freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Σύνδεση Virtuemart με την Εμπορική τράπεζα δωρεαν;

Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Joomla! » Joomla! και Virtuemart
Moderators:  PHP Moderators, Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [6 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: δωρεάντράπεζα Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
Cmg__

Μέλος από: 29 Μαρ 2005
Βοηθήματα: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 13 Ιουλ 2011 17:13    Θέμα: Σύνδεση Virtuemart με την Εμπορική τράπεζα δωρεαν;
Περιγραφή θέματος: Need help!
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλησπέρα,

είμαι admin σε ένα μικρό eshop σε Joomla+ Virtuemart και θέλουμε να προσθέσουμε ηλεκτρονικό τρόπο πληρωμής μέσω της ασφαλούς πλατφόρμας της Εμπορικής Τράπεζας.

Μετά από επικοινωνία με το τεχνικό τμήμα της Εμπορικής (πολύ εξυπηρετικοί) μου έστειλαν ένα starting point εγχειρίδιο, και ένα πλήρες τεχνικό οδηγό για την εγκατάσταση της σύνδεσης.

Δυστυχώς εγώ δεν το έχω πολύ να το κάνω μόνος μου και η μόνη αυτοματοποιημένη λύση που βρήκα κοστίζει 56 ευρώ.

Αν κάποιος έχει σχετική εμπειρία ή ξέρει κάποιο πιο γενικευμένο, φθηνοτερο, ή και δωρεάν module πααρακαλώ να βοηθήσει!!!!!!!!!!! ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work
Croc

Μέλος από: 18 Μαρ 2006
Περιοχή: Volos
View users profile Send email to user Visit posters website
blog twitter skype 
ΜήνυμαΣτις: 17 Ιουλ 2011 20:18    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Υποτίθεται ότι αυτό θα το κάνεις για να διευκολύνεις του πελάτες σου και να βελτιστοποιήσεις τις υπηρεσίες / δυνατότητες του eshop. Το κόστος είναι μικρο και σίγουρα θα το αποσοβήσεις γρήγορα.

Όταν πρόκειται για δουλεία θα πρέπει καμιά φορά να παραμερίζεις το κόστος και να κοιτάς τα οφέλη

eridanus

Μέλος από: 27 Ιουν 2006

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Ιουλ 2011 18:00    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Γεια σου φίλτατε Croc!!!

Cmg__ , πολύ σωστά μιλάει ο Croc. Το ίντερνετ έχει λεφτά να σου δώσει αλλά δεν χαρίζει λεφτά.
Εάν θέλεις λοιπόν να πάρεις τα οφέλη του, επένδυσε σωστά τον χρόνο σου και τα χρήματα σου.

Γιατί άραγε αυτός που έφτιαξε το module των 56 ευρώ που αναφέρεις να στο χαρίσει?
Για την ψυχή της μάνας του ή στο όνομα του open source?

Μέλος από: 29 Μαρ 2005
Βοηθήματα: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Αυγ 2011 11:45    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

να πληρωθεί ο άνθρωπος.
αλλα για να μιλάω για πόνο των 56 ευρώ φαντάσου μπάτζετ.
ασε που και αυτός κάπως το έμαθε και το έφτιαξε. Δηλαδή επειδή δούλεψε για το Module θα κρατήσουμε τον τρόπο κρυφό? μέχρι να το μάθουμε εμείς αυτός θα έχει φτάσει σε next level οπότε μην στεναχωριέστε για τον creator. Ή μήπως δεν στεναχωριέστε για αυτόν..
adiaforosgr

Μέλος από: 19 Ιουλ 2004

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 02 Αυγ 2011 22:03    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Cmg__ αν το κατάστημα σου το βλέπεις σοβαρά τότε τα 56 ευρώ δεν είναι μεγάλο κόστος, αν σκεφτείς πως εσύ υπάρχει περίπτωση να ξοδέψεις εργατοώρες ενός μηνός και να μην το καταφέρεις (δεν ξέρω το επίπεδο σου) - τότε ποιο θα είναι το πραγματικό κόστος του module;

Μέλος από: 22 Ιαν 2008
Περιοχή: Athens
View users profile Visit posters website
deviantART twitter friendfeed deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 30 Αυγ 2011 18:02    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Cmg__ ανέφερε:
να πληρωθεί ο άνθρωπος.
αλλα για να μιλάω για πόνο των 56 ευρώ φαντάσου μπάτζετ.
ασε που και αυτός κάπως το έμαθε και το έφτιαξε. Δηλαδή επειδή δούλεψε για το Module θα κρατήσουμε τον τρόπο κρυφό? μέχρι να το μάθουμε εμείς αυτός θα έχει φτάσει σε next level οπότε μην στεναχωριέστε για τον creator. Ή μήπως δεν στεναχωριέστε για αυτόν..

Όλα μαθαίνονται να ζητήσεις από την εμπορική το manual για να σου δώσει τις εντολές για να φτιάξεις το ίδιο αν δεν έχεις σχέση με την php θα σου πάρει πάνω από ένα μηνα μην σου πω ότι δεν θα το φτιάξεις και καθόλου. Επειδή τυχαίνει να είμαι συνάδελφος του modulesoft.eu έχει φτιάξει πολύ καλά component και συνδέσεις με τις τράπεζες αλλα το παιδί θα σε βοηθήσει και σε ότι πρόβλημα συνδέσεις έχεις εσύ και αν δεν μπορείς να το σεταρεις. Οποτε αν βάλεις και το module που έχει καθίσει πολλές ώρες να το φτιάξει και αν βάλεις και το support που θα χρειαστεί τα 56 ευρώ είναι πολύ λίγα.

Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Joomla! » Joomla! και Virtuemart

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Δημοσκόπηση Multi ventor store με virtuemart ? 2 blademyc 30 Οκτ 2014 22:31
blademyc Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Εφαρμογή για virtuemart 2.6.2 και Joomla 2.5.20 2 popismile 24 Ιουλ 2014 11:27
popismile Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Σύνδεση eshop virtuemart με paypal account 0 el02154 19 Ιουλ 2013 13:04
el02154 Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Joomla & Virtuemart Undercover 0 el02154 15 Απρ 2013 13:28
el02154 Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
K2 και Virtuemart 2 Deletedsin 11 Φεβ 2013 19:01
Deletedsin Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος