freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Αγορα σκουπας - robot.

Forum index » Διάφορα » Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [13 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: Αγοράrobot Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
Connor MacLeod
Honorary Member

Μέλος από: 07 Φεβ 2005
Βοηθήματα: 11
Νέα: 15

Περιοχή: Μεσολόγγι έως το 2014
View users profile Send email to user Visit posters website
facebook twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 11 Ιουλ 2011 16:25    Θέμα: Αγορα σκουπας - robot. Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Λεω να παρω μια σκουπα που σκουπίζει μονη της.

Δυο "φθηνές" βρήκα μια Samsung και μια iRobot:
http://www.pixmania.gr/gr/gr/06186574/art/samsung/Ηλεκτρικη-σκουπα-...vibot-sr8845.html
http://www.pixmania.gr/gr/gr/06023975/art/i-robot/Ηλεκτρικη-σκουπα-...omba-534-pet.html

Εχει κανεις καποια εμπειρια με καμια απο αυτες ή αλλο Ρομποτακι?

adiaforosgr

Μέλος από: 19 Ιουλ 2004

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 11 Ιουλ 2011 16:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Σε όσους είπα ότι ήθελα κι εγώ τέτοια σκούπα με κορόιδευαν. Μακάρι να κάνει όντως δουλειά να τσιμπήσω κι εγώ μία.

Μέλος από: 07 Φεβ 2005
Βοηθήματα: 11

Περιοχή: Μεσολόγγι έως το 2014
facebook twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 11 Ιουλ 2011 16:53    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Απο τι διαβαζω σε forums και review, αλλοι λενε οτι δουλευουν σωστα και καθαριζουν οκ, αλλοι λενε καποια αρνητικά τυπου κολαει σε μερικα σημεία, δεν γυρνάει μονο του στην βαση για φόρτιση...

το θεμα ειναι να δωσεις 400 ευρωπουλα, αλλα να σε κανει την δουλεια, και να κρατήσει 3-4 χρονια. Αν ειναι καθε 6μηνο να αλλαζω ανταλακτηκα και να πληρωσω αλη μια σκουπα τι καταλαβα.

Και απο οσο διαβαζω και η σμσουνγκ και η irobot, δινουν στην μπαταρια εγγύηση για 6μηνες. οχι για 12...

Figaro
Honorary Member

Μέλος από: 08 Φεβ 2004
Βοηθήματα: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 11 Ιουλ 2011 19:10    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μερικά video που είδα τώρα στο youtube...

1. δε πάει κοντά στις γωνίες
2. δεν σκουπίζει στις άκρες απο τα έπιπλα
3. σκάλες... με τίποτα
4. κάτω απο ορισμένα έπιπλα δε χωράει...

τζάμπα λεφτά μου φένετε ...
Zizo
Honorary Member

Μέλος από: 29 Οκτ 2006
Βοηθήματα: 2

View users profile
deviantART facebook deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 11 Ιουλ 2011 20:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Και γω θα γούσταρα αλλά δεν το σκέφτομαι.
Όσο για την γνώμη μου φαντάζομαι πως αν έχεις ξύλο, χαλί, μάρμαρο, χαλί, ξύλο... ίσως σε κάποια φάση η σκούπα να φοβάται να ανέβει και να κατέβει το χαλί... και σίγουρα τρίχες και σκόνες θα βρεις κοντά σε έπιπλα και όπως ακούω δεν πάει κοντά.

Σαν ένα άτομο που ζω εδώ δεν θα έδινα τόσα λεφτά για κάτι που μου παίρνει 10 λεπτά να το κάνω.

Ρομπότ που μου αδειάζει το τασάκι, κρατάει το ρόφημα κρύο/ζεστό, καθαρίζει την οθόνη μου και κάτω απτην καρέκλα του pc.. δεν λέω, καλή φάση.

Πάντως αν έχεις μικρό σπίτι με πολλά μπιχλιμπίδια δεν νομίζω να λέει.

What you waiting for?
fiskilis
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2003

Περιοχή: Athens
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 12 Ιουλ 2011 14:01    Θέμα: Re: Αγορα σκουπας - robot. Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Connor MacLeod ανέφερε:
Λεω να παρω μια σκουπα που σκουπίζει μονη της.

καλα μιλαμε ειναι ωραια περιπτωση
αρκει να μην βρει κανα τσουρεκ στο δρομο του η καμια μπαμια και γινει σουσουρο στο cloud του!!

gvard
Honorary Member

Μέλος από: 16 Μαη 2002
Περιοχή: Τραχανοπλαγιά
facebook 
ΜήνυμαΣτις: 12 Ιουλ 2011 16:05    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλησπέρα,

Ο αδελφός της γυναίκας μου έχει μία σκούπα (irobot roomba http://www.irobot.com/) με την οποία εδώ και 2 χρόνια είναι ικανοποιημένος. Η σκούπα από ένα σημείο και μετά κάνει χαρτογράφηση του χώρου και μόλις τελειώνει γυρνάει μόνη της στη βάση της για φόρτιση. Την είχε πάρει 400 ευρώ πριν 2 χρόνια, τώρα ίσως να έχει πέσει.

1host

Μέλος από: 30 Αυγ 2008

Περιοχή: Thessaloniki
ΜήνυμαΣτις: 12 Ιουλ 2011 19:18    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Έχω ένα ανάλογο ρομποτάκι για τη πισίνα - δουλεύει μια χαρά, με ανίχνευση τοίχου κτλ.
Υποθέτω ότι και οι κανονικές σκούπες θα δουλεύουν και αυτές μια χαρά.
Μόνο να τεστάρεις την ικανότητα ανίχνευσης αντικειμένων - δε θα ήθελες να σου σπάσει κάποιο φωτιστικό π.χ.!

Μέλος από: 16 Μαη 2012

ΜήνυμαΣτις: 16 Μαη 2012 15:39    Θέμα:
Περιγραφή θέματος: Αγορα σκουπας - robot.
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Η irobot έχει αρκετά προβλήματα after sales και οι πελάτες της έχουν αρκετά θέματα.
Θα έλεγα να περιμένεις λίγο ακόμα πριν αγοράσεις τέτοια σκούπα.
Σχετικά με τα robot πισίνας γνωρίζω ένα που λέγεται Pool Boy, αλλά δυστυχώς εγώ δεν έχω πισίνα...

Μέλος από: 18 Ιουλ 2012

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 18 Ιουλ 2012 15:19    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Σκούπα –robot πίρε ενός φίλος μου και τζάμπα λεφτά. Μικρή μπαταρία , ρουφά μόνο χονδρά και μπερδεύεται για να πάει στη θέση της. Εγώ πήρα την AQUA VIVA. Είναι μικρή, όμορφη πολύ δυνατή και με νερό και με εγγύηση εφόρου ζωής .
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 93
Νέα: 345
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 24 Ιουλ 2012 20:18    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

είπε ο εργαζόμενος στην AQUA VIVA...

Spyrostagas
Honorary Member

Μέλος από: 04 Νοε 2009
Βοηθήματα: 2

Περιοχή: Αμπελόκηποι / Αθήνα
myspace facebook hi5 sync twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 25 Ιουλ 2012 00:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

βασικα με βαση το ονομα που το εγραψε ο χρηστης και τα στοιχεια της εν λογω εταιριας εχω την εντυπωση οτι δεν το ειπε εργαζομενος αλλα ο ιδιος ο διευθυντης...
παντως εχει Ατοκες ''Δώσεις'' οπως γραφει... το θεμα ειναι τι ''δόσεις'' θα δώσεις...

Παντως γενικα συμφερει σκουπα ρομποτ η καλυτερα με την παραδοσιακή σκούπα;

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 93
Νέα: 345
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 26 Ιουλ 2012 15:49    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

το καλύτερο είναι να παντρευτείς και να πάρεις και μια υπηρέτρια να σου το καθαρίζει...

Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [13 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Διάφορα » Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
αγορα απο το εξωτερικο...και στην γωνια το τελωνειο... 5 devilfw 06 Αυγ 2014 19:31
LukePapa Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Αγορα κρανους FULL-FACE μέχρι 200 Ευρώ 21 greeky 10 Ιαν 2014 12:07
EneMe Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 31 Οκτ 2014 19:02 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites