freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

[historical] τι ακουτε αυτην την στιγμη??????

Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Μουσική
Moderators:  Super-Moderators, greekbytes
Εισαγωγή νέου Θέματος   This topic is locked you cannot edit posts or make replies Σελίδα 64 από 116 [1736 Μηνύματα]       Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 62, 63, 64, 65, 66, ..., 114, 115, 116 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
aguila21
Honorary Member

Μέλος από: 30 Απρ 2003
Βοηθήματα: 2

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 20 Απρ 2004 09:02    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

MALMSTEEN-I AM A VICKING

Cha0s
SysAdmin

Μέλος από: 28 Ιουλ 2001
Νέα: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Απρ 2004 13:03    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Shiva Shidapu - Power Of Celtic
Έ ρεεεεεε εποχές τρελές!

Μέλος από: 03 Απρ 2003
Βοηθήματα: 7

Περιοχή: Germany/Wuppertal-Hellas/Preveza
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Απρ 2004 14:37    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

LightForce - Tristan
Nidas
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Απρ 2004 14:49    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Tora zilepsa apo ton Cha0s kai to gyrisa
Shiva Space Texnology 5 - Soundremer-Megamix
Nidas
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Απρ 2004 15:52    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

BARAEIIIIIIIIIIIIIIIIIIII* * * * * * * * * * http://new-age.servemp3.com:8000/listen.pls * * * * * * * * * * bap bap bap bap TRANCE
Cha0s
SysAdmin

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Απρ 2004 18:33    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Nidas καμία σχέση...

Αυτό που ακούς εσύ με αυτό που άκουγα εγώ είναι έτη φωτός μακρυά...

Εσύ ακούς Shiva Space Technology Israel 5 που είναι μία κακό-επιλεγμένη συλλογή από Ελληνική δισκογραφική και χάλια ποιότητα φυσικά και χωρίς επίπεδο στην μουσική...

Αυτό που άκουγα εγώ ήταν το Album Shiva Space Technology των Shiva Shidapu που αν θυμάμαι καλά αυτό ήταν και το πρώτο τους (το 98 δεν κυκλοφόρησε Νίκο; )
Εν ολίγης η μουσική αυτή λόγω κάποιας διαφοράς χρονολογίας είναι κλάσεις ανώτερη από την 'φτηνή' μουσική που έχει πασάρει η DU Records (που παρεπιπτώντος έκλεισε-κύρηξε πτώχευση).

Αν βρεις το κομμάτι Power Of Celtic από Shiva Shidapu ή ακόμα καλύτερα το Spiritual Healing remixed από Shidapu ή το original από The Musses Rapt τότε θα καταλάβεις την διαφορά της μουσικής αν και το πιθανότερο για μένα είναι να μην σου αρέσουν τα κομμάτια αυτά καθώς δεν πρόκειται για κλαρίνα με beat αλλά κάτι πολύ πιο σύνθετο και ψαγμένο.
Το γεγονός ότι το Power Of Celtic ο Erez Aizen (έτσι δεν γράφεται το όνομα του; ) όταν το έγραψε ήταν μόλις 15-16 χρονών με κάνει ειλικρινά να ανατριχιάζω για την μουσική που έγραψε!
Σκέτη Ψυχεδέλια!!!

Και για να κρατάμε και το τόπικ ζωντανό:
Tiesto - In Concert (Gelderdome)

Μέλος από: 03 Δεκ 2003

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 20 Απρ 2004 18:53    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Guns & Roses-Civil War

Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Απρ 2004 18:58    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ksero oti einai diaforetiko...
apla eipes Shiva... kai thimithika oti eixa ena CDaki "SHIVA SPACE TECNOLOGY 5" e kai eipa na do pou einai to brika kai to eriksa sto PC....
Osso gia to Power Of Celtic ego exo goa - power of celtic (logika prepei na einai to idio) - genikotera gia olla ta komatia pou anaferes ta exo sxedon olla alla exo kai alla parapolla (milao mono gia to eidos tora....an milame genika gia mp3s exo apo trance mexri kai karagouna)
Kai fysika mou aresoun olla ,apla den akouo tetiou idos mousiki osso esu (an thes meta apo to kalokairi tha se pao kai konta gia to poios tha exei perissotera trance k.t.l. k.t.l.)

Opos eipes ki esu ,
gia na kratame to topik zontano
akouo . . . (de to leo gia na mi ginei pareksigisei oti kano diafimisei )
Nidas
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Απρ 2004 19:22    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Cha0s mipos kolaei afto kapou parapano ?
Cha0s
SysAdmin

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Απρ 2004 19:45    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δυστυχώς δεν έχω ψηφιακή φωτογραφική να σου δείξω τα Trance CDs που έχω τα οποία ξεκινάνε από το 96' και προχωράμε μέχρι και σήμερα (όχι με τον ίδιο ρυθμό βέβαια..)
Για τα mp3 δεν το συζητάω... Μόνο στο Dektop PC έχω κοντά 20GB μόνο με trancakia + καμια 20αρα CDs μόνο με τέτοια μουσική σε Mp3...

Θες ακόμα να κάνουμε την 'κόντρα';

Ο Νίκος έχει δει ένα δείγμα της μουσικής που έχω και πιστέυω ενθουσιάστηκε χεχεχε

Το κομμάτι αυτό είναι ναι...

Ακόμα το ίδιο ακούω εγώ... είναι 217 λεπτά live

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Απρ 2004 20:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

xmm
den eimai sigouros ...
pantos meta to kalokairi tha exo arketa CDs prin to 96'
pou ftanoun peripou mexri kai to 2000'....
tha to skefto gia tin kontra kai tha sou po meta to kailokairi Καλό ε!
Expl0it
Honorary Member

Μέλος από: 25 Αυγ 2003
Βοηθήματα: 29
Νέα: 7
Scripts: 1

Περιοχή: home/sweet/home
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Απρ 2004 21:23    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Delerium - Remembrance

Cha0s
SysAdmin

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Απρ 2004 22:06    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το θέμα δεν είναι να βρεις κομμάτια απλά για να τα βρεις και να τα έχεις..

Εγώ αυτή την μουσική την μάζευα λίγη λίγη μόλις κυκλοφορούσε κάτι γιατί απλά την γούσταρα.
Δεν το έκανα ούτε για να λέω ότι έχω πολλά CD ούτε για άλλο λόγο.
Ήταν καθαρά για την πάρτη μου αφού δεν μπορώ καν να την παίξω πουθενα.. μόνο να την ακούω για μένα...

Μέλος από: 23 Δεκ 2002
Περιοχή: Αθήνα
View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 20 Απρ 2004 22:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Iron Maiden - Moonchild
[Seventh Son Of The Seventh Son]
Nidas
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Απρ 2004 22:23    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Cha0s ανέφερε:
Το θέμα δεν είναι να βρεις κομμάτια απλά για να τα βρεις και να τα έχεις..

Εγώ αυτή την μουσική την μάζευα λίγη λίγη μόλις κυκλοφορούσε κάτι γιατί απλά την γούσταρα.
Δεν το έκανα ούτε για να λέω ότι έχω πολλά CD ούτε για άλλο λόγο.
Ήταν καθαρά για την πάρτη μου αφού δεν μπορώ καν να την παίξω πουθενα.. μόνο να την ακούω για μένα...

sostos...
alla gia tin kontra ti na kano ?
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   This topic is locked you cannot edit posts or make replies Σελίδα 64 από 116 [1736 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 62, 63, 64, 65, 66, ..., 114, 115, 116 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Μουσική
Τώρα είναι 22 Ιαν 2017 18:18 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites