Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Πως φτιάχνω membership και paid subscriptions στο wordpress

Μια περιοχή για το WordPress, αυτή την δημοφιλή δωρεάν πλατφόρμα για blogging

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
ttppsogr

Πως φτιάχνω membership και paid subscriptions στο wordpress

Δημοσίευση από ttppsogr » 13 Ιαν 2017 18:32

Θέλω να ενεργοποιήσω συνδρομές με πληρωμή σε ελληνικό wordpress site.

Συνεπώς θα πρέπει να υπάρχουν:

1) user accounts (register, reset password, confirmation email, edit personal data, κλπ),

2) membership levels (π.χ. free, paid for 1 month, paid for 3 months with discount, etc) και

3) να υποστηρίζονται διάφορα payment gateways (paypal, stripe, gumroad, ...)

Έχω βρει πάρα πολλά plugins που προσθέτουν όλο αυτό το functionality στο wordpress, π.χ. δείτε εδώ:

(Paid): http://www.wpbeginner.com/plugins/5-bes ... -compared/

(Free): https://www.sitepoint.com/best-free-wor ... p-plugins/

Το πρόβλημα είναι ότι τα paid είναι πολύ ακριβά (κατά μέσω όρο αρκετά περισσότερο από $100 το χρόνο), και ένα που ξεκίνησα να δοκιμάζω στην free έκδοσή του, βρήκα διάφορα προβλήματα (τα οποία πιθανότατα λύνονται), αλλά για να κάνει reoccurring billing, και άλλα πράγματα όπως custom email messages, ήθελε την paid version, συνεπώς δεν μπορώ να προχωρήσω πολύ στο testing χωρίς να το αγοράσω.

Από την άλλη ένα άλλο που είναι όλο free (και έχει paid version μόνο αν θες support), όταν το δοκίμασα και του έβαλα Confirmation Message στα ελληνικά (όταν κάποιος γράφεται) μου τα έδειξε ερωτηματικά (???? ??????? ??), δηλαδή προφανώς χρησιμοποιεί non-utf8 (mb_) compatible string functions, οπότε δεν το βάζω ούτε για πλάκα.

Έχει κάποιος εμπειρία από κάποιο τέτοιο plugin που δουλεύει σωστά σε ελληνικό wordpress site και είναι tested για αρκετό καιρό; Δεν με πειράζει αν είναι με πληρωμή, αρκεί να είναι δοκιμασμένο!

Ευχαριστώ.

Απάντηση

Επιστροφή στο “WordPress γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες