freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Ελληνικός Τουρισμός - Ελάτε να αντιστρέψουμε την κατάσταση εμείς! #stunningGreece

Forum index » Διάφορα » Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 6 από 7 [100 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: τουρισμός Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
Secra

Μέλος από: 10 Αυγ 2011

View users profile
blog facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 24 Ιουλ 2012 22:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ναι, τα προφίλ που έχουν ήδη ανοίξει στα σόσιαλ πρέπει να περάσουν στα χέρια αυτού που είχε πρώτος την ιδέα ή να διαγραφούν εντελώς και να δημιουργηθούν νέα (αυτό προτείνω εγώ τουλάχιστον).

Μετά, σιγά σιγά, και ανάλογα με το έργο που κάνει ο καθένας και με το χρόνο που δαπανά για το πρότζεκτ, θα παίρνει και το ανάλογο "πόστο" στη διαχείριση και στο συντονισμό της όλης προσπάθειας.
fiskilis
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 24 Ιουλ 2012 22:36    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ηδη στο Facebook link to Facebook Group εχει γινει διαχειρηστης ο CP

cpulse
Script Master

Μέλος από: 21 Μαρ 2006
Βοηθήματα: 8
Νέα: 1
Scripts: 3

Περιοχή: Αθήνα village
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 24 Ιουλ 2012 23:41    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πλήρης επαναφορά

Επανέρχομαι κι εγώ για να μην υπάρχουν σκοτεινά σημεία. Έβαλα στη συζήτηση μια οργανωτική πρόταση για να υπάρξουν κάποιοι ελάχιστοι κανόνες. Αν η δουλειά αυτή θα συνεχίσει ομαδικά πρέπει να υπάρχουν κανόνες για να μην υπάρχει χώρος για παρεξηγήσεις και παρανοήσεις. Έριξα μια πρόταση, όπως πολύ σωστά παρατήρησε κι ο DGeorge δεν υπήρξε αντίστοιχη ανταπόκριση. Περίμενα επίτηδες στην αρχή γιατί τέτοιο καιρό είναι λογικό πολλοί από μας να είναι σε διακοπές ή να δουλεύουν - ειδικά όσοι ασχολούνται με τουρισμό. Μετά ξεχάστηκα κι εγώ, τώρα είναι καιρός να συνεχίσουμε.

Πριν απαντήσω στα παραπάνω.. μια mini αναδρομή.

1. Μου αρέσει πάρα πολύ που υπάρχουν κι άλλοι ρομαντικοί Δον Κιχώτες σαν κι εμένα και ενθουσιάζονται με μια τέτοια ιδέα.

2. Στις ημέρες που πέρασαν, μαζί με τις δικές σας υποδείξεις, βρήκα μερικά ακόμα αντίστοιχα δίκτυα. Κάποια έχουν πολύ καλό υλικό, οπότε θα ήταν μια πολύ ωραία ιδέα να συγκεντρώσουμε links προς αυτά τα sites / apps / forums στην ιστοσελίδα.

3. Είχα την ευκαιρία να συζητήσω με κάποιους που έχουν συμμετάσχει με τον ένα ή άλλο τρόπο σε τέτοια δίκτυα. Ένα πράγμα που έμαθα είναι οτι κάποιοι μαζεύουν υλικό το οποίο το προορίζουν αυστηρά και μόνο για το κερδοσκοπικού χαρακτήρα δίκτυό τους. Αυτό πρακτικά σημαίνει οτι αν θα συνεχίσω εγώ σε μια τέτοια προσπάθεια, πρέπει οπωσδήποτε αυτή να είναι μη-κερδοσκοπική, για ελαχιστοποιηθεί το ρίσκο να μπλέξουμε σε δικαστικές περιπέτειες.

4. Είχα ξεκινήσει να φτιάχνω τα προγράμματα που είχα αναφέρει σε προηγούμενα posts. Έχουν μείνει στη μέση, αλλά έχω σκοπό να τα συνεχίσω.

Απάντηση στο post του DGeorge:

Συνήθως μετά από ένα post με επιχειρήματα και πολύ σκέψη σαν το δικό σου μπαίνουν κι άλλοι στη συζήτηση. Το έχω συνήθειο να περιμένω να δω επιχειρήματα κι άλλων για να μπορέσω να απαντήσω κι εγώ δημιουργικά. Νομίζω λόγω καλοκαιριού δεν είχαμε συμμετοχή άλλων. Όπως και να χει, λίγο αργοπορημένα, DGeorge συμφωνώ με όλα όσα λες. Στην ουσία χρειάζεται μια "τυρρανία" στην αρχή.. μετά βλέπουμε για "δημοκρατία"

Απάντηση για τα σημερινά posts:

Ο cordis έχει πιάσει το νόημα αρκετά. Ήθελα να μοιραστώ μια ιδέα για να βρώ συμπαραστάτες στην δράση του θέματος. Όχι σε καπελώματα domains, social networks κτλ.

Δεν θέλω να ξεκινήσω δράματα και τέτοια, και δεν θα είχε και κανένα νόημα. Πολύ απλά και με ευθύ τρόπο.. fiskilis συμφωνείς να μου παραχωρήσεις τα accounts του twitter και youtube;

ΜήνυμαΣτις: 24 Ιουλ 2012 23:49    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cpulse ανέφερε:
Δεν θέλω να ξεκινήσω δράματα και τέτοια, και δεν θα είχε και κανένα νόημα. Πολύ απλά και με ευθύ τρόπο.. fiskilis συμφωνείς να μου παραχωρήσεις τα accounts του twitter και youtube;

οπως ειπες και εσυ με ευθυ τροπο να θυμηθω τους κωδικους του youtube (του twitter τον ξερω) και θα σου τους στειλω, (απλα περιμενω να δω σε λειτουργια το ολο συστημα και τα ξαναλεμε)

cpulse
Script Master

ΜήνυμαΣτις: 19 Ιουλ 2013 20:45    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μόλις έβγαλα τον εαυτό μου από το facebook link to facebook group γιατί άρχισαν να μπαίνουν διαφημίσεις που δεν εκφράζουν τα κίνητρα μου.

Βέβαια έχει περάσει ο καιρός και οι καταστάσεις είναι ακριβώς οι αντίστροφες από πέρσι οπότε το αν με εκφράζει κάτι ή όχι είναι εντελώς ασήμαντο.

Μέσα στα επακόλουθα από αυτή την υπόθεση, αυτό που έχει σε κάτι να οφελήσει όσουν εκδήλωσαν ενδιαφέρον σε αυτή τη συζήτηση είναι μερικές ιδέες για προγράμματα που σκοπεύω να δημοσιεύσω στο μέλλον.

ΜήνυμαΣτις: 19 Ιουλ 2013 20:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

περασε ενας χρονος και παραπανω και κανεις δεν εκανε καμια αναρτηση ουτε ενδιαφερθεικε

cpulse
Script Master

ΜήνυμαΣτις: 19 Ιουλ 2013 21:02    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ό,τι και να πέρασε, υποτίθεται οτι είναι μια συλλογική προσπάθεια. Στις συλλογικές ενέργειες ρωτάμε και κανένα από τον σύνολο αν συμφωνεί να βάλουμε διαφημίσεις που έχουν μόνο προσωπικό όφελος.

Μέλος από: 08 Αυγ 2002

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 19 Ιουλ 2013 21:19    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Τι ψάχνεις τώρα cpulse...

Honorary Member

Μέλος από: 13 Σεπ 2007

Περιοχή: Καλλιθέα Γενικώς
View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 25 Ιουλ 2013 07:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

DimitriosX ανέφερε:
Τι ψάχνεις τώρα cpulse...
'Γαμπρό με μάτια!', 'Τσολιά σε υποβρύχιο!' και άλλα χαριτωμένα ψάχνει.
Σοβαρά τώρα θλίβομαι κι απογοητεύομαι, καθώς ένα μικροσύνολο δείχνει πάλι την τάση του μεγασυνόλου (της φυλής μας) να κουτοπονηρέψουμε.
Για κάποιους ο Τίτλος του Θέματος διαβάστηκε ως εξής: "Ελληνικός Τουρισμός - Ελάτε να αντιστρέψετε την κατάσταση εσείς! (Και 25% Έξοδα Ιδεών υπέρ εμού!) "
cpulse ανέφερε:
...Στις συλλογικές ενέργειες ρωτάμε και κανένα από τον σύνολο αν συμφωνεί να βάλουμε διαφημίσεις που έχουν μόνο προσωπικό όφελος.
Ο Καραγκιόζης βλέπει πάντα και παντού Συλλογικές Προσπάθειες/Ενέργειες (μόνο των άλλων) και μόνο για προσωπικό του όφελος.

[OFF Topic] Μου θυμίζει μέτοχο μεγάλης ποδοσφαιρικής ομάδας, ο οποίος προσπαθεί να βάλει τους φανατικούς οπαδούς να του βρουν/φέρουν χρήματα για να χτιστεί/ανακαινιστεί το γήπεδο της ομάδας.
Μετά -τεχνηέντως- θα το περάσει ως 'Δράση' του ΡαδιοΤηλεοπτικού Σταθμού' του. Και να δεις -τελικά-, που ενώ οι οπαδοί θα έχουν βάλει τα λεφτά, αυτός θα βγάλει και κέρδος από την όλη κατάσταση!!! [/OFF Topic]
Enigma
Honorary Member

Μέλος από: 06 Δεκ 2002
Βοηθήματα: 7
Νέα: 19

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 25 Ιουλ 2013 09:26    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Φέτος πάντως όπως διαβάζω αρκετά καλά πάει ο Τουρισμός!

Μέλος από: 13 Σεπ 2007

Περιοχή: Καλλιθέα Γενικώς
View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 27 Ιουλ 2013 05:27    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μακάρι!!!.... Για να έχει δουλίτσα και κάποιος κόσμος.... Ποιός σωστός δεν θα ήθελε να δει ανάπτυξη, έστω σε κάποιον τομέα!;
Μακάρι -μόνο- να μην είναι 'φούσκες ντουφεκιές' και 'νούμερα κ@λ@φτιαγμένα' απλώς και μόνο για τη δημιουργία εντυπώσεων.
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 93
Νέα: 333
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 28 Ιουλ 2013 22:06    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Enigma ανέφερε:
Φέτος πάντως όπως διαβάζω αρκετά καλά πάει ο Τουρισμός!

25% πάνω οι αφίξεις 40% κάτω οι τιμές και all inclusive σε όλα τα πακέτα.

οι τιμές για τα μεγάλα πρακτορεία του εξωτερικού ξεκινάνε από 12ε δωμάτιο + πρωινό + βραδινό.

Enigma
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 28 Ιουλ 2013 23:53    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αα Ναι! σαφώς ως γνωστόν το καλύτερο είναι να πας διακοπές στην Ελλάδα μέσω εξωτερικού!!

Κάτι μου έλεγε ένας φίλος ότι οι τιμές που βρίσκεις τώρα από Ελλάδα έχουν φέτος ανέβει?
Χμ.. δεν το έψαξα!

Έβλεπα πάντως ένα ρεπορτάζ ότι τα λεφτά δεν τα αφήνουν στην Ελλάδα οι Ευρωπαίοι αλλά αυτοί που έρχονται από άλλες χώρες εκτός Ευρώπης!
Έλεγαν κάτι Νοτιοκορεάτες ότι δώσανε 6000-8000 $ και ότι ήταν καλά!!

Ακόμα και ένας Ινδός!!! Χαχα!!
(Άσχετο - διάβαζα κάπου ότι στην Ινδία έχουν πήξει στον Χρυσό, και θέλουν να σταματήσουν τις εισαγωγές!!)

Και οι Ρώσοι πάντως είναι καλοί για μας!

Και αν ξέρετε και το άλλο..
Όλοι οι σχετικά άνετοι από τις βαλκανικές χώρες κατεβαίνουν για μπάνια στην Χαλκιδική και την Βόρειο Ελλάδα!!

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 05 Σεπ 2013 15:44    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Οι Ρώσοι έφεραν έσοδα 11,5 δισ. ευρώ!
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=236629&catid=3

Νέο δημοσίευμα για την εκτόξευση του ελληνικού τουρισμού
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=236450&catid=3

Αλλάζει χέρια η «βιτρίνα» του ελληνικού τουρισμού
http://www.euro2day.gr/news/economy/article/1131528/allazei-heria-h...oy-toyrismoy.html

Όπως φαίνεται μας "έσωσε" κάπως ο τουρισμός φέτος..
(και συνεχίζει για Σεπτέμβριο - Οκτώβριο..)
Ας όψεται και η κατάσταση σε Αίγυπτο, Συρία..

Το καλό παιχνίδι θα γίνει όπως φαίνεται τα επόμενα χρόνια στις μεγάλες μονάδες, και σε αυτές που θα μπορέσουν να κλείσουν καλές συμφωνίες για τουρίστες από το εξωτερικό!

Μέλος από: 08 Σεπ 2004

Περιοχή: Κρυα Βρυση
deviantART facebook twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 05 Σεπ 2013 15:49    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

σε ξενοδοχειο που δουλευει ο αδερφος μου οι τιμες ειναι πχ 150ε το λιγοτερο για ενα βραδι τρελες τιμες δηλαδη!! αλλα ειναι γεματο (περιπου 700ατομα) ολο το καλοκαρι και ο κοσμος ειναι απο χωρες το βαλκανιων και μου φανηκε περιεργο γιατι σιγα μην δωσουν 150-1000ε για ενα βραδι

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ::ΠΡΟΣΦOΡΕΣ ΕΩΣ 90%
::ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ::
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 6 από 7 [100 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Διάφορα » Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις
Τώρα είναι 16 Σεπ 2014 19:28 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites