freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Ποιό είναι το τελευταίο βιβλίο που διαβάσατε ???

Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Λογοτεχνία, Βιβλία & Κόμικς
Moderators:  Super-Moderators, cdhyper
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 13 από 13 [191 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: βιβλίο Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 11, 12, 13
ΑποστολέαςΜήνυμα
astropan

Μέλος από: 12 Σεπ 2011

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 12 Σεπ 2011 23:50    Θέμα: Το περασμα του ιγνατιου
Περιγραφή θέματος: Μυθιστορημα θριλερ
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Για να πάρετε μια γεύση, δείτε το βιντεάκι: www.youtube.com/watch?v=13-AyxIrc90&feature=share

Ένα ορειβατικό θρίλερ με φόντο το Βουνό των Θεών! Βασισμένο σε πραγματικά γεγονότα!
Μια ομάδα εννέα ορειβατών με επικεφαλής τον Ιγνάτιο Δρυ αγνοείται στις παγωμένες πλαγιές του Ολύμπου. Η ομάδα διάσωσης που συγκροτείται για την ανεύρεσή τους, σύντομα θα βρεθεί μπροστά σΆένα απίστευτα μακάβριο εύρημα. Ο Γιώργος Πελασγός, διασώστης και αδελφικός φίλος του Ιγνάτιου, στην επίμονη αναζήτησή του για την απαγορευμένη αλήθεια πίσω απΆτα γεγονότα στο Βουνό των Θεών, θα τρυπήσει το πέπλο της άγνοιας που κάλυπτε με ψεύτικη ασφάλεια τη ζωή του και θα βρεθεί επικίνδυνα κοντά, στο επίκεντρο μιας προαιώνιας σύγκρουσης ανάμεσα στις δυνάμεις του Φωτός και του Σκότους!

www.facebook.com/pages/%CE%A4%CE%BF-%CE%A0%CE%AD%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%99%CE%B3%CE%BD%CE%AC%CF%84%CE%B9%CE%BF%CF%85/144749565596650?sk=wall
g80karag

Μέλος από: 21 Μαη 2012
Περιοχή: Αθήνα
View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 28 Μαη 2012 11:51    Θέμα: Βιβλίο "Ο Τριστάνο πεθαίνει. Μια Ζωή." του Αντόνιο Ταμπούκι. Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το τελευταίο βιβλίο που διάβασα είναι το "Ο Τριστάνο πεθαίνει. Μια Ζωή." του Αντόνιο Ταμπούκι. Το συστήνω ανεπιφύλακτα. Εξαίρετος συγγραφέας και λάτρης της Ελλάδας. Μεγάλος φιλέλληνας. Το βιβλίο μιλάει για τον Τριστάνο, έναν άνθρωπο που πάλεψε για την ελευθερία και τώρα αργοπεθαίνει από γάγγραινα, στην εξοχική του κατοικία στην Τοσκάνη. Τις τελευταίες μέρες της ζωή του, έχει καλέσει έναν συγγραφέα για να του αφηγηθεί τη ζωή του και η ιστορία κυλά μέσα από μνήμες του ετοιμοθάνατου ήρωα από την Ελλάδα, την Ισπανία και την Ιταλία.

Μέλος από: 28 Μαη 2012

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 29 Μαη 2012 00:17    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ξεκίνησα να διαβάζω το Μαγικό βουνό του Τόμας Μαν, αλλά να πω την αμαρτία μου βαρέθηκα και το παράτησα. Μόλις χτες όμως ξεκίνησα ένα καινούριο που αγόρασα το Σάββατο. Λέγεται Μάργκινους Μόριους, από εκδόσεις Ζήτη. Έτυχε να βρεθώ στην 9η Διεθνή Έκθεση Βιβλίου και ήταν μαζεμένος πολύς κόσμος εκεί για την παρουσίαση του βιβλίου. Είπα, κάτι θα ξέρουν όλοι αυτοί... και μέχρι στιγμής δικαιώθηκα απόλυτα!!! Είμαι στη σελίδα 220 και δεν μπορώ να σταματήσω. Δεν έχω ξαναδιαβάσει τόσο ιδιαίτερη γραφή... και να σκεφτείς ότι είναι λέει το πρώτο βιβλίο του συγγραφέα!!! Το προτείνω χαλαρά σέ όλους!!!

Μέλος από: 11 Φεβ 2012

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Ιουλ 2012 14:06    Θέμα: Βιβλίο Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Διαβασα τον αλχημιστή αρκετά καλό βιβλίο ..!
eridanus

Μέλος από: 27 Ιουν 2006

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 29 Ιουλ 2012 22:00    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Τι θα έκανε η Google; (εκδόσεις Μεταίχμιο, 2011)

ενδιαφέρον βιβλίο, το συνιστώ.

Μέλος από: 14 Οκτ 2012

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 14 Οκτ 2012 09:18    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Διάβασα της Δάφνης Ντι Μωριέ "Οι μπλε φακοι". Πολύ μικρό βιβλίο, σε μια ώρα το είχα τελειώσει. Μου άρεσε ιδιαίτερα γιατί ήταν πολύ παράξενο, ατμοσφαιρικό, λίγο θρίλερ και πολύ διαφορετικό από οτιδήποτε. Αν σας αρέσουν τα αλληγορικά βιβλία, το συνιστώ ανεπιφύλακτα!
Rapid-eraser
WebDev Moderator

Μέλος από: 05 Απρ 2003
Βοηθήματα: 2
Νέα: 2

Περιοχή: Πειραιάς
View users profile
portfolio facebook twitter skype 
ΜήνυμαΣτις: 14 Οκτ 2012 20:41    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Smashing magazine 3

kenseycp

Μέλος από: 07 Απρ 2013

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 30 Απρ 2013 10:43    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

«Οι κληρονόμοι του Νίλσον» - Ιωάννου Ιωάννης
Είναι μια αστυνομική νουβέλα με ωραία πλοκή και εξαιρετική γραφή. Θυμίζει λίγο ¶γκαθα Κρίστι με την έννοια ότι μαθαίνεις στο τέλος τον ένοχο και μένεις με το στόμα ανοιχτό όταν αποκαλύπτεται το σκεπτικό του ντετέκτιβ. Κατά τα άλλα δεν υπάρχουν ομοιότητες με άλλα κλασικά βιβλία αστυνομικής λογοτεχνίας. Το πιο θετικό του στοιχείο για ΅μένα νομίζω ότι είναι ότι δε σε αφήνει να το κλείσεις, γιατί κάθε κεφάλαιο προσθέτει και κάτι νέο στην ιστορία επηρεάζοντας την εξέλιξή της. Έτσι θέλεις να το τελειώσεις σε μια ανάγνωση. Στη ιστοσελίδα http://johnioannou.tk/ μπορείτε να βρείτε τα πρώτα πέντε κεφάλαια. Διαβάστε το και θα με θυμηθείτε!
P.S. Αυτό το βιβλίο θα γινόταν πολύ καλή ταινία : )
stellapavl51

Μέλος από: 23 Νοε 2013

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 23 Νοε 2013 20:07    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Διάβασα "Το μυστικό" της Μπερν Ρόντα.
Πολύ ωραίο με ωραία μηνύματα.

Μέλος από: 14 Οκτ 2012

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 17 Ιουν 2015 18:13    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

"Λακριμόσα, Δαμάζοντας το Όνειρο" της Δήμητρας Φραγκούλη από τις εκδόσεις Ωκεανός. Με εντυπωσίασε παρόλο που δεν είμαι φαν του συγκεκριμένου είδους (ρομαντικό μυθιστόρημα). Όσοι-όσες διαβάζετε τέτοια βιβλία, πιστεύω θα γίνει το αγαπημένο σας! Το προτείνω ανεπιφύλακτα!
parisnew

Μέλος από: 18 Μαρ 2015
Περιοχή: Αθήνα
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 30 Σεπ 2015 10:33    Θέμα: Clue Story
Περιγραφή θέματος: Διαδραστική Αστυνομική Νουβέλα με Γρίφους
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Clue Story (http://cluestory.gr/)
- απο τα πιο πρωτότυπα ελληνικά βιβλία που έχω διαβάσει
- μου άρεσε η πλοκή και η διαδραστικότητα
- θα το πρότεινα ανεπιφύλακτα σε εκείνους που αγαπούν τα αστυνομικά μυθιστορήματα και εξιτάρονται με τους γρίφους
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 13 από 13 [191 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 11, 12, 13
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Λογοτεχνία, Βιβλία & Κόμικς
Τώρα είναι 04 Δεκ 2016 10:10 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites