freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Θυμαστε το Pixel ?

Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Games (PC, On Line, Console)
Moderators:  Software & Hardware Moderators, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 2 [16 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: pixel Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  1, 2 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
LightForce
WebDev Moderator

Μέλος από: 13 Απρ 2003
Περιοχή: Μοσχάτο
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 30 Δεκ 2003 13:30    Θέμα: Θυμαστε το Pixel ? Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ανακαλυψα τα παλια μου Pixel μεσα σε μια κουτα, πολλες αναμνησεις ...
Πανω αριστερα το πρωτο τευχος αγορασμενο τον δεκεμβριο 1983
Τα εχω ολα !

Τα θυμασται ?
Μαζι και καποια αλλα οπως Micromad, Sprite
KSENERWTOS

Μέλος από: 23 Οκτ 2003

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 30 Δεκ 2003 13:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

xronia polla!egw proswpika to eperna.den eimai bebaia toso palios oso esy alla gia kapoia xronia to agoraza anellipws..
Γιάννης Π.

Μέλος από: 23 Ιουλ 2003

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 30 Δεκ 2003 15:40    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Όντως, φανταστικό ήταν. Μερικοί συντάκτες έχουν τώρα "μετακομίσει" στο PC Master.
zZz

Μέλος από: 05 Νοε 2003
Περιοχή: saloniki
View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 30 Δεκ 2003 15:40    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

αχ αχ καλες παλιες εποχες amiga rulezzzzz
ουτε εγω ειμαι τοσο παλιως αλλα εκεινα ηταν παιχνιδια....
chilloutpan

Μέλος από: 14 Νοε 2003
Περιοχή: Elefsis
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 30 Δεκ 2003 17:05    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το Pixel ήταν αναγκαίο την εποχή του για κάθε pc user, λόγω έλλειψης internet.Τώρα τα εν λόγω περιοδίκα είναι παντελώς άχρηστα.Reviews,Previews,Cheats,Trainers όλα είναι στο δίκτυο εντελώς δωρεάν.
LightForce
WebDev Moderator

ΜήνυμαΣτις: 30 Δεκ 2003 17:33    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

chilloutpan ανέφερε:
Το Pixel ήταν αναγκαίο την εποχή του για κάθε pc user, λόγω έλλειψης internet.Τώρα τα εν λόγω περιοδίκα είναι παντελώς άχρηστα.Reviews,Previews,Cheats,Trainers όλα είναι στο δίκτυο εντελώς δωρεάν.

Συμφωνώ κάποτε ήταν η μοναδική πληροφόρηση που υπήρχε, περίμενα πότε θα πάει 1η του μηνός για να βγεί...
Τώρα μόνο τις φωτογραφίες προλαβαίνω να κοιτάξω, είναι τόσα πολλά τα περιοδικά...
zZz

ΜήνυμαΣτις: 30 Δεκ 2003 18:20    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

και οταν εχει βγη το περιοδικο αυτα που λεει ειναι ιδη παλια
chilloutpan

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 31 Δεκ 2003 03:19    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Θυμάτε αλήθεια κανείς το περιοδικό USER???Εγώ διάβαζα για χρόνια PC Master και για λιγο καιρό CGM.Απο την ημέρα όμως που ανακάλυψα το Gamesway τέλειωσα μ'αυτά.Ποιός ο λόγος να πληρώνω χρήματα για να μαθαίνω πράγματα για τα οποία το site αυτό μου έχει κάνει γνωστά από καιρό.Επιπλέον έδω υπάρχει μια μεγάλη παρέα προθυμή να με βοηθήσει σε κάθε προβλημά που αντιμετωπίζω με τον υπολογιστή,σε καθέ δυσκολία που θα μου παρουσιαστεί σε παιχνίδι.Και ολά αυτά μου τα προσφέρουν αφιλοκερδώς.Πίσω από αυτο το site κρύβεται το μεράκι των παιδιών για τα games,το μεράκι των παιδίων για τους gamers και οχι πελατιακή σχέση του στυλ πληρώσε 7ευρω για να ενημέρωθεις.Gamesway-ο κόσμος μέσα απο τα μάτια του Gamer.Αυτό το site μου αρκεί,με καλύπτει και με το παραπάνω,ολά τ'αλλα είναι περιτά.Gamesway ΦΑΝΑΤΙΚΑ Καλό ε! Καλό ε! Καλό ε! !!!!
zZz

ΜήνυμαΣτις: 31 Δεκ 2003 09:25    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

τσουρινακης..... pixel rulezzz
Drizzt
Honorary Member

Μέλος από: 20 Μαρ 2002
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Kallithea
View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 31 Δεκ 2003 12:36    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

zZz ανέφερε:
και οταν εχει βγη το περιοδικο αυτα που λεει ειναι ιδη παλια

Xsanapesto
chilloutpan

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 31 Δεκ 2003 15:00    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ειδικά ο τσουρινάκης είναι για γέλια και για κλάματα.Οι μόνες σελίδες του περιοδικού που με κούραζαν ήταν οι δικές του.Η άξια του χώρις πολλά λόγια είναι ανάλογη με την αξία του Διακογιάννη στις ποδοσφαιρικές μεταδώσεις.Μεγάλη ιστορία στην πλάτη του αλλά πλέον έχει φτάσει σε τέλμα.Δεν γίνεται όλα τα adventures και όλα τα rpgs να είναι τέλεια.Ειδικά όταν είδα οτι οι "Χαλκομανίες" εεεεε δηλαδή οι "Συνομμωσίες" πήραν 90 μου ήρθε να βάλω τα γέλια.
patriot
Honorary Member

Μέλος από: 20 Αυγ 2002
Βοηθήματα: 6

Περιοχή: Σπίτι μου!
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 01 Ιαν 2004 14:01    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Και το Pixel και το User ήταν περιοδικά που τα αγόραζα. Ειδικά το pixel μου φαινόταν και χρήσιμο ενώ το user το έπαιρνα για άλλους λόγους. Θεωρώ το pixel το πιο ολοκληρωμένο περιοδικό που κυκλοφόρησε ποτέ (το "ποτέ" είναι πολύ μεγάλο αλλά όντως δεν έχω βρει καλύτερο από τότε) μαζί με ένα άλλο που δεν θυμάμαι τώρα το όνομα του...

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Περιοχή: Somewhere in the Outer Rim of the Galaxy
View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 01 Ιαν 2004 19:58    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το θυμάμαι κι'εγώ το Pixel. Είχα αγοράσει τότε έναν Amstrad 464 και προγραμμάτιζα σε εκείνη την παλιά Basic που είχε. To Pixel είχε και προγραμματάκια για αυτά τα παλιά PC...

Blog: The Dark Side of the Force and Other Stories
Ελληνικό Forum για Science Fiction & Fantasy: http://www.sff.gr
Ο Κόσμος της Επιστήμης: http://www.scienceworld.gr
LightForce
WebDev Moderator

ΜήνυμαΣτις: 01 Ιαν 2004 20:05    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

πολοι Pixelades
hik-hok
Reporter

Μέλος από: 09 Μαρ 2003
Βοηθήματα: 3
Νέα: 71

Περιοχή: Agrrrrrrrrrr...... γάβ γάβ!!
flickr 
ΜήνυμαΣτις: 01 Ιαν 2004 20:42    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ναι αλλά εμείς οι ηλικιωμένοι έχουμε το πρώτο τεύχος !!

Ψάχνοντας την βιβλιοθήκη βρήκα κάτι φωτοτυπίες με προγράμματα για τον ΖΧ 81 βγαλμένες στα πρώτης τεχνολογίας φωτοαντιγραφικά τα οποία λειτουργούσαν με χημικό χαρτί (και άπειρες αλυσίδες και γρανάζια).

Επίσης βρήκα και τον πρώτο τιμοκατάλογο της ECS Α.Ε. (της εταιρίας που έφερνε τα προιόντα Sinclair στην Ελλάδα ) Η τιμή του ZX 81 ήταν 12.000 δραχμές
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 2 [16 Μηνύματα] Σελίδα:  1, 2 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Games (PC, On Line, Console)
Τώρα είναι 17 Ιαν 2017 14:54 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites