freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Ποιας εταιριας Laptop προτιματε;

Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Φορητοί Υπολογιστές
Moderators:  Software & Hardware Moderators, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 2 [22 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: laptop Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  1, 2 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
babist

Μέλος από: 15 Οκτ 2009

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 23 Ιαν 2012 14:22    Θέμα: Ποιας εταιριας Laptop προτιματε; Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ποιας εταιριας Laptop προτιματε?και γιατι?
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 93
Νέα: 347
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
View users profile Visit posters website
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 23 Ιαν 2012 14:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

dell link to dell γιατί παίρνεις ότι αγοράζεις και έχει και support.

hitca
Honorary Member

Μέλος από: 13 Ιουν 2010
Περιοχή: Brussels
blog facebook deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 23 Ιαν 2012 14:50    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Προσωπικά δίνω σημασία στα τεχνικά χαρακτηριστικά των laptops, χωρίς να εξαιρώ την ποιότητα συναρμολόγησης και όλα αυτά σε σχέση με την τιμή τους.
Η εταιρία και ο πωλητής έχει σημασία για το επίπεδο εξυπηρέτησης και service που παρέχει στούς πελάτες τους.
Γενικά μιλώντας η DELL link to DELL είναι καλή εταιρία και κατασκευάζει πολύ καλά μηχανήματα με καλές εγγυήσεις. Ειδικά η σειρά Alienware είναι κορυφαία.
Acer, Lenovo και Asus επίσης είναι πολύ δυνατές εταιρίες του χώρου με πολλά καλά και υπερσύγχρονα μοντέλα.
Η HEWLETT PACKARD έχει μοντέλα για όλα τα γούστα και σε μεγάλο εύρος τιμών και προδιαγραφών.
Η Apple είναι ξεχωριστή περίπτωση νομίζω και φυσικά αξίζει να αναφερθεί για τα προϊόντα της.

fiskilis
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 23 Ιαν 2012 15:17    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cordis ανέφερε:
dell γιατί παίρνεις ότι αγοράζεις και έχει και support.

+2 δηλαδη εχω 2 απο δαυτα! ενα 8" και ενα 10" το δε 8αρι εφτασαν να ερθουν στο σπιτι μου και να του αλλαξουν flash disc καθως απο λαθος τους ειχαν αργησει να το παραλαβουν παλι απο το σπιτι μου!

και εχω ακομα αυτο εδω και κανοντας του μια απλη αναβαθμιση στην μνημη ειναι σφαιρατο!

gvre

Μέλος από: 14 Οκτ 2010
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
ΜήνυμαΣτις: 23 Ιαν 2012 15:23    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

dell link to dell

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 23 Ιαν 2012 19:38    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Βασικα σας ρωτησα γτ ειμαι αναμεσα σε HP και sony link to sony vaio(εχουν σχεδον τα ιδια χαρακτηριστικα),απλα εχω ακουση λιγο κακα λογια για τα HP οπως οτι ανεβαζουν θερμοκρασια,

Υ.Γ:Γινεται αναβαθμισεις σε laptop?(ειμαι γενικα πισω στα λαπτοπ απο γνωσεις)
babist

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 23 Ιαν 2012 19:42    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2:http://www.plaisio.gr/Laptop-and-Tablet/Notebook/Laptop/ Sony link to Sony-Vaio-VPCF22M1E-B.htm

και:http://www.plaisio.gr/Laptop-and-Tablet/Notebook/Laptop/HP-Pavilion-DV7-6B13ev-QG704EA-B1A.htm

το ποσο μην το κοιτατε(εχω κερδισει σε εναν διαγωνισμο 80% επιδοτηση σε λαπτοπ μεχρι 1.500 ευρω,και βρηκα την ευκαιρια να παρω ενα και να το εχω για 5-7 χρονια χωρις να εχω προβληματα)
nikolas27
Honorary Member

Μέλος από: 11 Ιαν 2006
Περιοχή: ροδος
ΜήνυμαΣτις: 24 Ιαν 2012 00:15    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

DELL link to DELL
deninho
Super Moderator

Μέλος από: 17 Ιαν 2004
Νέα: 3

Περιοχή: σ'άλλη διάσταση
flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 01 Φεβ 2012 18:56    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

εκθεσιακά κομμάτια και τα δύο. Είναι σε κάποιο ράφι, λειτουργούν όλη την ώρα για ποιος ξέρει πόσο καιρό. Θα τα απέφευγα.

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 01 Φεβ 2012 23:36    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

για ποιον λογο?
deninho
Super Moderator

flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 02 Φεβ 2012 00:56    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

babist ανέφερε:
για ποιον λογο?

deninho ανέφερε:
εκθεσιακά κομμάτια και τα δύο. Είναι σε κάποιο ράφι, λειτουργούν όλη την ώρα για ποιος ξέρει πόσο καιρό.

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Φεβ 2012 04:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Απο οτι καταλαβα εννοεις οτι θα σου δωσουν ενα απο αυτα που ειναι ηδη ανοιχτα...δεν νομιζω να γινει κατι τετοιο
deninho
Super Moderator

flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 02 Φεβ 2012 15:23    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

μα το λέει. Σου πουλάνε σε ειδική τιμή, σε συγκεκριμένα καταστήματα, τα εκθεσιακά κομμάτια. Τώρα, αν με παζάρι μπορέσεις να πάρεις κλειστό κομμάτι, έχει καλώς. Αν και συνήθως όταν λέει εκθεσιακό κομμάτι, τους έχει τελειώσει το απόθεμα, οπότε κοιτάνε να ξεπουλήσουν και της βιτρίνας, αφού δεν τους χρειάζεται άλλο.

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Φεβ 2012 20:29    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

τωρα καταλαβα φιλε,ουτε το ειχα δει αυτο,ευχαριστω
billiaswhs

Μέλος από: 11 Νοε 2004

View users profile
blog cv facebook sync twitter friendfeed 
del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 02 Φεβ 2012 22:02    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Σίγουρα όχι Vaio, αν εξαιρέσεις την Οθόνη που είναι πολύ καλή
όλα τα υπόλοιπα είναι....!%$@@##! (το λέω επειδή είχα αγοράσει τέτοιο)

Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 2 [22 Μηνύματα] Σελίδα:  1, 2 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Φορητοί Υπολογιστές

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Βοήθεια για asus laptop 4 xristosgt 23 Οκτ 2014 23:45
xristosgt Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
ηχος ακουστικων σε laptop 4 graig 06 Μαρ 2014 02:12
graig Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Γνώμες για το Laptop Lenovo IdeaPad G505s 1 pekovic13 24 Δεκ 2013 20:21
giannis17 Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Αγορά laptop 5 vag10 27 Νοε 2013 09:13
DGeorge Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος