freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Δεν υπάρχω στο google search

Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφήμιση & Προώθηση Ιστοσελίδων » Μηχανές αναζήτησης & SEO
Moderators:  SEM Moderators, Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [12 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: googlesearch Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
jimaras96

Μέλος από: 08 Ιουν 2012

View users profile
portfolio 
ΜήνυμαΣτις: 19 Σεπ 2016 15:11    Θέμα: Δεν υπάρχω στο google search Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλή σας μέρα

Παιδιά ξεκαθαρίζω από την αρχή ότι είμαι τελείως άσχετος με θέματα SEO οπότε δείξτε κατανόηση.

Αυτές τις μέρες ολοκλήρωσα την προσωπική μου σελίδα που δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο μια σελίδα για να φαίνονται οι δουλειές μου και να μπορούν να επικοινωνούν μαζί μου

Μπορείτε να την δείτε εδώ http://jimgeorgosopoulos.com/

Το θέμα μου είναι ότι απο όσο βλέπω δεν με βγάζει καθόλου το google. Της έβαλα keywords και την πέρασα και στο webmasters της google (βέβαια εκεί λέει ότι ακόμα δεν έχει υποβληθεί σε επεξεργασία). Τι μπορώ να κάνω για να ανέβει λίγο, δεδομένου ότι είναι επαγγελματική (δηλαδή δεν είναι blog) και δεν έχει άρθρα και ποστ;
free3yourmind
Honorary Member

Μέλος από: 29 Μαη 2008
Περιοχή: Minsk, Belarus
View users profile Visit posters website
flickr 
ΜήνυμαΣτις: 19 Σεπ 2016 15:27    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Η σελιδα υπαρχει στο google - εχει γινει index - αυτο μπορεις να το δεις γραφωντας site:http://jimgeorgosopoulos.com/

Απο εκει και περα για να ανεβει, πρεπει να περασει χρονος και να παρεις και links

Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.
http://www.traveling.gr
jimaras96

View users profile
portfolio 
ΜήνυμαΣτις: 19 Σεπ 2016 16:02    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Όταν λες να πάρει link τι εννοείς;

Το καταλαβαίνω ότι θέλει χρόνο αλλά η απορία μου είναι η εξής

Πως γίνεται σελίδες πχ για ταινίες να βγαίνουν πρώτες στην αναζήτηση;
Το ρωτάω γτ τέτοιες σελίδες συνήθως δεν τις επισκέπτεται πολύς κόσμος οι δημιουργοί αυτόν των σελίδων τι κάνουν παραπάνω; Πληρώνουν για διαφήμιση ή αλλάζουν κάτι στο SEO;

και κάτι τελευταίο δεν υπάρχει κάποιο εργαλείο της google να με βοηθήσει να ανεβάσω πιο γρήγορα την σελίδα στην αναζήτηση;
free3yourmind
Honorary Member

flickr 
ΜήνυμαΣτις: 19 Σεπ 2016 16:18    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αν υπηρχε τετοιο εργαλειο θα το χρησιμοποιουσαν ολοι για να βγουν πανω απο τους αλλους οποτε δεν θα ειχε κανενα νοημα, η google παρεχει καποια tools για να κανεις αναλυση της σελιδας και να σε βοηθησει να βρεις τυχον λαθη (crawl errors), στατιστικα, incoming links κτλ κτλ

Σε γενικες γραμμες για να ανεβει η σελιδα σου πρεπει να την προωθησεις στα social media, να παρεις links απο αλλες σελιδες (που ισως ειναι και το σημαντικοτερο ), να εχει σωστη δομη και χρησιμο περιεχομενο. Αν καποιος πχ δημοσιευση μια φωτογραφια σου, μπορεις να του ζητησεις να βαλει link προς την σελιδα σου που να δειχνει την πηγη, ολο αυτο φυσικα θελει χρονο αν θελεις να βγεις πρωτος σε ανταγωνιστικα keywords. Απο την αλλη μια αναζητηση του στυλ 'Jim Georgosopoulos' θα ειναι πιο ευκολο να σε βγαλει στα πρωτα αποτελεσματα δεδομενου οτι το keyword αυτο δεν ειναι ανταγωνιστικο (δεν υπαρχουν - φανταζομαι - πολλοι με το ιδιο ονομα)

Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.
jimaras96

View users profile
portfolio 
ΜήνυμαΣτις: 19 Σεπ 2016 16:26    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

εγώ τι πρέπει να κάνω για να βγαίνω τουλάχιστον στην πρώτη σελίδα όταν γράψει ο άλλος Jim Georgosopoulos;

Μονο με την διαδικασία που μου ανέλυσες παραπάνω γίνεται αυτό;

Έχεις καμιά ιδέα που μπορούν να προωθηθούν τέτοιου ίδους site;
free3yourmind
Honorary Member

flickr 
ΜήνυμαΣτις: 19 Σεπ 2016 16:45    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Νομιζω αν το προωθησεις στα social media, παρεις και ενα δυο links με ευκολια θα βγαινεις στην πρωτη σελιδα για αναζητηση με το ονομα σου, απλα να ξερεις οτι αυτα δεν γινονται απο την μια στιγμη στην αλλη, θελει καποιο χρονο.

Για links για αρχη αρχισε με flickr, youtube, linkedin κτλ και υστερα ψαξε για ποιο ποιοτικα απο πηγες που δειχνουν/χρησιμοποιουν την δουλεια σου.

ramolimendo

Μέλος από: 18 Σεπ 2015

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Σεπ 2016 18:55    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

jimaras96 ανέφερε:
εγώ τι πρέπει να κάνω για να βγαίνω τουλάχιστον στην πρώτη σελίδα όταν γράψει ο άλλος Jim Georgosopoulos;

εγω γιατι σε βλεπω τριτο ?
( jimgeorgosopoulos.biz.ht/ )
και τι ειναι αυτο? εκανες redirect?
darkx

Μέλος από: 14 Μαη 2004
Περιοχή: Λονδίνο
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 21 Σεπ 2016 16:49    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

• Φτιάξε τα κείμενα σου να περιέχουν τις λέξεις κλειδιά που θέλεις.
  • Κράτησε 80%-20% (κείμενο - εικόνες)
  • Φτιάξε σελίδα στο facebook και δημοσίευε άρθρα που γράφεις.
  • Κάνε εγγραφή στο http://www.google.com/webmaster/ και ανέβασε το sitemap της ιστοσελίδας σου.

Κάνε όλα τα παραπάνω και σε 20 ημέρες το όνομα σου θα είναι 1ο αποτέλεσμα. Δεν έχεις ανταγωνισμό. Για παραπάνω πράγματα, είναι εντελώς διαφορετικές οι ενέργειες που πρέπει να κάνεις + κόστος.
jimaras96

View users profile
portfolio 
ΜήνυμαΣτις: 21 Σεπ 2016 22:13    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ναι φίλε ramolimendo το έκανα redirect αυτό το είχα για να το φτιάξω απλά (βλακεία αλλά ναι έτσι το έφτιαξα )

Φίλε darkx πως μπορώ να κάνω sitemap από την στιγμή που η σελίδα μου έχει μόνο μια σελίδα;

και θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι τελευταίο πως μπορώ να κάνω αυτό που έκανε και ο ross fairgrieve στην εικόνα που ανέβασα παρακάτω (στα δεξιά στο google);
Είναι πολύ ωραίο και βολικό μόλις γράφει κάποιος κάτι να βγαίνει στα δεξιά η εικόνα σου το site και διάφορες άλλες πληροφορίες

Screen Shot 2016-09-21 at 23.10.13.png
 Description:
 Filesize:  596.11 KB
 Viewed:  66 Time(s)

Screen Shot 2016-09-21 at 23.10.13.png

darkx

Μέλος από: 14 Μαη 2004
Περιοχή: Λονδίνο
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 22 Σεπ 2016 10:24    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Χρησιμοποιείς Wordpress άρα μπορείς να έχεις εύκολα sitemap με plugin.

Τα links στο μενού σου είναι anchors στην μία σελίδα, αλλά παραμένουν links.
jimaras96

View users profile
portfolio 
ΜήνυμαΣτις: 23 Σεπ 2016 14:00    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Κατάφερα και έκανα sitemap και όντως βοήθησε πολύ με έβαλε 3ο μέχρι στιγμής!!!

Ξέρει κανείς να μου πει πως να κάνω να εμφανίζονται τα στοιχεία μου όπως στην εικόνα που ανέβασα παραπάνω;
michaeldim

Μέλος από: 24 Μαρ 2003
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Bugibba, Malta
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio facebook linkedin twitter 
deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 26 Σεπ 2016 15:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Για να εμφανιστείς έτσι πρέπει να κάνεις εγγραφή στο https://business.google.com

Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [12 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφήμιση & Προώθηση Ιστοσελίδων » Μηχανές αναζήτησης & SEO

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Έχασα την θέση μου στην Google σε μια λέξη κλειδί λόγω αλλαγής url... Help! 4 pekovic13 23 Αυγ 2016 13:02
changlee Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
προβολη της σελιδας μου στο google maps? 3 ababapanos 21 Ιουν 2016 18:56
Πέθανε το Google PageRank 8 changlee 19 Ιουν 2016 22:02
[SOLVED] SERVER αλλαγη. 2 ωρες εκτος. google rank drop? 4 Nemesis_Elite 21 Ιαν 2016 18:02
Nemesis_Elite Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Αστεράκια και εικόνα στα αποτελέσματα της google 2 pcbmaniac 29 Νοε 2015 12:00
pcbmaniac Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 26 Απρ 2017 11:52 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites