freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Google adsense - κάποιες απορίες...

Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense
Moderators:  Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [5 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: googleadsense Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
canopus

Μέλος από: 23 Φεβ 2009
Βοηθήματα: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 01 Αυγ 2012 11:20    Θέμα: Google adsense - κάποιες απορίες... Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μόλις ήρθα από Google adsense newbie central!!!

Καλησπέρα. Νέος σε αυτή την ενότητα

Μετά από καιρό αποφάσισα να βάλω και εγώ διαφήμισης του Google σε μια σελίδα που διαθέτω. Είμαι «κατά» βέβαια αυτών, αλλά στην συγκεκριμένη σελίδα δεν νομίζω ότι θα είναι άσχημα!

Διάβασα σχεδόν όλη την ενότητα και έχω μαζέψει κάποιες απορίες οι οποίες νομίζω ότι θα αυξηθούν με την έγκριση του λογαριασμού μου.

Α) ξεκίνησα να δημιουργήσω τον λογαριασμό μου πριν λίγο και μου ζήτησε να δηλώσω αν ο λογαριασμός είναι ατομικός ή επιχείρηση. Και διάβασα κάτι για εφορίες κλπ. Ποια η διαφορά μετάξι τους ; Την γενική διάφορα την γνωρίζω οκ… Θα πρέπει να δηλώνω κάποια έσοδα; Και αν ναι πως γίνετε αυτό; Τους κόβεις τιμολόγιο ότι πείρες τα λεφτά ;

Β) διάβασα στο forum : http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=52766&postorder=asc

αυτό:

παράθεση:

Εγώ δεν έχω καταλάβει πώς σε βρίσκουν...

Αφού αλλάζει η IP κάθε μέρα σχεδόν...

παράθεση:

Με cookies που λήγουν το 2020 και 2038 τα οποία σου μπαίνουν όταν κάνεις login σε οποιοδήποτε google service.

Αν σβήσεις αυτά τα cookies είσαι νέος χρήστης, αλλά αν ποτέ ξανά κάνεις login σε κάποιο service τους τότε συνδέονται οι 2 virtual χρήστες και καταλαβαίνουν οτι είσαι ο ίδιος.

Εγώ σβήνω τα πάντα history/cookies/ΤΑ ΠΑΝΤΑ κάθε 5 ώρες περίπου. Τι γίνετε σε αυτή την περίπτωση; Επίσης σερφάρω πάντα χωρίς να είμαι login σε κάποιον λογαριασμό. Κάνω Login μόνο για να χρησιμοποιήσω τις υπηρεσίες Google analytics κτλπ. και μετά έξω!!
Τι γίνετε με το cookies που αναφέρονται παραπάνω;
bibisidis
Honorary Member

Μέλος από: 07 Ιουλ 2010

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 01 Αυγ 2012 13:56    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ξερω εναν παρα πολυ κοντινο μου ανθρωπο, που εςβηνε cookies, εκανε εκκαθαριση ιστορικου, ετρεχε το ccleaner, αλλαζε ip, για να κανει μονος του clicks και τελικα το ban ηρθε κανονικοτατα. Και απο οσο γνωριζω... δεν ειχε κανει ποτε του λαθος στην παραπανω διαδικασια...
canopus

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 01 Αυγ 2012 14:52    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλησπέρα.

Εγώ δεν έθεσα το ερώτημα για να βρούμε τρόπους που να πληρωνόμαστε. Απλώς είναι ένα ερώτημα σχετικά με το τι θα γίνει εφόσον διαγράφονται τα cookies συνέχεια απο την μεριά μου. Δεν θέλω να έχω cookies της Google και ιστορικό κλπ.

( καλύτερα ο φίλος σου να κρατούσε το αρχικό μπισκοτάκι της google ή να άλλαζε μόνο ip και τα κλικ να γινόταν από άλλο pc )

όπως και να έχει αν γνωρίζει κάποιος ας μας απαντήσει.
michalis1984

Μέλος από: 05 Ιουν 2001

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 01 Αυγ 2012 16:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

bibisidis ανέφερε:
Ξερω εναν παρα πολυ κοντινο μου ανθρωπο, που εςβηνε cookies, εκανε εκκαθαριση ιστορικου, ετρεχε το ccleaner, αλλαζε ip, για να κανει μονος του clicks και τελικα το ban ηρθε κανονικοτατα. Και απο οσο γνωριζω... δεν ειχε κανει ποτε του λαθος στην παραπανω διαδικασια...

Δεν παίζουν μόνο τα cookies ρόλο. Αν για παράδειγμα έχουμε μια ιστοσελίδα που οι επισκέπτες της είναι 25% απο Θεσ/νικη και τα κλικ που γίνονται είναι 75% απο θεσ/νικη τότε πάει να πει πως κάτι δεν πάει καλά. Και τα πράγματα γίνονται ακόμη πιο ύποπτα όταν αυτό το 75% εκκαθαρίζει συμπτωματικά τα cookies του. Τα φυσιολογικά στατιστικά είναι ισορροπημένα ανάλογα με τους συνολικούς επισκέπτες κάποιας ιστοσελίδας. Οποιαδήποτε παρασιτία εντοπίζεται εύκολα. Μην ξεχνάτε πως η google βλέπει στατιστικά στοιχεία για εκατομύρια σελίδες και δεν είναι δύσκολο να καταλάβει πότε κάτι δεν πάει καλα.

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 01 Αυγ 2012 16:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ωραία.

Για εμένα που σβήνω συνέχεια τα cookies μου! Και μπαίνω στον λογαριασμό του adsense και κάθε μέρα μου δίνει καινούριο cookies ΚΑΙ δεν πατήσω ποτέ καμία διαφήμιση.
Μπορούν να μου κλείσουν τον λογαριασμό επειδή παίρνω συνέχεια νέο cookies και νομίζουν ότι κάνω κομπίνες ;

Και αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει σχετικά με το Α…
Α) ξεκίνησα να δημιουργήσω τον λογαριασμό μου πριν λίγο και μου ζήτησε να δηλώσω αν ο λογαριασμός είναι ατομικός ή επιχείρηση. Και διάβασα κάτι για εφορίες κλπ. Ποια η διαφορά μετάξι τους ; Την γενική διάφορα την γνωρίζω οκ… Θα πρέπει να δηλώνω κάποια έσοδα; Και αν ναι πως γίνετε αυτό; Τους κόβεις τιμολόγιο ότι πείρες τα λεφτά ;
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [5 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Μήνυμα από το Adsense 2 antrian 12 Ιουλ 2014 17:48
cordis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Google AdSense - το εξυπνο πουλι απο τη μυτη πιανετε... 3 sovokai 15 Ιουν 2014 20:07
kiriakosGR Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Sos πρόβλημα με Adsense.. 9 krampis 20 Μαη 2014 16:49
krampis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
SOS πρόβλημα με google adSense 0 greekos 16 Μαη 2014 23:54
greekos Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Περίεργα ποσά στο adsense 19 rafinos 09 Απρ 2014 17:59
rafinos Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 24 Ιουλ 2014 02:15 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites