Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Ερώτηση SEO για το WebMaster Tools της google

Η μηχανή αναζήτησης Google.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

Απάντηση
seeder

Δημοσίευση από seeder » 04 Σεπ 2016 21:49

Καλησπέρα εχω κάποιες απορίες για κάποια reports που μου φένωνται λίγο παράξενα.
Παρακάτω εχω ενα screenshot απο το google webmasters tools στο μενού Analytics Αναζήτησης

αυτες είναι οι πρώτες λέξεις κλειδιά στην λίστα με βάση τις εμφανίσεις.

Το θέμα μου είναι οτι δεν μπορώ να καταλάβω γιατι η 3η και η 5η λεξη ενώ έχουνε πολλές εμφανίσεις σε καλη θεση δεν εχουν κλικς !!

Εικόνα

Αν γνωρίζει κάποιος για ποιο λογο συμβάινει αυτο ας μου δωσει τα φωτα του .
ευχαριστω

dfactory
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dfactory » 30 Ιαν 2017 23:00

Καλησπέρα seeder,

αν και είναι πολύ απλό, τις περισσότερες φορές δεν δίνουμε μεγάλη σημασία, γιαυτό και ο πιο πιθανός λόγος που έχεις τόσα λίγα κλικ και αντίστοιχα χαμηλό CTR είναι:

1. Αν η λέξη κλειδί υπάρχει σε τίτλο και περιγραφή
2. Αν το αποτέλεσμα που βλέπει ο χρήστης που αναζητεί την συγκεκριμένη λέξη κλειδί πραγματικά 'βλέπει' το αποτέλεσμα που υποτίθεται θα έπρεπε να δώσει το αποτέλεσμα.
3. σε ποια σελίδα αντιστοιχεί η συγκεκριμένη λέξη κλειδί
4. σε συνέχεια του σημείου '3' το URL που εμφανίζεται, είναι σχετικό με την λέξη κλειδί;

Δες αυτά τα πρώτα 4 σημεία και στείλε μου νέα.
Το μεγαλύτερο δίκτυο από influencers για επιχειρήσεις: https://digitalfactory.gr

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες