freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Xρόνια Πολλά και Ευχές εδώ!

Forum index » Διάφορα » Γνωριμία Μελών - Προσωπικές Ιστορίες
Moderators:  Super-Moderators, Stathis
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 198 από 198 [2968 Μηνύματα]       Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 196, 197, 198
ΑποστολέαςΜήνυμα
DGeorge
Honorary Member

Μέλος από: 13 Σεπ 2007
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Καλλιθέα Γενικώς
View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 26 Οκτ 2015 17:16    Θέμα: Ρε αδέλφια.... Τόσο πολύ έχουμε αποξενωθεί;
Περιγραφή θέματος: Χρόνια Πολλά στη Θεσσαλονίκη, στους Δημήτρηδες και τις Δήμητρες
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Σήμερα είναι μία από τις μεγαλύτερες γιορτές μας.
Άραγε μόνον εγώ ευημερώ αρκετά, ώστε να θυμηθώ να γράψω τις θερμότερες ευχές μου;
Ναι! Μπορεί να εμφανίζομαι -ακόμα- σπάνια, σαν πεφταστέρι!
Όμως δεν ξεχνώ, ότι εδωπέρα υπάρχουν κάποια φιλαράκια ( Let me think... Let me think... ), που -μάλλον γιορτάζουν!

Χρόνια Πολλά!!!!! λοιπόν στους εορτάζοντες και τις εορτάζουσες. Υγεία, δουλειά, και κάθε ευτυχία στη ζωή σας παιδιά!!!!
MichalisS
Honorary Member

Μέλος από: 03 Ιαν 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 06 Νοε 2015 00:30    Θέμα: Re: Ρε αδέλφια.... Τόσο πολύ έχουμε αποξενωθεί;
Περιγραφή θέματος: Χρόνια Πολλά στη Θεσσαλονίκη, στους Δημήτρηδες και τις Δήμητρες

DGeorge ανέφερε:
Άραγε μόνον εγώ ευημερώ αρκετά, ώστε να θυμηθώ να γράψω τις θερμότερες ευχές μου;

DGeorge
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 27 Δεκ 2015 20:14    Θέμα: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!! Μας λέει κάτι -άραγε- η 'Λέξη';;;;;;
Περιγραφή θέματος: ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ (ίσως; )

Θα γίνω άραγε πικρόχολος αν γράψω:

"Δεν βρέθηκε ΕΝΑΣ!!!! εδώ-μέσα να ευχηθεί στο σύνολο;"

OK λοιπόν!!! Εκ μέρους όσων επιμένουν να αντιστέκονται στην αδιαφορία απέναντι στο σύνολο, όπως επίσης στη φθορά και στην εγκατάλειψη του Freestuff:

Καλά Χριστούγεννα (πέρασαν) και

Ευτυχισμένο το 2016!
MichalisS
Honorary Member

Μέλος από: 03 Ιαν 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 29 Δεκ 2015 01:46    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλά Χριστούγεννα σε όλους και με το καλό ο νέος χρόνος.
Καλή μας δύναμη!
DGeorge
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 01 Ιαν 2016 14:40    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πήρε κανείς είδηση ότι αλλάξαμε χρονιά;
aguila21
Honorary Member

Μέλος από: 30 Απρ 2003
Βοηθήματα: 2

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 01 Ιαν 2016 21:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλή και δημιουργική χρονιά σε όλους.

cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 482
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 04 Ιαν 2016 18:42    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Χρόνια μας πολλά και καλά!!!

DGeorge
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 09 Ιαν 2016 17:48    Θέμα:
Περιγραφή θέματος: Πέρασαν ~3 μέρες

Την περασμένη Πέμπτη ήταν, που γιόρταζαν οι Γιάννηδες.
Χρόνια Πολλά στο 'αφεντικό'/administrator μας Γιάννη Σκλάβο, στον φίλο 'giannis17', και σε όλους όσους Γιάννηδές μας ξεχνάω.

Αδέλφια, όμως και την Τετάρτη είχαμε εορτάζοντες τους Φώτηδες. Φάνηδες, κλπ κλπ μας.
Παίδες Χρόνια σας Πολλά, με υγεία, ειρήνη, δουλειά, και κάθε ευτυχία!
DGeorge
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 17 Μαρ 2016 19:59    Θέμα: Χαθήκαμε; ...Κι όμως ςδώ είμαι όποτε και όσο μπορώ! Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Χρόνια Πολλά, Καλή Σαρακοστή!

Παίδες, δυστυχώς η αρρώστια μου, με κρατάει ακόμα σε προβληματική ζωή.
Ούτε, που σκέφτηκα να σας ευχηθώ για τις Απόκριες, που πέρασαν...

Ωστόσο, σε οκτώ ημέρες, από σήμερα, γιορτάζει η πολύπαθη Πατρίδα μας, όλοι οι Βαγγέληδές, όπως -ίσως- και αρκετοί Παναγιώτηδες (και Παναγιώτες; ) μας!
Μακάρι να μπορέσω, να σας ευχηθώ και αυθημερόν!

Χρόνια Πολλά και Καλά παίδες!!!
alou
Script Master

Μέλος από: 24 Αυγ 2007

ΜήνυμαΣτις: 17 Μαρ 2016 20:10    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Περαστικά, ότι καλύτερο!
DGeorge
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 19 Μαρ 2016 19:02    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Νά' σαι καλά φίλε μου!
Δυστυχώς η αρρώστια μου, ανήκει στις ανίατες μεν, διαχειρίσιμες δε! ...Προς το παρόν, ξεχνάμε τον όρο 'Περαστικά' για το συγκεκριμένο!
Με χάπια, αποφυγή ισχυρών ψυχολογικών εντάσεων, κλπ κλπ, θα μάθω, να ζω με αυτήν για όλην την υπόλοιπη ζωή μου.
Πάντως, εννοείται, ότι σε ευχαριστώ πάρα πολύ για όλην την καλή σου πρόθεση, στις ευχές, που μου έστειλες: " Περαστικά, ότι καλύτερο!"
Η ζεστασιά αυτή έχει καταλήξει, να είναι. πλέον, 'είδος υπό αφανισμόν' (όπως θα έλεγε κι η WWF).
Αυτός είναι ένας λόγος επιπλέον, που την αναδεικνύει (την ζεστασιά αυτή) ως τόσο πολύτιμη!

Αλλά ας μην κάνω κατάχρηση του γενικότερου 'OFF TOPIC', για το συγκεκριμένο.......
DGeorge
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 25 Μαρ 2016 09:13    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πολλή Καλημέρα σας, φιλαράκια μου καλά!!
Πρώτα τα ΤΥΠΙΚΑ: Χρόνια Πολλά, και Καλά, στους Βαγγέληδες και στις Βαγγελιές μας, στους Μάριους, στις Μαρίες, στους Παναγιώτηδες, και στις Παναγιώτες μας!

Σαν Σήμερα, παίδες, όμως δεν είναι, κατά την Παράδοσή (Εκκλησιαστική, αλλά και Λαϊκή) μας, μιά απλή μεγάλη γιορτή....
Η γιορτή η σημερινή, θα έπρεπε θεωρητικά, να βρίσκεται πριν και από τα Χριστούγεννα, και ΟΧΙ ΜΟΝΟ πριν από τη Μεγάλη Εβδομάδα.

Σαν σήμερα, λοιπόν, ένας ένστολος (φτερωτός) απεσταλμένος, εμφανίζεται σε μιά κοπελιά, και της ανακοινώνει, ότι Εκείνη είναι η Επίλεκτη/Εκλεκτή του Ουρανού, προκειμένου να δώσει Ανθρώπινη Σάρκα στον Άναρχο και Ασύλληπτο Άρχοντα των Πάντων.
Προφανώς η 'κοπελιά' έμαθε και όλα όσα έμελλε να συμβούν στο 'Αγόρι/Παλληκάρι' της!!!!
Ακόμα κι οι άντρες, ως γονείς, ας φανταστούμε τους εαυτούς μας: ...Να γνωρίζουμε, εκ των προτέρων, ότι το 'μωρό' μας στα 33 (πάλι κατά παράδοση) χρόνια του, πρόκειται να εκτελεστεί σαν να ήταν ο αισχρότερος των εγκληματιών! ...Πόσω μάλλον η Μάννα, που το είδε καθώς έβγαινε από τα σπλάχνα της!!!!!!!!!!!!!

Ενώ για την Ανθρωπότητα, η είδηση για τον Ερχομό του Κυρίου, ήταν-είναι και θα είναι "Ευαγγελισμός".........
Προσωπικά δεν θα ήθελα -με τίποτα- να γνώριζα, πως πρόκειται, να περάσω τέτοιον ΠΟΝΟ ΨΥΧΗΣ, κάτω από τον Σταυρό, πάνω στον οποίον θα 'μαρτυρούσε' το 'παλληκάρι' μου!!!!!!!!

Ο 'απεσταλμένος'-ένστολος κρατούσε στα χέρια του ένα τρομερό όπλο: Έναν Κρίνο.... Σύμβολο της Απόλυτης Αγνότητας!

Τελείως συμπτωματικά, πάντα κατά την παράδοσή μας, η συγκεκριμένη Μάννα (αφού πλέον έχει περάσει στον Αόρατο Κόσμο) 'εμφανίζεται' ως ΥΠΕΡΜΑΧΟΣ ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ (πλήρως ένστολη, πάνοπλη, και με τα γαλόνια της να αστράπτουν) στα τείχη της Κωνσταντινούπολης, ενώ επολιορκείτο από τους Αβάρους, απόντος του Αυτοκράτορος Ηρακλείου πηγή.

Αυτήν ακριβώς την ΚΥΡΙΑ τιμούμε σήμερα, γιορτάζοντας την "Είδηση"/ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟ της!

Ελπίζω να μην σας κούρασα!
Και πάλι τις Θερμότερες Ευχές μου προς όσους/ες γιορτάζουν σήμερα!
dva_dev
Script Master

Μέλος από: 16 Σεπ 2005

blog deviantART facebook linkedin 
ΜήνυμαΣτις: 15 Αυγ 2016 12:00    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες.
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 198 από 198 [2968 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 196, 197, 198
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Διάφορα » Γνωριμία Μελών - Προσωπικές Ιστορίες
Τώρα είναι 21 Φεβ 2017 11:45 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites