freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Ηλεκτρονικός-Μηχανικός ψάχνει για δουλειά!

Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Καριέρα, Αναζήτηση & Παροχή Υπηρεσιών » Αναζήτηση Εργασίας
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [7 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: δουλειά Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
Aiolikos3

Μέλος από: 21 Μαη 2012
Περιοχή: Athens-Mytilene
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 04 Αυγ 2012 02:04    Θέμα: Ηλεκτρονικός-Μηχανικός ψάχνει για δουλειά! Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Όνομα: Κώστας

Για σοβαρές προτάσεις στο email μου
E-mail:kontoskostas@hotmail.com

ΣΠΟΥΔΕΣ

• Τμήμα Ηλεκτρονικής, Σχολή Τεχνολογικών Εφαρμογών ( Σεπτέμβριος 2005-Ιούνιος 2010)
Ανώτατο Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα Αθηνών
Κατά τη διάρκεια των σπουδών έλαβα γνώσεις ηλεκτρονικής και τηλεπικοινωνιών καθώς και γνώσεις στη περιοχή της Πληροφορικής και του χειρισμού Ηλεκτρονικών Υπολογιστών.
Ενδεικτικά Μαθήματα: Προγραμματισμός Η/Υ, Δίκτυα Η/Υ, Εφαρμογές Μικροϋπολογιστών, Ψηφιακή Επεξεργασία Σήματος, Τηλεπικοινωνίες.
Πτυχιακή Εργασία: ‘’ Αναγνώριση Προτύπων – Τεχνικές Ταξινόμησης και Εφαρμογές σε Σήματα Δύο Διαστάσεων ‘’
Στην εργασία αυτή ασχολήθηκα με την Αναγνώριση Προτύπων, την Ανάλυση Σημάτων και την Κατηγοριοποίηση τους σύμφωνα με την Ταξινόμηση. Εμβάθυνα στα μαθηματικά και ιδιαιτέρως στη στατιστική καθώς και σε προγραμματιστικό περιβάλλον αξιοποιώντας τις δυνατότητες της εφαρμογής MATLAB.

ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ

• Γενική Τράπεζα Ελλάδος ( Οκτώβριος 2009 – Μάρτιος 2010)
Πρακτική Άσκηση έξι (6) μηνών στην Διοίκηση και συγκεκριμένα στη Μονάδα Γενικής Διαχείρισης και Υποστήριξης Ασφάλειας. Το αντικείμενο της ενασχόλησης μου ήταν ο έλεγχος λειτουργίας και η τεχνική υποστήριξη των καταστημάτων πανελλαδικώς.

ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ – ΠΡΟΣΟΝΤΑ

• Χρήση Η/Υ: Matlab, C++, Flash,Dreamweaver,Photoshop, Microsoft Office, Internet, Joomla
ECDL CORE CERTIFICATE: 7 ενοτήτων
ADVANCED ECDL: Module 4 – Spreadsheets
ADVANCED ECDL: Module 3 – Word Processing

• Ξένες Γλώσσες: Αγγλικά - University of Central Lancashire , Επίπεδο B2
Γερμανικά – Goethe-Institut Zertifikat Deutsch

• Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου.

• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.

EneMe
Super Moderator

Μέλος από: 09 Ιουλ 2002
Βοηθήματα: 10
Νέα: 11

Περιοχή: Στα όρη, στα άγρια βουνά, μέσα στα κοσμικά χιόνια!
blog deviantART twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 14 Αυγ 2012 13:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Άσχετη-φιλική παρατήρηση:
Το "μηχανικός" δεν είναι καραμέλα για να το κολλάμε παντού...
Αν δηλαδή κάποιος απόφοιτος ΤΕΙ Ηλεκτρονικής αυτοαποκαλείται "μηχανικός" στην πιάτσα, τότε αυτό χτυπάει άσχημα στην υποψήφια πελατεία του.
Τι να πουν και οι Ηλεκτρολόγοι Μηχανικοί και Μηχανικοί Η/Υ δηλαδή...
(όχι, δεν είμαι τέτοιος)

Μέλος από: 13 Δεκ 2010

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 13 Οκτ 2012 08:46    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

EneMe ανέφερε:
Άσχετη-φιλική παρατήρηση:
Το "μηχανικός" δεν είναι καραμέλα για να το κολλάμε παντού...
Αν δηλαδή κάποιος απόφοιτος ΤΕΙ Ηλεκτρονικής αυτοαποκαλείται "μηχανικός" στην πιάτσα, τότε αυτό χτυπάει άσχημα στην υποψήφια πελατεία του.
Τι να πουν και οι Ηλεκτρολόγοι Μηχανικοί και Μηχανικοί Η/Υ δηλαδή...
(όχι, δεν είμαι τέτοιος)

οι Ηλεκτρολόγοι Μηχανικοί και Μηχανικοί Η/Υ ειναι τις πλακας αυτοι χαλασανε την πιατσα τοσο καιρο ολα αυτα τα ψωνια
Kostas Vel

Μέλος από: 21 Ιουν 2011

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 19 Δεκ 2012 14:19    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Φίλε gorgoro καλά θα έκανες να το βούλωνες. Το αν είμαστε τις πλάκας ασε να το κρίνει κανένας άλλος σχετικός.
Τι έχεις σπουδάσει ? με τι ασχολείσαι και μιλάς έτσι? ποια είναι τα ψώνια? για σε παρακαλώ πολύ?
Το "μηχανικος" πολυ σωστα το έθεσε ο EneMe πως έχει γίνει καραμέλα. Ολοι γίναμε μηχανικοί. Δεν το λέω γιατί εγώ είμαι μηχανικός αλλά μην πεταγετε κάθε τυχάρπαστος και μας λεει ψώνια.
nikosdimos

Μέλος από: 22 Σεπ 2007

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 19 Δεκ 2012 16:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δεν νομίζω να αυτόαποκαλείται. Αν είναι ο τίτλος του πτυχίου του αυτός δεν φταίει αυτός. Για παράδειγμα ό τίτλος του δικού μου πτυχίου απ' το ΤΕΙ Λαμίας λέει «Μηχανικός Πληροφορικής και Τεχνολογίας Η/Υ».

Το ότι πολλοί τελειώνουν «* Μηχανικός και Μηχανικός Η/Υ» όπου * βλέπε Ηλεντρονικος/Ηλεκτρολόγις/Μηχανολόγις δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι αποκλειστικός ο τίτλος «Μηχανικός» για αυτούς και μόνο.

Κατά τα άλλα, καλύ τύχη φίλε Κώστα στην αναζήτηση σου.
Kostas Vel

Μέλος από: 21 Ιουν 2011

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 19 Δεκ 2012 18:19    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Βασικά εγώ νευρίασα γιατί ο τύπος μας αποκάλεσε ψώνια. Ακου τι λεει: "χαλασανε την πιατσα τοσο καιρο". Ρε θα μας τρελάνεις!!!
Για το μηχανικός είναι μεγάλη η κουβέντα και αν τα παιδιά που έχουν τελειώσει ΤΕΙ πρέπει να αποκαλούνται μηχανικοί. Αν και βέβαια όπως σωστά εγραψε ο φίλος nokosdimos το λεει και το πτυχίο τους. Μην παρεξηγηθω επίσης, παιδια που έχουν τελειώσει ΤΕΙ πάνε το ίδιο καλά η και καλύτερα από αυτούς που έχουν τελειωσει ΑΕΙ αλλά αυτό το να μας αποκαλεί ψώνια είναι το πιο ακυρο πράγμα που έχω ακούσει.
Κάλη επιτυχία στο φίλο που ψάχνει για δουλεια και σε όλα τα παιδιά γενικά.
galher

Μέλος από: 08 Απρ 2012

ΜήνυμαΣτις: 19 Δεκ 2012 18:23    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ηλεκτρολογος μηχανικος ειναι ο τιτλος του πτυχιου του.

Νομίζω η πρακτική σε τράπεζα είναι μεγάλο λάθος.
Είναι δυνατό βιογραφικό ομως, καλη σου επιτυχία.
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [7 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Καριέρα, Αναζήτηση & Παροχή Υπηρεσιών » Αναζήτηση Εργασίας

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Δουλειά από το σπίτι - Μύθος και Πραγματικότητα 8 matser 23 Μαη 2013 22:18
Thoughtless Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 31 Οκτ 2014 01:15 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites