας.
Φτιάξτε το style που θέλετε εύκολα και γρήγορα.
EneMe
Super Moderator

ΜήνυμαΣτις: 14 Νοε 2010 13:36    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Τα ανέκδοτα δεν παίζουν πλέον για μεγάλο αριθμό χαρακτήρων...

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 14 Νοε 2010 18:38    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Υπήρχε ένα πρόβλημα όταν υπήρχε στο ανέκδοτο ο χαρακτήρας " ' " τώρα είναι οκ.. Ευχαριστώ
EneMe
Super Moderator

ΜήνυμαΣτις: 14 Νοε 2010 20:35    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

thanx!

Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [10 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Σας παρουσιάζω την σελίδα μου

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
www.vthis.gr Νέα ιστοσελίδα 0 pcbmaniac 01 Ιαν 2016 09:35
pcbmaniac Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Domain Name Deals - dnd.gr 0 webdevgr 14 Σεπ 2015 09:03
webdevgr Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 08 Δεκ 2016 16:17 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites