freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

θα ηθελα τις γνωμες σας

Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Web Design και Usability » Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...
Moderators:  Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [6 Μηνύματα]       Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
victor

Μέλος από: 27 Ιουλ 2012
Περιοχή: Agios Dimitrios
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 27 Ιουλ 2012 18:01    Θέμα: θα ηθελα τις γνωμες σας Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλησπερα,

Εχω ενα site και θα ηθελα να μου πειτε τιw γνωμες σας και τις κρητικες σας για να δω αν ειναι καλο, αν χρειαζεται βελτιωση κ.τ.λ το site ειναι το www.tryfon.org θα εκτιμουσα πολυ αν μου λεγατε και τους τροπους με τους οποιους μπορω να το βελτιωσω.

Ευχαριστω

Μέλος από: 11 Δεκ 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
portfolio facebook linkedin twitter 
ΜήνυμαΣτις: 28 Ιουλ 2012 15:50    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εφόσον είναι site που προορίζεται για εμπορική εκμετάλλευση θα σου πρότεινα να απευθυνθείς σε κάποιον επαγγελματία.

Το ίντερνετ θα σου φέρει πελάτες εφόσον δείξεις ένα επαγγελματικό προφίλ και κερδίσεις την εμπιστοσύνη των επισκεπτών.

Τώρα αν το κάνεις από χόμπι... σίγουρα θα χρειαστείς ένα καλύτερο λογότυπο και βγάλε τους μετρητές επισκεπτών!

Μέλος από: 20 Αυγ 2011
Περιοχή: Αθήνα
View users profile Send email to user Visit posters website
blog facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 28 Ιουλ 2012 17:33    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

συμφωνώ με τον gigenis, πιστεύω πως είναι καλό για χόμπι αλλά αν θες να το εκμεταλλευτείς με άλλο τρόπο καλύτερα να απευθυνθείς σε κάποιον επαγγελματία...

Μέλος από: 09 Απρ 2005
Templates: 1

ΜήνυμαΣτις: 30 Ιουλ 2012 12:46    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Βγάλε Widget, ρολόι και τη καρδιά που γυαλίζει.
Βγάλε το HD site 1920x1200.

Βγάλε το πιξελιασμένο τρύφον λογότυπο και το πιξελιασμένο Τ στο κάδρο.
Γράψτο ξανά με απλή γραμματοσειρά, υποδιπλάσια της παρακάτω που θα διαβάσεις ή βρες το λογότυπο σε καλή ανάλυση και βάλτο σε υποδιπλάσιο μέγεθος .

Διπλασίασε το μέγεθος του "Gold & Silver - Handmade".

Μεγάλα γράμματα το gold & silver, λίγο μικρότερα το handmade. Το silver μη το γράφεις με γκρί. Ναι, το ξέρω ότι το ασημί μιάζει με το γκρι, αλλά γράφεις πάνω σε άσπρο bg και είναι σημαντική info. Γράψτο με #333333 και με #707070 βάλε το handmade.

Βάλε ίδιο border color στις φωτογραφίες σου και μην τις έχεις κολητά. Δώσε 5-10px απόσταση στην κάθε μια.

Το βασικό σου κείμενο μην το υπογραμμίζεις. Όταν πάμε με το ποντίκι από πάνω του νομίζουμε ότι είναι link και χάλασε και δεν πατιέται πλέον.

Στοίχισε το αριστερά και μην το κολήσεις στις εικόνες. Δώσε αέρα τουλάχιστον 25px.

Το χρώμα που έχεις στο κείμενο αυτό δεν είναι ΟΚ. Δυστυχώς, λίγα χρώματα παίζουν σε κείμενο που είναι πάνω σε άσπρο bg και έχει ως σκοπό να διαβαστεί άπο κάποιον.

Βάλε κάπως διαφορετικά τα testimonials από το βασικό σου κείμενο.
Βάλε ένα divider ----------- ανάμεσα από κάθε testimonial.

Web designer - Wireframe to PSD - Premium WordPress Themes
megsk

Μέλος από: 14 Ιουλ 2011

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 30 Ιουλ 2012 14:24    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Η ιστοσελίδα είναι πολύ ερασιτεχνική , αν είναι για την παρτη σου ok πάω πάσο. Αλλά αν θέλεις να κάνεις δουλειά δεν νομίζω οτι κανένας πελάτης δεν θα σου έρθει μέσο internet.
Αυτό θα γίνει για πολλούς λόγους και τους απαριθμώ:
1) Δεν υπάρχει seo ( να βγαίνει σε υψηλές θέσεις στις μηχανές αναζήτησης)
2)Δεν υπάρχει αισθητική στην σελίδα
3) Παρα πολύ κακό logo, και κάτι widgets που δεν ξέρουμε για ποιο λόγο υπάρχουν.
4)Μίξη ελληνικών , αγγλικών δεν ξέρουμε σε ποιον απευθείνεται.
5) Τα προϊόντα που θες να πουλήσεις ουτε γράφεις λεπτομέρειες ούτε καλα καλά υπάρχουν τα διαφορετικα για να επιλέξει ο χρήστης , και ουτε είναι όμορφος ο τροπος παρουσιασης τους. παταγώδης αποτυχία.
6)Το gallery δεν έχει καμιά απολύτως συμμετρία και αλληλουχία...
7)με αυτό έχω πάθει πλάκα .... ο καναπές τι δουλειά έχει? ποιο το νόημα ? στην αρχή νόμιζα οτι πουλάς έπιπλα....
Τέλος εάν έχεις πληρώσει κάποιον , ζήτα τα λεφτά σου πίσω...
Όπως εσύ φτιάχνεις κοσμήματα και είναι η δουλειά σου και πιθανών να το κάνεις επαγγελματικά και καλά , έτσι υπάρχουν οι επαγγελματίες στον τομέα των ιστοσελίδων. Εάν πάω εγώ να φτιάξω ένα κόσμημα σκέψου το χάος που θα δημιουργήσω .... Όλα τα παραπάνω εφόσον θέλεις να κάνεις δουλειά μέσω internet....και όχι το χαβαλέ σου. Σκέψου οτι αυτή η σελίδα μόνο κακό σου κάνει επαγγελματικά καθώς δίχνει μια πρόχειρη εικόνα της επιχειρησής σου.
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 93
Νέα: 348
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 30 Ιουλ 2012 20:36    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Τρύφωνα, μην εμπιστευτείς ποτέ ένα web designer για τις βέρες του γάμου σου, αλλά για web design σου προτείνω να τον εμπιστευτείς.

Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [6 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Web Design και Usability » Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...
Τώρα είναι 27 Νοε 2014 06:13 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites