Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

wordpress και onclick

Μια περιοχή για το WordPress, αυτή την δημοφιλή δωρεάν πλατφόρμα για blogging

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
diti
Επικοινωνία:

wordpress και onclick

Δημοσίευση από diti » 17 Οκτ 2016 11:14

Καλημέρα.

Έχω εγκαταστήσει και χρησιμοποιώ τον κειμενογράφο TinyMCE.
Σε ένα άρθρο έβαλα ένα button και με onclick καλώ μια συνάρτηση (javascript).
Λειτουργεί σωστά αλλά όταν φεύγω από τον κώδικα και ξαναμπαίνω χάνεται το onclick στο button.
Αυτό που θέλω είναι όταν κάνω κλικ στο κουμπί να μου εμφανίζει παρακάτω ένα κείμενο. Γίνεται σωστά αλλά μετά που χάνεται το onclick δεν λειτουργεί φυσικά.

Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε για να διορθώσω το πρόβλημα ή προτείνετε κάποια άλλη ιδέα για να εμφανίζω ένα κείμενο με κουμπί ή σύνδεσμο;
Σας ευχαριστώ πολύ. :-?

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

wordpress και onclick

Δημοσίευση από Basilakis » 17 Οκτ 2016 18:06

vgale to visual editor kai krata mono to text, gia na min xanete o kwdikas, alliws metetrepse ton kwdika sou se shortcode kai kala to shortcode

Άβαταρ μέλους
diti
Επικοινωνία:

wordpress και onclick

Δημοσίευση από diti » 17 Οκτ 2016 22:37

Basilakis έγραψε:vgale to visual editor kai krata mono to text, gia na min xanete o kwdikas, alliws metetrepse ton kwdika sou se shortcode kai kala to shortcode
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Επειδή χρησιμοποιώ λίγο καιρό το wordpress τι εννοείς να βγάλω το visual editor; Όταν είμαι σε ένα άρθρο έχει τις καρτέλες Κειμενογράφο και Κείμενο (είναι το text;). Θα πρέπει να είμαι στη καρτέλα Κείμενο που έχω τον κώδικα; Στις ρυθμίσεις δε βρήκα κάτι για να το αλλάξω γενικά.
Όταν λες να να μετατρέψω τον κώδικα σε shortcode τι εννοείς; Τι μπορώ να κάνω;
Γνωρίζω κώδικα π.χ. html/javascript κ.α.

Σ' ευχαριστώ πολύ και ελπίζω σε μία απάντηση για να βγάλω κάποια άκρη.

Απάντηση

Επιστροφή στο “WordPress γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες