freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

twitter απάτη;

Forum index » Διάφορα » Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   This topic is locked you cannot edit posts or make replies Σελίδα 1 από 2 [22 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: twitterΑΠΑΤΗ Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  1, 2 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
aristidis

Μέλος από: 07 Αυγ 2012

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 07 Αυγ 2012 21:08    Θέμα: twitter απάτη; Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

καλησπέρα σας,

έχω την εξής απορία, είναι δυνατόν να δημιουργείς λογαριασμό στο twitter link to twitter και πριν ακόμα βάλεις φωτογραφία στο προφίλ σου να διαπιστώνεις πως σε έχει σε suspend; αυτό γίνεται συνεχώς serial & mass suspend. πως γίνεται να βρω ποιος ή ποια με κάνει το ένα μετά το άλλο suspend χωρίς να χρειαστεί αρχικά να πάω στο δικηγόρο μου. αυτά προς το παρόν.
fiskilis
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 07 Αυγ 2012 22:16    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

αυτο ειναι λιγο κουφο
τι ακριβως κανεις και τι ονομα χρησιμοποιεις;

για δωσε περισσοτερα στοιχεια να δουμε

aristidis

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 07 Αυγ 2012 22:32    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

καταλαβαίνω που σου ακούγεται κουφό. οτι όνομα και αν δώσω. πες εσύ ένα όνομα που δεν θα μου κάνουν suspend και θα το δεις σε χρόνο 0 suspend. το πιστεύεις δεν το πιστεύεις έτσι είναι. πριν από λίγο είχα 5 σε 1 μόλις προλαβα να κάνω 2 follow σε 1 δεν προλαβα να βάλω ούτε καν φωτογραφία. κάθε άλλο λοιπον από κουφο είναι παρανοικό και θελω να επιδιωξω να μαθω ποιος κανει τέτοιες απάτες. κανουν και το ψωφιο χωριο, επομενως μόνο με δικηγόρο. αλλα σημαντικοτερο για μενα ειναι να μάθω ποιος ή ποια. το support έχει πολλούς έλληνες και ελληνίδες, να μην πω τι...
vortalifer

Μέλος από: 02 Ιουν 2003
Νέα: 1

View users profile Visit posters website
twitter 
ΜήνυμαΣτις: 07 Αυγ 2012 22:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Έχεις προσπαθήσει να κάνεις από άλλο pc και άλλο ip ?
fiskilis
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 07 Αυγ 2012 23:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

aristidis δωσε μου μεσω Pm ενα προσωρινο email και εναν προσωρινο κωδικο και πες μου σε τι ονομα θελεις να σου ανοιξω εναν λογαριασμο να το τσεκαρεις

aristidis

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 07 Αυγ 2012 23:40    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

vortalifer ανέφερε:
Έχεις προσπαθήσει να κάνεις από άλλο pc και άλλο ip ?

κάποτε όσο υπήρχε "δούλεμα" κατι περιεργα, έμπαινα με virtual machine έβλεπα καποια άλλα πράγματα, μεχρι passwords με έχουν κλέψει. τις προάλλες δεν μπορούσα να μπω δηλαδη έδινα password και δεν εκανε login περιπου μια βδομάδα σαν να ηταν ξενος ο δικος μου λογαριασμος. μετα αφού τα καταφερα τράβηξα ενα μπλοκ 5, 6 που είχα κανει follow και απενεργοποιησα τον λογαριασμο.
mechpanos
Honorary Member

Μέλος από: 20 Μαρ 2003
Νέα: 1

Περιοχή: Athens - Pyrgos
blog 
ΜήνυμαΣτις: 08 Αυγ 2012 08:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Φίλε αριστείδη ή μας κάνεις πλάκα (που δεν νομίζω) ή παίζει χοντρό θέμα με τον υπολογιστή σου.
Πρέπει να έχεις φάει γερό ιό.
Για εμένα δοκίμασε να κατεβάσεις το live cd του ubuntu ή κάποιας άλλης διανομής linux και κάνε reboot και μπες από το live cd, και δοκίμασε από εκεί να κάνεις on line κινήσεις. Να δεις που δεν θα πάθεις τίποτα.
Το πιο πιθανό και άκρως επικίνδυνο, είναι να έχεις κολλήσει ιό που στέλνει όλες σου τις κινήσεις σε hackers, οι οποίοι μπαίνουν και εκμεταλλεύονται τους λογαριασμούς σου.
Δοκίμασε και με το Hirens Boot CD να bootάρεις από εκεί και να δοκιμάσεις να κάνεις κανένα σκανάρισμα για ιούς με κάποιο από τα utilities που έχει.

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Αυγ 2012 14:04    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ναι είδες! καλό και αυτό, πολύ ενδιαφέροντα. υπαρχουν οι hackers για να μην τρελαθούμε. αν τους πιασω τους hackers στα χερια μου κερδισα όλο το παιχνίδι στο twitter link to twitter. δεν χρειάζομαι followers. για τον τελευταίο λογαριασμο δίχως νούμερο που χαλάσανε θα μπορούσα να γινω φονιας η βιαστης αν ήξερα ποιος η ποια... κάθε λογαριασμός ήταν σαν ένας δικός μου άνθρωπος, κατάλαβες γιατί τους ψάχνω;
aristidis

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Αυγ 2012 18:00    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

http://twitter.com/MYLORD000000021
aristidis

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 14 Νοε 2012 08:24    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μετά από ένα πρόσφατο format στο σκληρό δίσκο αποφάσισα να κάνω μια τελευταία προσπάθεια...
http://twitter.com/aristidismegas
... με κάνει follow το http://twitter.com/YinelaA07 και κάνει follow ένα ακόμα από τα δικά μου το http://twitter.com/MissUniverse
Λογικά θα έπρεπε να εμφανίζεται στο http://twitter.com/MissUniverse λίγο πιο πάνω άλλα είπαμε twitter και απάτη είναι το ίδιο πράγμα!
fiskilis
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 14 Νοε 2012 08:54    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

aristidis ανέφερε:
είπαμε twitter και απάτη είναι το ίδιο πράγμα!

πλακα κανεις ετσι;
ποσο χρονων εισαι;

aristidis

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 14 Νοε 2012 09:03    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πριν λίγο δεν το εμφάνιζε, αλλά και πάλι: twitter και απάτη είναι το ίδιο πράγμα.
fiskilis
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 14 Νοε 2012 09:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

aristidis ανέφερε:
Πριν λίγο δεν το εμφάνιζε, αλλά και πάλι: twitter και απάτη είναι το ίδιο πράγμα.

προσεξε τι λες

αν δεν μπορεις να το αποδειξεις μπορει να βρεθεις κατηγορουμενος για Συκοφαντική δυσφήμηση Ανώνυμης Εταιρείας και να σε τραβανε μια ζωη!

η αλλαξε χομπυ η σταματα να ασχολησε αφου σε χαλαει!

aristidis

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 14 Νοε 2012 09:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Να βρεθώ κατηγορούμενος από τον απατεώνα; Πλάκα μου κάνεις;
fiskilis
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 14 Νοε 2012 09:24    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

aristidis ανέφερε:
Να βρεθώ κατηγορούμενος από τον απατεώνα; Πλάκα μου κάνεις;

εχω δεκαδες λογαριασμους ( http://trending.gr/top.php?t=tweets ) οπου οι 5 απο τους 7 μεγαλυτεροι σε πληθος twitt ειναι δικοι μου και δεν ειχα ΠΟΤΕ προβλημα.

τωρα αν εσυ νομιζεις οτι μπορεις να παιζεις με μια εταιρεια τετιου μεγεθους επειδη δεν ξερεις τι κανεις και πως το κανεις ειναι αλλο θεμα κοινης λογικης

Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   This topic is locked you cannot edit posts or make replies Σελίδα 1 από 2 [22 Μηνύματα] Σελίδα:  1, 2 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Διάφορα » Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Sticky Σήμερα στον κόσμο .... ( τελευταία νέα ) 748 fiskilis 28 Ιαν 2014 11:43
NaNtia92 Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Γνωρίζει κανεις το Degoo storage service? 2 Connor MacLeod 20 Ιουν 2014 14:36
alou Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Απάτη τα μεταφορικά για αποστολές στο εξωτερικό 10 Connor MacLeod 02 Ιαν 2014 19:48
Webmate Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Προσοχή Απάτη!!! Έχει εφευρεθεί το Υπερ-αεικίνητο και δεν το γνωρίζαμε!! 14 DGeorge 28 Νοε 2012 14:22
DGeorge Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 30 Σεπ 2014 12:09 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites