freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Βραβεία Αρίων 2004 - Οι υποψήφιοι!

Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Μουσική
Moderators:  Super-Moderators, greekbytes
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [14 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: Βραβεία Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
jorge

Μέλος από: 30 Ιαν 2003
Περιοχή: Παλλήνη
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 10 Μαρ 2004 00:22    Θέμα: Βραβεία Αρίων 2004 - Οι υποψήφιοι! Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Για όσους ενδιαφέρονται για τα φετινά βραβεία Αρίων, που φαίνονται αρκετά πιο σουλουπωμένα σε σχέση με πέρυσι...

E N T E X N O
Καλύτερος Δίσκος: "Δίψα", "Σμύρνη", "Ξύλινο Αλογάκι", "Οι περιπέτειες ενός προσκυνητή", "Ως την άκρη του ουρανού σου".
Καλύτερο Τραγούδι: "Oι φίλοι μου χαράματα" Χάρις Αλεξίου, "Ο προσκυνητής" Αλκίνοος Ιωαννίδης, "Η ζωή" Θοδωρής Λαχανάς-Φίλιππος Γράψας, "Εγώ δε σε κατηγορώ" Λαυρέντης Μαχαιρίτσας-Ισαακ Σούσης, "Αν μου τηλεφωνούσες" Μιχάλης Χατζηγιάννης-Ελεάνα Βράχαλη.
Καλύτερος Τραγουδιστής: Aντώνης Βαρδής, Αλκίνοος Ιωαννίδης, Γιάννης Κότσιρας, Δημήτρης Μπάσης, Νίκος Πορτοκάλογλου.
Καλύτερη Τραγουδίστρια: Χάρις Αλεξίου, Μελίνα Ασλανίδου, Ηρώ, Μελίνα Κανά και Ελένη Τσαλιγοπούλου.
Καλύτερο Συγκρότημα: Εκείνος+Εκείνος, Ιασης, Κίτρινα Ποδήλατα, Οναρ και Πυξ Λαξ.

Λ Α Ϊ Κ Ο
Καλύτερος Δίσκος: "Mαζί σου" Πέγκυ Ζήνα, "Μια Αναπνοή" Αντώνης Ρέμος, "Πάει Λίγος Καιρός" Γιάννης Πλούταρχος, "Παράξενες Εικόνες" Αννα Βίσση, "Στο Κόκκινο" Ελλη Κοκκίνου.
Καλύτερο Τραγούδι: "Τρένο" Βαγγέλης Βασιλείου-Σόφη Παππά, "Ποια νομίζεις πως είσαι" Γιώργος Θεοφάνους, "Το κύμα" Γιώργος Θεοφάνους, "Δυστυχώς" Γιώργος Μουκίδης, "Το γράμμα"Γιάννης Πλούταρχος-Μιχάλης Αβατάγγελος.
Καλύτερος Τραγουδιστής: Γιώργος Μαζωνάκης, Κώστας Μακεδόνας, Δημήτρης Μητροπάνος, Πλούταρχος Γιάννης και Αντώνης Ρέμος
Καλύτερη Τραγουδίστρια: Xάρις Αλεξίου, Μελίνα Ασλανίδου, Αννα Βίσση, Πέγκυ Ζήνα και Ελένη Τσαλιγοπούλου.

Αν θέλετε να τα δείτε όλα με ωραίο format (βαριέμαι να βάζω bolds) υπάρχουν στο http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=News&file=article&sid=335[/u]

Μέλος από: 02 Δεκ 2003
Βοηθήματα: 4
Νέα: 1

Περιοχή: Ηράκλειο
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 10 Μαρ 2004 20:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

οι δικές μου προβλέψεις:

Λαϊκή μουσική σκηνή

Καλύτερος δίσκος
Μια αναπνοή - Αντώνης Ρέμος
Καλύτερος τραγουδιστής
Αντώνης Ρέμος
Καλύτερη τραγουδίστρια
Χάρις Αλεξίου
or
Άννα Βίσση

Pop μουσική σκηνή

Καλύτερος δίσκος
Τα πιο μεγάλα σ' αγαπώ - C:Real
Καλύτερο τραγούδι
Θα περιμένω - C:Real
Καλύτερος τραγουδιστής
Γιώργος Τσαλίκης
Καλύτερη τραγουδίστρια
Ειρήνη Μερκούρη
Καλύτερο group
C:Real

Honorary Member

Μέλος από: 02 Δεκ 2003
Βοηθήματα: 4
Νέα: 1

Περιοχή: Ηράκλειο
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 10 Μαρ 2004 21:10    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Έντεχνη μουσική σκηνή

Καλύτερος δίσκος
Ως την άκρη του ουρανού σου - Χάρις Αλεξίου
Καλύτερο τραγούδι
Αν μου τηλεφωνούσες - Μιχάλης Χατζηγιάννης
Καλύτερος τραγουδιστής
Αντώνης Βαρδής
Καλύτερη τραγουδίστρια
Χάρις Αλεξίου
Καλύτερο group
Πυξ Λαξ

Σύγχρονη λαϊκή μουσική σκηνή

Καλύτερος δίσκος
Μια αναπνοή - Αντώνης Ρέμος
Καλύτερος τραγουδιστής
Αντώνης Ρέμος
Καλύτερη τραγουδίστρια
Άννα Βίσση

Εναλλακτική μουσική σκηνή

Καλύτερος δίσκος
Χαρούμενοι στην πόλη των τρελών - Πυξ Λαξ

Ανεξάρτητα μουσικών κατηγοριών

Video clip χρονιάς
Το Gucci φόρεμα - Σκην. Νίκος Σούλης
Καλύτερος πρωτοεμφανιζόμενος-η
Νίκος Βέρτης (Πολύ απότομα βραδιάζει)
Καλύτερος live δίσκος
Τα παραμύθια μιας φωνής - Άλκηστις Πρωτοψάλτη
Τραγούδι χρονιάς
Αν μου τηλεφωνούσες - Σύνθεση Μιχάλης Χατζηγιάννης /
Στίχοι Ελεάνα Βραχάλη
Τραγουδιστής χρονιάς
Αντώνης Ρέμος (Μια αναπνοή)
Τραγουδίστρια χρονιάς
Δέσποινα Βανδή (Live)

Αυτά...

Μέλος από: 30 Ιουν 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 30

Περιοχή: London, UK
View users profile
blog 
ΜήνυμαΣτις: 12 Μαρ 2004 16:51    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Mia paratirisi...

poythena oi Hi-5...oute sto kalitero sigkrotima einai oute stous prwtoemfanizomenous....pragmatika den mporw na katalabw....kai epitixia eixan oi diskoi...kai oi synaylies itan fiska apo kosmo...kai poli kali sinergasia ekana se epipedo nixterinou kentrou...

away.gr
Overground

Μέλος από: 08 Φεβ 2003

View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 12 Μαρ 2004 17:00    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ξεκάρφωτο... αλλά επίσημη σελίδα για τον διαγωνισμό υπάρχει;;
EneMe
Super Moderator

Μέλος από: 09 Ιουλ 2002
Βοηθήματα: 10
Νέα: 11

Περιοχή: Στα όρη, στα άγρια βουνά, μέσα στα κοσμικά χιόνια!
blog deviantART twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 12 Μαρ 2004 17:19    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Just an arrow? Aυτό το είδατε;

Λάθος στις υποψηφιότητες του Αρίωνα

Καλό ε! Καλό ε! Καλό ε!

Μέλος από: 30 Ιουν 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 30

Περιοχή: London, UK
View users profile
blog 
ΜήνυμαΣτις: 12 Μαρ 2004 19:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλό ε! ToolTimes at work Καλό ε!

away.gr
aguila21
Honorary Member

Μέλος από: 30 Απρ 2003
Βοηθήματα: 2

ΜήνυμαΣτις: 12 Μαρ 2004 20:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Τα βραβεία Αρίων μάλλον πρέπει να μετονομαστούν σε βραβεία...τσιμπουκΑΡΙΩΝ!!!
NightStalker

Μέλος από: 24 Φεβ 2004
Περιοχή: Elliniko
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 13 Μαρ 2004 00:20    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δεν ξέρω ποιά είναι η δική σας γνωμη ρε παιδια αλλα εμένα πολυ στημένα μου φαινονται αυτα τα βραβεία. Να παίρνουν μέρος μονο απο ορισμένες δισκογραφικές και μόνοι μερικοί που δεχονται να παρουν μερος...
Η να είναι ολοι υποψήφιοι για να ψηφίσει ο κόσμος ή ας το σταματήσουν καλυτερα...
tsimpouri

Μέλος από: 03 Δεκ 2003

ΜήνυμαΣτις: 13 Μαρ 2004 10:04    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ναι οι hi-5 δεν είναι πουθενά κατι ακούγετε οτι διαλύονται αλλα τιποτα δεν είναι σιγουρο
Αλλα για να μην τις έβαλε το mega που τις ανέδειξε κάτι τρέχει

Super Moderator

ΜήνυμαΣτις: 13 Μαρ 2004 14:07    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

tsimpouri ανέφερε:
Αλλα για να μην τις έβαλε το mega που τις ανέδειξε κάτι τρέχει

Τις συμμετοχές τις θέτουν οι δισκογραφικές, όχι τα κανάλια.

Μέλος από: 03 Δεκ 2003

ΜήνυμαΣτις: 13 Μαρ 2004 14:32    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Σωστα αλλα αποκλείεται ουτε μια υποψηφιότητα κατι παίζει

Super Moderator

ΜήνυμαΣτις: 13 Μαρ 2004 14:41    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Για μένα σωστά είναι!

Ούτε σκηνική παρουσία ούτε μουσική, ούτε τίποτα!

Και δεν είμαι της γνώμης ότι είναι εντελώς σούργελα! Έκαναν 1-2 καλά κομματάκια-διασκευές και αυτό είναι όλο.

Γνώμη μου

Μέλος από: 01 Μαη 2004

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 01 Μαη 2004 03:13    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το μονο που οφελουν τα βραβεια ΑΓΡΙΩΝ ειναι αυτους που τα οικονομανε απο κατι κοροϊδα που πανε και αγοραζουν τα cd τους επειδη οπως λενε "η πειρατεια σκοτωνει τη μουσικη" . Κουνια που σας κουναγε .
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [14 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Μουσική
Τώρα είναι 23 Μαρ 2017 14:22 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites