Διαφήμιση facebook??

Τρόποι για να διαφημίσουμε προϊόντα, υπηρεσίες και ιστοσελίδες μέσα στο διαδίκτυο (AdWords, κτλ).

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
buyfansgr
Επικοινωνία:

Διαφήμιση facebook??

Δημοσίευση από buyfansgr » 06 Οκτ 2011 19:03

Όχι δεν χρεώθηκες άν δεν είχες βάλει πιστωτική ή κάποιο κουπόνι διαφήμισης.Σύντομα στην buyfans.gr εκτός απο τις υπηρεσίες fans για σελίδες στο facebook θα έχουμε και κουπόνια διαφήμισης για adword και facebook σε χαμηλές τιμές.

Κώστας
buyans.gr

Άβαταρ μέλους
Geobak
SEM Moderator
Επικοινωνία:

Διαφήμιση facebook??

Δημοσίευση από Geobak » 06 Οκτ 2011 19:30

buyfansgr έγραψε:Όχι δεν χρεώθηκες άν δεν είχες βάλει πιστωτική ή κάποιο κουπόνι διαφήμισης.Σύντομα στην buyfans.gr εκτός απο τις υπηρεσίες fans για σελίδες στο facebook θα έχουμε και κουπόνια διαφήμισης για adword και facebook σε χαμηλές τιμές.

Κώστας
buyans.gr

Κουπόνια Adwords σε χαμηλές τιμές? Για κάνε το μας λίγο πιο λιανά αυτό αν θες...

buyfansgr
Επικοινωνία:

Διαφήμιση facebook??

Δημοσίευση από buyfansgr » 06 Οκτ 2011 20:02

Θα διαθέτουμε άς πουμε κουπόνια διαφήμισης adwords 100 ευρώ στην τιμή των 50 ευρώ.Δηλαδή θα δίνεις 50 ευρώ και θα διαφημίζεσαι για 100 στην google.

Κώστας
buyfans.gr

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Διαφήμιση facebook??

Δημοσίευση από scoobby » 06 Οκτ 2011 22:02

buyfansgr έγραψε:Θα διαθέτουμε άς πουμε κουπόνια διαφήμισης adwords 100 ευρώ στην τιμή των 50 ευρώ.Δηλαδή θα δίνεις 50 ευρώ και θα διαφημίζεσαι για 100 στην google.

Κώστας
buyfans.gr
Της φυλακης τα σιδερα ειναι για τους λεβεντες.......

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Διαφήμιση facebook??

Δημοσίευση από cordis » 06 Οκτ 2011 22:42

με λίγα λόγια το κουπόνι που θα σου δίνει η google δωρεάν για να την προμοτάρεις εσύ θα το πουλάς...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Geobak
SEM Moderator
Επικοινωνία:

Διαφήμιση facebook??

Δημοσίευση από Geobak » 06 Οκτ 2011 23:35

Και φυσικά θα το μάθει η Google και θα τρέχει

buyfansgr
Επικοινωνία:

Διαφήμιση facebook??

Δημοσίευση από buyfansgr » 07 Οκτ 2011 14:14

Και δεν θα φτάνω... Ο λόγος που τα μοιράζει η google είναι για διαφημίσεις αν ήταν να σε κυνηγάει και τα λοιπά δεν θα τα μοίραζε μόνη της καθόλου.

Κώστας
buyfans.gr

Άβαταρ μέλους
greek_manager
Honorary Member
Επικοινωνία:

Διαφήμιση facebook??

Δημοσίευση από greek_manager » 08 Οκτ 2011 03:07

Λέει ένα μεγάλο ΔΩΡΕΑΝ βέβαια πάνω ....
aka thkouk
Football Manager - H ελληνική κοινότητα
παιχνιδια στρατηγικης - Παίξε Δωρεάν

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Διαφήμιση facebook??

Δημοσίευση από scoobby » 08 Οκτ 2011 03:15

buyfansgr έγραψε:Και δεν θα φτάνω... Ο λόγος που τα μοιράζει η google είναι για διαφημίσεις αν ήταν να σε κυνηγάει και τα λοιπά δεν θα τα μοίραζε μόνη της καθόλου.

Κώστας
buyfans.gr

Τα κουπόνια προσφοράς δεν είναι μεταβιβάσιμα και δεν μπορούν να πωληθούν ή να ανταλλαχθούν. Για το πλήρες κείμενο των όρων και προϋποθέσεων χρήσης των κουπονιών, παρακαλώ επισκεφθείτε τη διεύθυνση: http://www.google.gr/intl/el/adwords/coupons/terms.html

stratis79

Διαφήμιση facebook??

Δημοσίευση από stratis79 » 02 Ιαν 2013 11:24

καλημέρα και καλή χρονιά,

δοκίμασα κι εγώ να φτιάξω μια διαφήμιση στο fb. Βλέπω ότι έχει διαφορές από το αντίστοιχο promote των αναρτήσεων όπου τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά.

αν θυμάμαι την τελευταία φορά στη χρέωση αν θες με εμφάνιση ή με κλικ, ακόμη και στο κλικ είχε διαφορετικά είδη χρεώσεων. Σήμερα δεν το είδα.

Επίσης αν επιλέξεις το lifetime bugdet σε ρωτά από κάτω πότε να ξεκινήσει και πότε να σταματήσει. Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι πιο πολύ το συμπιέσεις χρονικά, τόσο περισσότερες εμφανίσεις θα πετύχεις;

και περίπου μπορεί να βρει κανείς κάπου ενδεικτικά μια αντιστοίχιση likes και κόστους όπως όταν προμοτάρεις μια ανάρτηση όπου σου βγάζει εκτιμώμενη απήχηση;

stratis79

Διαφήμιση facebook??

Δημοσίευση από stratis79 » 02 Ιαν 2013 11:31

επίσης σου δίνει ένα εύρος στο κόστος των κλικς. τι σημαινει πρακτικα αυτο;

Pricing:

You will be charged every time someone clicks on your ad or sponsored story (CPC).

Per Click (CPC)
Suggested bid: € 0.09–€ 0.25 EUR
You can increase your Bid to achieve more delivery.

harisg7

Διαφήμιση facebook??

Δημοσίευση από harisg7 » 22 Ιούλ 2013 02:57

vortalifer έγραψε:
Spyrostagas έγραψε:σχετικά με την διαφήμιση στο Facebook
ξέρετε από πόσο μπορεί να βάλει ανα κλικ;
Δηλαδή μπορεί 0,005 ή 0,01;
Εννοώ το ελάχιστο...
Ε δοκίμασε μια να δείς.. Δεν χρειάζεται να πληρώσεις
Τι εννοείς δεν χρειάζεται να πληρώσει; Μετά δεν μπορούν να του την κατεβάσουν τη σελίδα; :D

Αν ξέρεις κάνα κόλπο για τσάμπα διαφήμιση πες το και σε εμάς.. :P

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Διαφήμιση facebook??

Δημοσίευση από Spyrostagas » 24 Ιούλ 2013 01:58

Εννοει ότι δεν θα πληρώσω τίποτα μέχρι να δημοσιευτεί η διαφήμιση, αλλά μπορώ να κάνω τα πρώτα βήματα για μία διαφημίση που θα ορίσω ώστε να δω κόστη και λοιπά. :)
Μακάρι να υπήρχε τρόπος χαχα :D :P :)
Εικόνα

black_sheep

Διαφήμιση facebook??

Δημοσίευση από black_sheep » 11 Απρ 2015 18:55

καλησπέρα σας , εδώ και μερικές ημέρες προωθώ την επιχείριση μου μέσω σελίδας του facebook και έχω μερικές απορίες :

α) μπορώ να τρέχω παράλληλα 2 εκστρατείες ;
β) ενώ προγραμματίζω συγκεκριμένες ώρες να τρέχει η διαφήμιση και τσεκάρω τον εφάπαξ προϋπολογισμό (?) και ενώ ρυθμίζω τις ημερομηνίες και το πίνακα που έχει όπου μπορεί κανείς να διαλέξει τις μέρες και τις ώρες βάζω ποσό 16 ευρώ για 3 ημέρες αλλά ενώ θα έπρεπε να ενεργοποιηθεί στις 6 το απόγευμα αυτή έμεινε απενεργοποιημένη εκτός και αν κάνω λάθος κάτι.. αποφάσισα λοιπόν να κάνω run ads all the time αλλα πάλι δεν τρέχει η διαφίμηση, και ερωτώ γιατί δεν την ενεργοποιεί το facebook την ώρα που εχω προγραματίσει (παίζει ρόλο που την έχω κάνει edit ?
γ) Θέλω να δοκιμάσω το cpc/ 1000 εμφανίσεις για να τσεκάρω ποια αποδίδει καλύτερα στην περίπτωση μου και δεν ξέρω τι ποσό να ορίσω, το προκαθορισμένο ειναι 3.50 ευρώ, είναι σοβαροί :hammer: , τι ακριβώς γίνεται γιατί δεν μπόρεσα να βρώ πληροφορίες

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφημίζοντας προϊόντα (AdWords, κτλ)-γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης