freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

automaticbacklinks.com ποιά είναι η γνώμη σας;

Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφήμιση & Προώθηση Ιστοσελίδων » Μηχανές αναζήτησης & SEO
Moderators:  SEM Moderators, Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [11 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: com Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
athanasios-davalas

Μέλος από: 22 Ιουν 2012
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Αθήνα, Ζωγράφου
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 04 Αυγ 2012 09:38    Θέμα: automaticbacklinks.com ποιά είναι η γνώμη σας; Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μόλις ανακάλυψα αυτό το δίκτυο ανταλλαγής links (backlinks) το οποίο απο ότι διάβασα έχει paid and no paid version και προσθέτει links σε πραγματικές σελίδες περιεχομένου

Φαίνεται αξιόλογο αλλά αν κάποιος έχει σχετική εμπειρία απο αυτό θα ήθελα να ακούσω την γνώμη του.

inBlogger

Μέλος από: 18 Απρ 2009
Templates: 1

Περιοχή: Αθήνα.
blog cv facebook linkedin twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 04 Αυγ 2012 13:00    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δε ξέρω το συκγκεριμένο, αλλά αρκετά απο αυτά.. έχουν spam bots, που κάνουν posts σε phpbb φορουμ με το anchor text και το σύνδεσμο σου.
Δυσφύμιση.

cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 93
Νέα: 353
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 04 Αυγ 2012 13:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

αυτόματο και αξιόλογο; δε νομίζω...

aguila21
Honorary Member

Μέλος από: 30 Απρ 2003
Βοηθήματα: 2

ΜήνυμαΣτις: 04 Αυγ 2012 18:49    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ένα παρόμοιο αντιλήφθηκα ότι έβαζε links στον κατάλογο μου.Τελικά αφού δεν κερδίζω τίποτα,το μπλοκάρισα και τελείωσε η ιστορία.

inBlogger

Μέλος από: 18 Απρ 2009

Περιοχή: Αθήνα.
blog cv facebook linkedin twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 04 Αυγ 2012 18:57    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

To 247backlinks.info δοκιμάσαμε εμείς (στο φόρουμ). Όπως λέει και ο aguila, έβαζε links σε διάφορα ελληνικά...

aguila21
Honorary Member

Μέλος από: 30 Απρ 2003
Βοηθήματα: 2

ΜήνυμαΣτις: 04 Αυγ 2012 19:30    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Είναι τσάμπα μάγκες.Νομίζουν ότι θα τους προσφέρουν όλοι δωρεάν χώρο να κερδίζουν λεφτά αυτοί και οι ιδιοκτήτες των καταλόγων να πληρώνουν τους λογαριασμούς του hosting link to hosting.Μου είχε κάνει εντύπωση που είχα κάθε μέρα 1500-2000 καταχωρήσεις από το Μπαγκλαντές και την Ινδία,από τις οποίες καμία δεν πλήρωνε.Έτσι τους έβαλα στην htaccess ως ανεπιθύμητους και ηρέμησα.

athanasios-davalas

Μέλος από: 22 Ιουν 2012
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Αθήνα, Ζωγράφου
ΜήνυμαΣτις: 05 Αυγ 2012 15:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Σας ευχαριστώ παιδιά όλους με βοηθήσατε πολύ. Παρά ήταν καλό για να είναι αψεγάδιαστο...

drmetal

Μέλος από: 25 Μαρ 2008

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Αυγ 2012 16:53    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δεν κατάλαβα τι λένε οι προηγούμενοι, αλλά θα σας πω τι ξέρω εγώ. Βάζεις ένα κώδικα στις σελίδες σου που έχεις pagerank, βάζουν αυτοί αυτόματα links, Κερδίζεις πόντους και μετά μπαίνει το λινκ σου σε αντίστχοιχα άλλα sites. Μπορείς να δεις που μπαίνει το λινκ σου και αν δεν σου αρέσει το απορρήπτεις πολύ απλά, δεν παρατηρησα τίποτε του τίπου spam bot ή οτιδήποτε τέτοιο. και όπως είπα έχεις πλήρη έλεγχο

επίσης το λινκ σου μπαίνει μόνο σε σελίδες με pagerank, τουλάχιστον 1
betnews

Μέλος από: 13 Ιουλ 2012

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 10 Αυγ 2012 18:57    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

drmetal ανέφερε:
Δεν κατάλαβα τι λένε οι προηγούμενοι, αλλά θα σας πω τι ξέρω εγώ. Βάζεις ένα κώδικα στις σελίδες σου που έχεις pagerank, βάζουν αυτοί αυτόματα links, Κερδίζεις πόντους και μετά μπαίνει το λινκ σου σε αντίστχοιχα άλλα sites. Μπορείς να δεις που μπαίνει το λινκ σου και αν δεν σου αρέσει το απορρήπτεις πολύ απλά, δεν παρατηρησα τίποτε του τίπου spam bot ή οτιδήποτε τέτοιο. και όπως είπα έχεις πλήρη έλεγχο

επίσης το λινκ σου μπαίνει μόνο σε σελίδες με pagerank, τουλάχιστον 1

ειναι κατι σαν το tads??

Μέλος από: 07 Μαη 2012

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 11 Αυγ 2012 08:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δεν ξέρω το συγκεκριμένο αλλά προσωπικά δεν χρησιμοποιώ κανένα από τα αυτόματα εργαλεία. Τα λινκ που παίρνεις δεν έχουν και μεγάλη βαρύτητα ενώ υπάρχει μεγάλό ρίσκο να τιμωρηθείς από τις μηχανές αναζήτησης. Αυτό γίνεται ολοένα και περισσότερο με τους νέους αλγόριθμους Panda και Penguin που μπορεί να μην έχουν φτάσει στην Ελλάδα αλλά θα φτάσουν κάποια στιγμή.

Μέλος από: 15 Ιουλ 2011

ΜήνυμαΣτις: 17 Αυγ 2012 09:13    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Και εγώ είμαι της ίδιας άποψης, θα το απέφευγα.

Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφήμιση & Προώθηση Ιστοσελίδων » Μηχανές αναζήτησης & SEO

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Google Analytics στο ίδιο site με .com & .gr 3 dmarop 13 Αυγ 2013 18:30
Googlicious Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Δεύτερη γλώσσα σε τελείως διαφορετικό domain. SEO impact? 0 alou 07 Αυγ 2013 14:20
alou Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Εμφανιση site μόνο σε google.gr και όχι .com 0 pbarbalias 20 Μαρ 2013 11:52
pbarbalias Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Σε τι πρεπει να ειναι το donaim σε com, net, info η αλλο; 2 Kinhthra 11 Ιαν 2013 00:08
Kinhthra Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 19 Δεκ 2014 01:02 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites