freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Το link της google προς το site μου δεν λειτουργεί.

Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » HTML, CSS και JavaScript » Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων
Moderators:  Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [14 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: googlelink Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
tonyM

Μέλος από: 17 Οκτ 2009

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Αυγ 2012 13:17    Θέμα: Το link της google προς το site μου δεν λειτουργεί. Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλησπέρα!
Τι μπορεί να συμβαίνει όταν το link μίας σελίδας, από τα αποτελέσματα του google, κάνει redirect στην αρχική του google ενώ αν βάλεις το Url στον browser ανοίγει κανονικά?

Δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο. Κουφό δεν είναι?
Υπάρχει κάποια εξήγηση?

υγ. δεν ξέρω αν είναι το θέμα στο σωστό μέρος αλλά ήταν το ποιό κοντινό.
fiskilis
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 02 Αυγ 2012 16:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

για βοηθησε μας και εμας να το βρουμε και να σου πουμε τι παιζει

δωσε μας το keyword που το βρισκεις να τσεκαρουμε

tonyM

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Αυγ 2012 17:56    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δίκιο έχεις
Ψάξτε "athens colorectal group" ή απλά entero.gr

Εδώ να σημειώσω ότι το site δεν είναι δικό μου, χάριν συντομίας έγραψα στον τίτλο "το site μου" απλά ένας φίλος μου αρθρογραφεί εκεί και εντόπισε το πρόβλημα και με ρώτησε αν ξέρω τι φταίει.

Ευχαριστώ πολύ.
fiskilis
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 02 Αυγ 2012 18:00    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ομολογω οτι εμεινα Παυλοπουλος!
λιγο κουφο αλλα κανε εναν ελεγχο για τιποτα περιεργα στην πρωτη σου σελιδα γιατι μου πεταξε κατι πολυ ασχημο!

και ισως για αυτο σε εχει μπαναρει η Google απο το λινκ (υποθεση)

tonyM

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Αυγ 2012 21:45    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Τι άσχημο, τι εννοείς?
Υπάρχει περίπτωση η google να μπανάρει μια ιατρικού περιεχομένου σελίδα? και γενικά κάποια σελίδα? δεδομένου ότι μέσα από τη google μπορεί κάποιος να βρει ακόμα και σελίδες που διώκονται ποινικά (παιδική πορνογραφία κτλ.)?

Πάντως μ' αυτά τα λίγα που ξέρω το θέμα βρίσκεται στη google γιατί αν υπήρχε οποιοδήποτε πρόβλημα με το site ή τον server, (πχ. έκανε redirect κάποιο αρχείο στην κεντρική της google) θα γινόταν κι όταν έβαζες το url στην address bar του browser.
tonyM

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Αυγ 2012 21:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το ίδιο μου έκανε και από τη yahoo.
Με έστειλε πάλι στο google.gr.
adiaforosgr

Μέλος από: 19 Ιουλ 2004

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 02 Αυγ 2012 22:28    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εμένα μου βγάζει malware στη σελίδα σου..

Μέλος από: 13 Αυγ 2010
Περιοχή: athens
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Αυγ 2012 23:58    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

περιεργο
EneMe
Super Moderator

Μέλος από: 09 Ιουλ 2002
Βοηθήματα: 10
Νέα: 11

Περιοχή: Στα όρη, στα άγρια βουνά, μέσα στα κοσμικά χιόνια!
blog deviantART twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 03 Αυγ 2012 10:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Η σελίδα σου έχει μαμούνια και μπλοκάρεται, λoγικό.

Προσπαθεί να πασάρει ένα ψεύτικο antivirus...

Να τι είδα εγώ:

mamounia-sto-entero.gr.jpg
 Description:
 Filesize:  70.41 KB
 Viewed:  183 Time(s)

mamounia-sto-entero.gr.jpg

Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 03 Αυγ 2012 12:58    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

EneMe ανέφερε:
Η σελίδα σου έχει μαμούνια και μπλοκάρεται, λoγικό.

Προσπαθεί να πασάρει ένα ψεύτικο antivirus...

Να τι είδα εγώ:

ακριβως το ιδιο ειδα και εγω!
μπας και ειναι σπασμενο template?

tonyM

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 03 Αυγ 2012 21:05    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Τι είναι αυτό πάλι.
Πως μπήκε ιός στο site?
Το template είναι κανονικά αγορασμένο, είμαι σίγουρος γι' αυτό.
Για να μπει ιός πρέπει να τον βάλει κάποιος στον server της εταιρίας που κάνει το hosting link to hosting έτσι? αυτοί δεν έχουν κάποιου είδους ασφάλεια, antivirus firewall κτλ. ?
fiskilis
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 03 Αυγ 2012 21:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

μπορει να υπαρχει καποιο ext ληγμενο που εγεινε και η πορτα να εγκατασταθει κατι τετοιο, η μπορει να εχεις καποιο σπασμενο ftp που σου εκανε την ζημια

tonyM

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 05 Αυγ 2012 15:01    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Τσέκαρα το site στο safe browsing της google και λέει ότι είναι ok, κοιτάξτε το link
http://www.google.com/safebrowsing/diagnostic?site=www.entero.gr

Έβαλα επίσης το "McAffe Site Advisor" και πάλι λέει ότι είναι εντάξει
Το σκάναρα και με το QualysGuard και το μόνο που μου έβγαλε είναι 1 banner που το link παραπέμπει σε malicious page (http://www.metavolizo.gr), όμως το link σε πάει στο (www.iator.gr)

Εδώ πάλι (http://sitecheck.sucuri.net/results/www.entero.gr) βρίσκει κάτι αλλά το site δεν είναι σε black list

Τώρα έχω μπερδευτεί περισσότερο
Αφού η google δεν το έχει σε black list τι ξεκάρφωτο redirect είναι αυτό.

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους που προσπαθείτε να με βοηθήσετε.

QualysGuard.png
 Description:
 Filesize:  98.23 KB
 Viewed:  178 Time(s)

QualysGuard.png

cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 93
Νέα: 348
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 04 Σεπ 2012 22:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

διάβασε κι εδώ
http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=52067

Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [14 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » HTML, CSS και JavaScript » Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Ωχ! Το Google Chrome δεν μπόρεσε να βρει τη διεύθυνση χχχχχ 11 hliast 22 Ιαν 2014 13:47
DGeorge Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Πως βάζω link στο background ενός site;;; 1 pekovic13 19 Ιουν 2013 12:34
burnmind Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Google Maps API v3 με basemap τον χάρτη του Κτηματολογίου 8 Sermac 05 Απρ 2013 11:45
Sermac Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Θελω να φτιαξω μια σελιδα στο site google 0 Leonard V 21 Μαρ 2013 23:35
Leonard V Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
πως λειτουργεί καλά μια σελίδα σε όλους τους περιηγητές? 3 giorgos_2 25 Φεβ 2013 22:19
Cretan1986 Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 27 Νοε 2014 19:02 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites