freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

[Review] - ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΟΥΖΙΝΑ

Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Κινηματογράφος - Θέατρο
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 3 από 3 [45 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: reviewπολιτικήκουζίνα Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3
ΑποστολέαςΜήνυμα
KonstantinosUK

Μέλος από: 24 Μαη 2004

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 28 Μαη 2004 21:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

THA BALO TOU XRONOY DSL NA HSYXASO!!!!!!!!!

AKOMA DEN EKANA THN EGGRAFH MOU STO FORUM, DIESTRAMMENO ME BGALATE!!!!!!!!LOLOLOLOL!!!!

APOSYRO KAI THN AGGELIA!!!!!!!PIO POLLOI ANTRES ME PHRAN THLEFONO EDO STHN AGGLIA PARA GYNAIKES!!!LOLOLOLOLOLOLOLOLOL!!!!!!!
nerissa

Μέλος από: 25 Ιουλ 2004
Περιοχή: Διάστημα!
View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 01 Αυγ 2004 09:43    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

tha symfoniso me toys perissoteroys!i tainia itan para polli kali!polli kali mousiki kai ploki! gia tin elli,i tania legetai Πολίτικη κουζίνα!kai kala koyzina me konstantinopolitikes syntages!
vag lp

Μέλος από: 11 Φεβ 2005
Περιοχή: trikala-greece
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 13 Φεβ 2005 03:13    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

"...Οι Τούρκοι μας έδιωξαν σαν Ελληνες και οι Ελληνες μας υποδέχτηκαν σαν Τούρκους...".
Φοβερη ταινια. αν θελουν οι ελληνες,δειτε τι κανουν!
Pixelatorios

Μέλος από: 05 Δεκ 2004
Περιοχή: Berlin - Thes/niki
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 14 Φεβ 2005 10:10    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

fmayakos ανέφερε:
Σίγουρα η καλύτερη ελληνική ταινία που έχω δει.
Σίγουρα επίσης μέσα στις 20 καλύτερες ταινίες που έχω δει.
Φανταστική!

Υ.Γ.: Βγήκε σε DVD;

To DVD για 22.50€, τσούζει λίγο....καλύτερα να περιμένεις...είμαι σίγουρος ότι θα πέσει η τιμή. http://www.hellasproducts.com/shop-cd/product_info.php?products_id=308

Κρίμα που δεν ήρθε η ταινία στην Berlinale θα μπορούσε να σαρώσει κάνα βραβείο.

Μέλος από: 26 Ιαν 2004
Νέα: 3

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
blog deviantART sync twitter friendfeed deviantART 
del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 14 Φεβ 2005 10:27    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Φθηνό είναι, ειδικά με το υλικό που έχει.

Μέλος από: 25 Ιαν 2004
Βοηθήματα: 66
Νέα: 12
Templates: 1

Περιοχή: Wild West
View users profile
deviantART facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 17 Φεβ 2005 18:02    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

vag lp ανέφερε:
"...αν θελουν οι ελληνες,δειτε τι κανουν!

Μπορούν αν υπάρχει σοβαρός χρηματοδότης (Village Roadshow). κλαπ.. κλαπ... κλαπ.. κλαπ.. κλαπ... κλαπ.. κλαπ.. κλαπ... κλαπ..

Αλλιώς η γνωστή μιζέρια ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work

Πραγματικά καταπληκτική ταινία. Την είδα χθες. Φοβερή φωτογραφία.
Rapid-eraser
WebDev Moderator

Μέλος από: 05 Απρ 2003
Βοηθήματα: 2
Νέα: 2

Περιοχή: Πειραιάς
View users profile
portfolio facebook twitter skype 
ΜήνυμαΣτις: 17 Φεβ 2005 21:31    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

pire kaveva oskar n brabio afti n tevia ?

Youli
Honorary Member

Μέλος από: 29 Δεκ 2000
Περιοχή: Στο ηρωικό Τριπιτσούνι
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 18 Φεβ 2005 18:36    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δεν ήταν καν υποψήφια
megamak

Μέλος από: 13 Ιαν 2005
Νέα: 1

Περιοχή: Πάτρα, Μέγαρα
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Μαρ 2005 12:12    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει στο περίπου την υπόθεση...? Γιατί τη βλέπω συνέχεια στο Video club και το σκέφτομαι για να την πάρω... Πάντως έχω ακούσει ότι είναι πραγματικά πολύ ωραία ταινία!!
geraki
Honorary Member

Μέλος από: 26 Ιαν 2004
Νέα: 3

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
blog deviantART sync twitter friendfeed deviantART 
del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 02 Μαρ 2005 13:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Όχι αμα σου αρέσει ο Τσάκι Τσαν.

Μέλος από: 25 Μαρ 2005
Περιοχή: Γλαροπιτάδικο
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 26 Μαρ 2005 00:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Σε Dvd
Καταρχήν η καλύτερη ελληνική κινηματογραφική ταινία για μένα, μετά τις δεκαετίες 60-70."Καλύτερη" σε γενικές γραμμές.Στα επιμέρους:

Εξωπραγματική ποιότητα παραγωγής για ελλάδα, το ίδιο για την κινηματογράφηση (steadycam , travelling Victory!), απλό αλλα συνεπές και πειστικό σενάριο, επιτέλους μια ταινία που αποφεύγει το φολκλόρ στην απεικόνιση της σύγχρονης ελλάδας, συγκλονιστική μουσική και πάμε στις ερμηνείες
είναι δυνατόν να υπάρχει τέτοιος ηθοποιός, όπως ο "παππούς", και να είναι στην αφάνεια τόσα χρόνια;
Μιχαηλίδης και Λουιζίδου για μένα απροσδόκητα απίστευτοι,τα πιτσιρίκια καταπληκτικά, οι β' ρόλοι έλληνες και ξένοι άριστοι, η τουρκάλα γυναικάρα, μάλλον Γυναικάρα
και όμως δεν προτάθηκε για όσκαρ ξενόγλωσσης ταινίας παρά το ότι άρεσε και στο εξωτερικό
γιατί; Ίσως γιατί η αχίλλειος πτέρνα της ταινίας είναι ο ίδιος ο πρωταγωνιστής.Ο Χωραφάς πιστεύω έγινε ηθοποιός όχι λόγω ταλέντου άλλα μάλλον επειδή θα το είχε καημό.Τι άλλο να πώ.Με κάποιον άλλο στη θέση του ίσως η ταινία να έπαιρνε υποψηφιότητα για όσκαρ.Όλο το παίξιμό του παράταιρο και άτονο.
Πέρα απο αυτό, εμένα στην ουσία δε με ικανοποίησε 100%, διότι πλέον μια τέτοια ταινία δε τη συγκρίνεις με άλλες ελληνικές αλλα με τις καλύτερες ταινίες που έχεις δει γενικά και απαιτείς περισσότερα.Κάποιες λεπτομέρειες ίσως έκριναν αρνητικά την τύχη της ταινίας, οπως το οτι ποτέ πραγματικά δεν κορυφώνεται.Οι σκηνές του αποχωρισμού στο σταθμό της Πολης στην αρχή και στο τέλος είναι πράγματι συγκινητικές και ιδιοφυείς όμως περίμενα κάτι παραπάνω.Ας πούμε, η σκηνή που ξανασυναντιούνται πλέον ενήλικοι στο νεκροταφείο θα μπορούσε να είναι πιο δυνατή.
Έγραψα οτι η τουρκάλα είναι γ@μ@τη;

Y.Γ
Η μόνη ελληνική ταινία που με έχει συγκινήσει

και τα σιροπιαστά
megamak

Μέλος από: 13 Ιαν 2005
Νέα: 1

Περιοχή: Πάτρα, Μέγαρα
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 28 Μαρ 2005 11:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Την είδα!!! Πραγματικά εξαίσια ταινία, με πολύ ωραίο σενάριο, το οποίο καταφέρνει να σε αγγίξει... Μπράβο στους παραγωγούς, που σκηνοθέτησαν μία τόσο ωραία ταινία, και που μας κάνουν υπερήφανους που είμαστε Έλληνες!!!! Πραγματικά άξιζει πολύ... Επίσης, όντως η Τουρκάλα είναι αρκετά γοητευτική!!! Another pint of beer Another pint of beer
Pixelatorios

Μέλος από: 05 Δεκ 2004
Περιοχή: Berlin - Thes/niki
ΜήνυμαΣτις: 19 Μαρ 2006 02:16    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Επιτέλους την είδα την ταινία!
Μια πανέμορφη δουλειά...τέλεια διήγηση, απίθανη μεταφορά, χαρισμένη με διασκεδαστικές ερμηνείες... και ένα μπράβο στους ηθοποιούς.

Μέλος από: 20 Αυγ 2002
Βοηθήματα: 6

Περιοχή: Σπίτι μου!
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Μαρ 2006 12:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Και εγώ την είδα (έχω κανέναν χρόνο) και συμφωνώ ότι είναι από τις καλύτερες. Τώρα το μοναδικό μου μαράζι είναι να την αγοράσω σε DVD γιατί την τελευταία φορά που πήγα στο Carrefur ξέχασα να την αγοράσω.

Μέλος από: 30 Απρ 2006
Περιοχή: ASPROMAYRH SALONIKA-ITALY
ΜήνυμαΣτις: 14 Μαη 2006 23:33    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ontws htan polu kali h tainia!!!!!

Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Κινηματογράφος - Θέατρο
Τώρα είναι 26 Μαρ 2017 09:15 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites