freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Πότε θα ανέβω ψηλά στο google ? Να έχω ελπίδες ?

Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφήμιση & Προώθηση Ιστοσελίδων » Μηχανές αναζήτησης & SEO
Moderators:  SEM Moderators, Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 2 [20 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: googleΜηχανήαναζήτησηςψηλά Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  1, 2 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
kostasmm

Μέλος από: 14 Οκτ 2015

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 14 Νοε 2015 14:26    Θέμα: Πότε θα ανέβω ψηλά στο google ? Να έχω ελπίδες ?
Περιγραφή θέματος: Ερώτημα για άνοδο στην μηχανή αναζήτησης google.
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλησπέρα.

Έχω ένα domain 6 μηνών παλιό το www.thikishop.gr , έχω συνδέσει links για social media, έχω φτιάξει keywords, meta tags,titles, περιεχόμενο,xml sitemap,καμιά 20αριά backlinks, και γενικά έχω χιλιάδες προιόντα με φωτογραφίες - internal links τα οποία είναι indexed απο την google εδώ και κανένα μήνα με δίμηνο περίπου.

Το ερώτημα είναι το εξής: Τι άλλο να κάνω ?

Oταν βάζω στο google ένα καλό keyword για να ψάξω το site μου με
βγάζει πολύ χαμηλά π.χ 5η, 8η, 10η σελίδα. Τα μόνα αποτελέσματα που βγάζει η google το site μου ψηλά είναι τα πληρωμένα απο adwords.
Ίσως λόγο μεγάλου ανταγωνισμου είμαι τόσο χαμηλά?
Μήπως η google κάποια στιγμή κάνει rank τις σελίδες σου και τις βάζει εκεί που πιστέυει απο μια μέρα στην άλλη ? ή πρέπει να κάνω κάτι πιο δραστικό ?

Αν μπορεί να τσεκάρει το site κάποιος που γνωρίζει απο seo να μου πεί καμιά γνώμη ?
Σας Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Μέλος από: 18 Μαρ 2009
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Πειραιάς
View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 14 Νοε 2015 19:45    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

φίλε το site σου έχει markup errors

https://validator.w3.org/nu/?doc=http%3A%2F%2Fthikishop.gr%2F

τσέκαρε και φτιάξε τα

μπορεί να έχεις φάει χαμηλό rank εξ'αιτίας αυτού μπορεί και όχι δεν είμαι σίγουρος

hybridwebs.gr
kostasmm

ΜήνυμαΣτις: 14 Νοε 2015 20:15    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ναί η αλήθεια είναι ότι το παρατήρησα και εγώ, αλλά δεν ξέρω πως να τα φτιάξω.
Και δεν γνωρίζω κατά πόσο σοβαρά είναι αυτά τα errors.

Μήπως γνωρίζει κάποιος για τα markup errors να μας πεί μιά γνώμη?

Μέλος από: 16 Νοε 2011

View users profile
blog 
ΜήνυμαΣτις: 15 Νοε 2015 09:30    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Φίλε, αν δεν έχεις μπάτζετ για διαφήμιση, να μην έχεις καμιά ελπίδα για το site, η οργανική αναζήτηση έχει πεθάνει προ πολλού.
al3xis

Μέλος από: 11 Οκτ 2015

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 15 Νοε 2015 11:25    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

andreaslll ανέφερε:
Φίλε, αν δεν έχεις μπάτζετ για διαφήμιση, να μην έχεις καμιά ελπίδα για το site, η οργανική αναζήτηση έχει πεθάνει προ πολλού.

που βασίζεται αυτό;
kostasmm

ΜήνυμαΣτις: 15 Νοε 2015 13:29    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

andreaslll ανέφερε:

Νομίζω ότι είσαι λίγο υπερβολικός.

Μέλος από: 25 Οκτ 2015

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 15 Νοε 2015 18:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

φιλαρακο.
χρονια τωρα βγαινω απο 4 εως 6 αποτελεσμα στο google.com Περίπου 2.280.000 αποτελέσματα
και ολη η πελατεια μου ερχετε απο εκει.

μην ακους διαφορα αν βγαινεις μεσα στα 6 πρωτα αποτελεσματα θα εχεις δουλεια.
δεν χρειαζετε να πληρωσεις τιποτα απλες αλλαγες θελει το site σου.
kostasmm

ΜήνυμαΣτις: 15 Νοε 2015 18:29    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

thanatoz ανέφερε:
φιλαρακο.
χρονια τωρα βγαινω απο 4 εως 6 αποτελεσμα στο google.com Περίπου 2.280.000 αποτελέσματα
και ολη η πελατεια μου ερχετε απο εκει.

μην ακους διαφορα αν βγαινεις μεσα στα 6 πρωτα αποτελεσματα θα εχεις δουλεια.
δεν χρειαζετε να πληρωσεις τιποτα απλες αλλαγες θελει το site σου.

Αυτό περιμένω να δω πότε θα γίνει αυτό, απλά δεν είμαι σίγουρος αν μου λείπει κανένα βασικό στοιχείο για το seo μου. Αν έχεις καμιά ιδέα τι άλλο μπορώ να κάνω ρίξτη!

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 15 Νοε 2015 18:40    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

βασικα βγαινεις 20 στος. στο θηκη Προιον.

σου λειπει περιεχομενο απο το site.
θα μπορουσα με 2 κλικς να σε παω πρωτη σελιδα.
αλλα δεν γινετε φιλε μου γιατι μετα τα Secrets Seo δεν θα ειναι Secrets.
και μην περιμενεις κανενα να σου πει tips.
αυτο που μπορω να σου πω με σιγουρια ειναι οτι μπορεις να το κανεις valid πολυ γρηγορα σου γραφει τα Errors σου ο validator.
andreaslll

Μέλος από: 16 Νοε 2011

View users profile
blog 
ΜήνυμαΣτις: 15 Νοε 2015 20:51    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Με δύο κλικ όλοι μπορούμε να βγούμε σε τοπ θέση, το θέμα είναι ότι δεν θα έχει διάρκεια. Αυτό που λέω το βασίζω σε προσωπική πείρα, έχω ζήσει αρκετές νίκες όμως μετά πάντα έρχονταν ήττες.
thanatoz

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 16 Νοε 2015 00:04    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

παντως εγω απο το 2006 μεχρι σημερα ζω απο αυτο.
pcbmaniac

Μέλος από: 27 Οκτ 2015
Περιοχή: Κοζάνη
ΜήνυμαΣτις: 26 Νοε 2015 15:26    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Επειδή με ενδιαφέρει το θέμα, δηλαδή αν στο validator html5 έχω λάθη, με βάζει σε χαμηλότερη κατάταξη; Πρέπει να τα διορθώσω οπωσδήποτε;

Μέλος από: 19 Μαρ 2015

blog facebook 
ΜήνυμαΣτις: 26 Νοε 2015 20:29    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ολα μετρουν.....για να εχεις την ευκαιρια να ανεβεις.
απο εκει και περα θα κριθεις απο το αν αυτος που ψαχνει το keyword καταληγει στη δικη σου σελιδα η εαν επιστρεφει γοογλε και τελικα καταληγει σε σελιδα πιο κατω. Αυτο ειναι το Α-Ψ.
Στοχος ειναι οποιος ψαχνει πχ 'θηκες κινητων' οταν μπαινει στη σελιδα σου να βρισκει αυτο που θελει (αλλα και εαν συνεχισει σε αλλες σελιδες και επιστρεψει τελικα σε σενα) και φυσικα το πλουσιο περιεχομενο θα μετρησει.
Το Ω ειναι να παρεις την ευκαιρια να ανεβεις για να δοκιμαστεις, validator, backlinks κλπ.

Γενικα η γοογλε εχει στραφει προς αλλους τομεις, η επιβιωση στη γη ειναι το σημαντικοτερο πλεον.
Οτι αλλαγες και να κανεις θα αργησεις πολυ να παρεις feedback του τι εκανες και τι κερδισες (δυσκολα θα αλλαζεις 1 πραγματακι και θα περιμενεις 1 μηνα να δεις τι αλλαζει) {ανοιξε ο χρονος καθως πολλοι βρηκαν πως να ξεγελουν}, οποτε θα ειναι δυσκολοτερο το εργο.

Ισως η καλυτερη επιλογη ειναι να παιξεις μπαλα με fb..
αλλιως, ο απλος κοσμος μονο με κουπονια adwords μπορει να τα βγαλει περα οσο αφορα το γοογλε, οπου στην καλυτερη περιπτωση δινεις 2 για να παρεις 1.

Μέλος από: 27 Οκτ 2015
Περιοχή: Κοζάνη
ΜήνυμαΣτις: 29 Νοε 2015 00:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Κατόρθωσα με πολύ υπομονή και επιμονή να κάνω την ιστοσελίδα μου html5 valid. Αλλαγές σε κώδικα μέχρι το πράσινο φως να ανάψει αλλά τουλάχιστον, πέτυχα. Now what?

Μέλος από: 07 Απρ 2016
Περιοχή: Αθήνα
ΜήνυμαΣτις: 07 Απρ 2016 14:36    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Να πω εντελώς φιλικά δύο πράγματα.

Δεν είναι και το καλύτερο να διαφημίζουμε πως με 2 clicks μπορούμε να πάμε κάποιον στην πρώτη σελίδα. Μπορεί να γίνεται (σήμερα δυσκολότερα από ότι 2-3 χρόνια πριν) αλλά και πάλι είναι black hat SEO. Με όλες τις συνέπειες που ενδέχεται να έχει το black hat SEO και κάποιοι ίσως έχουμε ήδη ζήσει.

Οπότε, νομίζω ότι σήμερα δύο βασικά πράγματα μετρούν:

1. Περιεχόμενο. Site με ελάχιστο περιεχόμενο που δεν έχει στρατηγική στόχευση γύρω από keywords δεν έχει τύχη, παρά μόνο εάν έχει ισχυρό προφίλ...

2. Backlinks. Την ουσιαστικότερη διαφορά στο SEO κακά τα ψέμματα την κάνουν τα links και ειδικά τα links αξίας.

Οπότε, για μένα τα πρώτα 2 πράγματα που πρέπει να σκεφτεί κάποιος όταν μπει στη διαδικασία να ανεβάσει τις κατατάξεις της ιστοσελίδας του είναι αν μπορεί να έχει καλό περιεχόμενο (και να το ανανεώνει τακτικά γύρω από τα keywords που τον ενδιαφέρουν) και πώς μπορεί να αποκτήσει ισχυρά backlinks.

Σας παραθέτω και έναν οδηγό που έχω γράψει για το θέμα και νομίζω ότι είναι αρκετά χρήσιμος.

http://blog.cloudhaz.com/proothisi-istoselidon-seo/

Από προσωπική πείρα, η συγκεκριμένη μέθοδος έχει 3 καλά:
1. Διάρκεια στο χρόνο (Παρότι αργεί πολύ στην αρχή να αποδώσει)
2. Κανένα κίνδυνο για Google Penalty
3. Καλύτερη ιστοσελίδα (όποιος ασχολείται συνεχώς με το περιεχόμενο, σημαίνει οτι θα ασχολείται γενικά με την ιστοσελίδα άρα θα μπαίνει μόνιμα στη διαδικασία να την βελτιστοποιεί σε κάθε επιμέρους κομμάτι - code, design κλπ)
4. Είναι η μόνη που αποδίδει σε International SEO. Εάν θέλετε να προωθήσετε website στο εξωτερικό και σε πιο ανταγωνιστικές αγορές, χωρίς backlinks δεν έχει νόημα να ξεκινήσετε καν.
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 2 [20 Μηνύματα] Σελίδα:  1, 2 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφήμιση & Προώθηση Ιστοσελίδων » Μηχανές αναζήτησης & SEO

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Δεν υπάρχω στο google search 11 jimaras96 26 Σεπ 2016 15:39
michaeldim Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Έχασα την θέση μου στην Google σε μια λέξη κλειδί λόγω αλλαγής url... Help! 4 pekovic13 23 Αυγ 2016 13:02
changlee Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
προβολη της σελιδας μου στο google maps? 3 ababapanos 21 Ιουν 2016 18:56
Πέθανε το Google PageRank 8 changlee 19 Ιουν 2016 22:02
Ερώτηση για domain στη μηχανή αναζήτησης 2 txc 02 Φεβ 2016 21:55
artonweb Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 01 Μαη 2017 02:23 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites