freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Κριτήρια για αγορά κινητού

Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 3 [35 Μηνύματα]       Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  1, 2, 3 Επόμενο

Ποιό είναι το κριτήριό σας για αγορά κινητού?
Κόστος
15%
 15%  [ 15 ]
Λειτουργίες
59%
 59%  [ 56 ]
Εξωτερική σχεδίαση
5%
 5%  [ 5 ]
Εργονομία-Ευχρηστία
5%
 5%  [ 5 ]
Μπαταρία
8%
 8%  [ 8 ]
Service/Ποιότητα
3%
 3%  [ 3 ]
Άλλο... Τι?
2%
 2%  [ 2 ]
Total Votes : 94

ΑποστολέαςΜήνυμα
cvoodan
Honorary Member

Μέλος από: 13 Μαη 2003
Βοηθήματα: 3

Περιοχή: Πίσω σου!
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Νοε 2003 13:30    Θέμα: Κριτήρια για αγορά κινητού Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ποιά είναι τα κριτήριά σας για αγορά κινητού?

Για μένα μετράν πιο πολύ οι λειτουργίες...

Μέλος από: 30 Σεπ 2003
Νέα: 31

Περιοχή: Αθήνα
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Νοε 2003 14:00    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Συμφωνώ, οι λειτουργίες παίζουν πολύ σημαντικό ρόλο, αλλά.......

Πέρα από το να μπορείς να κάνεις συγχρονισμό με το OUTLOOK, ή να κατεβάζεις e-mail, ή να στέλνεις των διαφόρων ειδών SMS, EMS, MMS να έχεις irDA, Βluetooth κτλ. πιστεύω οτι έχουμε ξεφύγει λίγο και έχουμε χάσει το μέτρο...

Άλλωστε, τα κινητά 2ης, αντε 2,5ης γενιάς που υπάρχουν στην Ελλάδα είναι λίγο πολύ τα ίδια, με τις ίδιες πάνω κάτω δυνατότητες.

Γνώμη μου είναι οτι κύριο μέλλημα όσων ψάχνουν να βρουν πιο κινητό να αγοράσουν θα πρέπει να είναι να κάνει ΤΕΛΕΙΑ την δουλειά του ως κινητό. Πέρα από εκεί όλα τα άλλα είναι συμπληρωματικά. Για παράδειγμα, καλή η φωτογραφική μηχανή στο κινητό αλλά όχι την χρησιμοποιείς και ως κύρια... προς θεού.

Και φαντάσου ότι αυτά τα λέει άνθρωπος που έχει στην κατοχή του το P800 της SonyEricsson. Που μόνο κινητό δεν είναι, έχει τα πάντα.

Πάντα επίσης θα υπάρχει και ο παράγοντας "κλικ", το να σου κάνει δηλαδή κάτι "κλίκ" χωρίς λόγο και αιτία. Εκεί πάω πάσο.....
Darkchilde

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Περιοχή: Somewhere in the Outer Rim of the Galaxy
View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 20 Νοε 2003 14:01    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

το μόνο που ζητάω από ένα κινητό είναι να το χρησιμοποιώ σαν τηλέφωνο με αρκετό χρόνο λειτουργίας, να έχει αρκετή μνήμη για να κρατάει αριθμούς τηλεφώνων και μυνημάτων. Από εκεί και πέρα δεν με ενδιαφέρουν WAP και τέτοια.

Blog: The Dark Side of the Force and Other Stories
Ελληνικό Forum για Science Fiction & Fantasy: http://www.sff.gr
Ο Κόσμος της Επιστήμης: http://www.scienceworld.gr
Devilrom

Μέλος από: 19 Ιουλ 2003

View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 21 Νοε 2003 09:35    Θέμα: kinito Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

nai litourgies , alla na exei kai psilo kompsi emfanisi ,na mhn einai san pantofla!!!! Καλό ε!
alxk

Μέλος από: 25 Μαη 2003
Περιοχή: Αθήνα | Βούλα
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 21 Νοε 2003 23:13    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ολα τα παραπανω ειναι πολυ σημαντικοι παραγωντες αγορας ενος κινητου τηλεφωνου!

Για μενα παιζει πολυ σημαντικο ρολο ,εκτος απο τις λειτουργιες,
η ποιοτητα κατασκευης του καθως και η ανθεκτικοτητα του!
pateras

Μέλος από: 11 Νοε 2002

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 22 Νοε 2003 11:27    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

re paidia, to Siemens ST55 pote 8a bgei stin ellada ???
john

Μέλος από: 21 Απρ 2003

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 23 Νοε 2003 17:18    Θέμα: _ Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καταρχας οι λειτουργιες, αλλα αν δεν ειναι και λιγο μουρατο δε λεει .
Κατα την ταπινη μου αποψη, καλο δεν ειναι καποιο κινητο που εχει μονο πολλες λειτουργιες, αλλα το κινητο εκεινο που αρεσει στον χρηστη.

Σωστος??? Καλό ε!
Nkapa
Honorary Member

Μέλος από: 22 Απρ 2002
Βοηθήματα: 1
Νέα: 1

Περιοχή: Μυτιλήνη
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 24 Νοε 2003 00:06    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καταρχάς καλή μπαταρία μετά λειτουργίες και 3ος παραγοντας σίγουρα η εμφάνιση.Αν και λίγο δύσκολο τουλαχιστον για μένα να τα πετυχεις και τα 3.Προσωπικά έχω το 6310i που καλύπτει με το παραπάνω τα 2 πρώτα. σαν αντικαταστάτη του θέλω να πάρω το 6600 το οποίο καλυπτει τους 2 τελευταίους παράγοντες.
Cha0s
SysAdmin

Μέλος από: 28 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 2
Νέα: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Νοε 2003 00:49    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Nkapa ανέφερε:
Καταρχάς καλή μπαταρία μετά λειτουργίες και 3ος παραγοντας σίγουρα η εμφάνιση.Αν και λίγο δύσκολο τουλαχιστον για μένα να τα πετυχεις και τα 3.Προσωπικά έχω το 6310i που καλύπτει με το παραπάνω τα 2 πρώτα. σαν αντικαταστάτη του θέλω να πάρω το 6600 το οποίο καλυπτει τους 2 τελευταίους παράγοντες.

Mia apo ta idia (Afou exoume to idio kinito ti tha ipostiriza ? )

Μέλος από: 08 Μαη 2003
Περιοχή: Netherlands
ΜήνυμαΣτις: 25 Νοε 2003 14:19    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ego paidia to proto pou kitao einai na einai NOKIA.

Kia meta olla ta alla.
georgehh

Μέλος από: 25 Νοε 2003

View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 25 Νοε 2003 17:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

egw aditheta to prwto pou kitaw ine na min ine nokia alcatel i siemens
sportbilly

Μέλος από: 05 Ιαν 2004
Περιοχή: Κατερίνη
facebook skype 
ΜήνυμαΣτις: 11 Ιαν 2004 18:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Yiannis Resbithas ανέφερε:
Ego paidia to proto pou kitao einai na einai NOKIA.

Kia meta olla ta alla.

αν και αυτη τη στιγμη εχω nokia δεν με συγκινουν ιδιαιτερα.....
tuki8eblom

Μέλος από: 02 Ιουλ 2004
Περιοχή: Αθήνα
ΜήνυμαΣτις: 02 Ιουλ 2004 12:50    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μεγαλύτερη σημασία έχει για μένα να κρατά η μπαταρία επειδή το κινητό μου δεν κλείνει ποτέ. Τα τελευταία 2.5 χρόνια έχω μείνει ικανοποιημένος από ένα Ericsson T29s.

Το δεύτερο που κοιτάω είναι οι λειτουργίες. Το ίδιο κινητό με έχει καλύψει απόλυτα.
outcast

Μέλος από: 15 Ιουλ 2004
Περιοχή: Elliniko - Athens
ΜήνυμαΣτις: 19 Ιουλ 2004 09:28    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

egw 8elw na exei infared, blue tooth , mmc (koinws kartes mnhmhs) na yposthrizei java kai to teleytaio alla oxi kai symantiko (gia mena ) mp3 + ola ta klasika

Gia ayto eimai anamesa sto 6600 kai sto SX-1
Tanaka

Μέλος από: 27 Απρ 2004
Περιοχή: Κορωπί
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 19 Ιουλ 2004 16:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγώ κοιτάω την μπαταρία και κατόπιν τα τηλέφωνα που μπορεί να αποθηκεύει ένα κινητό. Από εκεί και πέρα τα υπόλοιπα δεν νομίζω να είναι κατάλληλο ένα κινητό να τα χειριστεί (φωτογραφικές μηχανές, βίντεο κ.τ.λ. )
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 3 [35 Μηνύματα] Σελίδα:  1, 2, 3 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία
Τώρα είναι 18 Ιαν 2017 22:18 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites